Рак на белия дроб - тема 3

  • 56 253
  • 752
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 10 625
Да, за съжаление зъбите много страдат. Майка доста си походи на зъболекар и преди, и сега. Сега казва, че адски я дразни частичната протеза, която има и я носи само като се вижда с хора.

Аз днес отидох в Александровка още в 8 ч. и говорих с лекарката, която е правила разчитането. Каза, че имало много малка вероятност нещо от това в стомаха и стигмата да е рак, и че в предходния скенер това на хранопровода е било описано, но по друг начин и затова аз не съм направила връзката. Помнеше, че майка й споделила, че има болка високо в корема и затова гледала с повишено внимание. Възможно е това в стомаха да е възпалителен процес, гастрит или колит.
Сега съм в търсене на лекар, който да е съгласен с една упойка да направи и двете скопии, защото тя не трябва да се подлага на излишни пълни упойки в никакъв случай. По принцип ги правят в два последователни месеца, за да гушнат парички от касата.

# 736
  • Мнения: 2 199
Зиги, така се радвам, че има положително развитие на нещата. Дано всичко мине леко така както и  са предположенията на лекарката.

# 737
  • Мнения: X
Zigzagi, стискам палци да е възпаление това което те притеснява. Напълно е възможно, при баща ми имаше една предполагаема лезия в здравия дроб, която ту светеше, ту не, ту слабо, и решиха че е вероятно си е възпаление, даже точно него лекарката лъчетерапевтка реши да не го облъчва затова.
По повод на упойката, аз понеже в Турция с инвитро се боря, та там леките процедури и манипулации - хистероскопия, пункция ги правят с една лека обща упойка, за 10-15 минути, леко се излиза от нея,  с абокат, венозно се слага. Дали  има при тези изследвания които ви предстоят такъв вариант, не съм наясно, но много е щадящо.

# 738
  • Мнения: 22 950
Да, за съжаление зъбите много страдат. Майка доста си походи на зъболекар и преди, и сега. Сега казва, че адски я дразни частичната протеза, която има и я носи само като се вижда с хора.

Аз днес отидох в Александровка още в 8 ч. и говорих с лекарката, която е правила разчитането. Каза, че имало много малка вероятност нещо от това в стомаха и стигмата да е рак, и че в предходния скенер това на хранопровода е било описано, но по друг начин и затова аз не съм направила връзката. Помнеше, че майка й споделила, че има болка високо в корема и затова гледала с повишено внимание. Възможно е това в стомаха да е възпалителен процес, гастрит или колит.
Сега съм в търсене на лекар, който да е съгласен с една упойка да направи и двете скопии, защото тя не трябва да се подлага на излишни пълни упойки в никакъв случай. По принцип ги правят в два последователни месеца, за да гушнат парички от касата.
Зиги, мился ,че в Доверие правят с една упойка и двете скопии, др.Захариева.

# 739
  • Мнения: 64
Здравейте момичета, балесття е коварна, аз сега се чувствам по-добре, на морето съм, гледам да се наслаждавам на живота спокойно. На 1 съм на лекар, трябва да ми дадат и лекарства, нямам рецептурна книжка, от къде да си взема?

# 740
  • Мнения: 2 199
На морееееее, ☝🏻, нали знаеш, че не дават.
Ама аз тайничко ти разрешавам, наслаждавай се на плажа, моренцето и заведенията. И ако има някой красавец наоколо и на него.
На въпроса не мога да ти помогна, нямам идея.

# 741
  • Мнения: 307
Всякаква дейност,която повдига духа,  е разрешена . И ние така ,на прибежки-море и вливки до края на август . Може и септември , че риболовът тръгва тогава ,ако док не изпрати момчето на работа .

# 742
  • Мнения: 1 238
Вчера се видях с кръстницата ми и нейният мъж живял 13 години след 4 стадий. Всичко е божа работа. Вярвам , че всички в тази тема, страдаши от тази коварна болест ще се излекуват , както и близките на пишешите.

# 743
  • Мнения: 64
Засега съм добре, няма да забравя 2-та месеца на легло в болница, в чужбина, без приятели и роднини, затова реших да се наслаждавам на живота, колкото и да ми остава, поне докато мога де. Само морето ме кара да се чувствам щастлива. Ще питам лекарите за морето, и какво да права и какво не, лекуващата лекарка от Италия ми каза да не ям нар и грейпфрут, когато я попитах за диета, каза ми да ям всичко. Съжалявам че нямаме клиника като тази в която бях, специализиран институт за лечение на всякакъв вид рак.

# 744
  • Мнения: 34
Рецептурна книжка се купува от аптеката попълва се при личния и се заверява в здравната каса  и вече тогава могат да се изписват лекарства

# 745
  • Мнения: 1 464
Здравейте!
Моят свекър вече има диагноза, макар и да чакаме още резултати. Има дребноклетъчен карцином. Аз изчетох всичките теми и си спомням, че се коментираше как единият вид е по-лош от другия, но не помня кой.
И сега какво? Трябва ли да запиша час за онколог, или да чакам и останалите резултати? Въобще - какво следва?

# 746
  • София
  • Мнения: 300
Здравейте!
Моят свекър вече има диагноза, макар и да чакаме още резултати. Има дребноклетъчен карцином. Аз изчетох всичките теми и си спомням, че се коментираше как единият вид е по-лош от другия, но не помня кой.
И сега какво? Трябва ли да запиша час за онколог, или да чакам и останалите резултати? Въобще - какво следва?
Здравей,
В началото и аз исках да квалифицирам дали е по- лош или по- добър дребноклетъчния, но мисля че е невъзможно Simple Smile. Особеното при този вид, който има и майка е, че е супер агресивен, бързо се разпространява и няпада мозъка и костите, не подлежи на операция, няма и имунотерапия ( в момента правят проучвания). НО всички лекари казват, че се влияе много добре от химиотерапия. Задължително трябва да се прави лъчетерапия на главата, като превантивна мярка. Преди 2-3 страници подробно описах реда по който минахме след поставяне на диагнозата, ако искаш прочети.

Момичета, аз да ви питам за перуките- милата ми майчица от 3 дни е с ужасен косопад, направо вече е на голи петна, а има супер гъста коса. Няма да споменавам депресията, която и причини това, а ви моля за съвет за място от което да закупим перука и какво трябва да гледаме когато избираме ?

Обощението след първата химия, на прага на втората е, че я понесе доста добре. На трети- пети ден имаше гадене, отпадналост и повръщане, но след това казва, че се чувства дори малко по- добре от преди. Не иска да яде, казва, че изобщо не и се яде нищо и насила хапва по 5-10 хапки на дне, буквално Sad. Изпада в сериозни депресивни състояния Cry. В Сряда предстоят вторите вливки и ще говоря с лекара за тази липса на апетит.

# 747
  • Мнения: 10 625
Невена, попитай за перуките в другата тема
https://m.bg-mamma.com/?topic=1103952

# 748
  • София
  • Мнения: 300
Невена, попитай за перуките в другата тема
https://m.bg-mamma.com/?topic=1103952
Благодаря zigizagi ! Как е майка ти ? На нея опада ли и косата ?
Много ти благодаря и за разказа за реда за постъпване в Надежда, беше ми изключително полезно !
Упех на всички Hands Pray

# 749
  • Мнения: 10 625
На майка не й опада косата. Оредя и се изправи (по принцип е чуплива).
Уж е добре, но сега ми се пазареше да не ходи август на химия, да си почине. А тя юли не беше заради пет скенера и не може още един месец да не ходи, защото ще се загуби ефекта.
Тези дни трябва да си пусне кръвна картина, за да видим как са левкоцитите.
Благодаря, че се интересуваш Hug

Общи условия

Активация на акаунт