След ортодонтското лечение

  • 8 014
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 267
Цял живот се носи, да. В някои случай дори при редовно носене на ритейнъра пак се получава разместване.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 757
Според мен се носят цял живот, 8 год след свалени брекети , по време на бременност , постоянния ми ретейнър се скъса, не го оправих веднага и зъбите ми се разместиха за съжаление .
Много неприятно. Sad
А когато се случи да се повреди постоянния,какво следва?
Пак ли се плаща наново? Shocked newsm78
Искам като дам 900 лв. да не ми се взимат повече пари все пак.....

# 32
  • Мнения: 2 267
Няма как да си сигурна, че като дадеш 900лв и ще си решиш проблема. Или поне като искат толкова пари да ти предложат безплатно поставяне/ремонтиране на счупен ритейнър. Винаги може да ти се счупи, особено прозрачните ритейнъри тип Инвизалайн издържат между 6-12 месеца. Постоянните също се чупят или отлепват, затова трябва да се избягва отхапване на твърди храни с предните зъби.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 757
Няма как да си сигурна, че като дадеш 900лв и ще си решиш проблема. Или поне като искат толкова пари да ти предложат безплатно поставяне/ремонтиране на счупен ритейнър. Винаги може да ти се счупи, особено прозрачните ритейнъри тип Инвизалайн издържат между 6-12 месеца. Постоянните също се чупят или отлепват, затова трябва да се избягва отхапване на твърди храни с предните зъби.
Ще поставя този въпрос пред ОД на следващия преглед,макар че дори и да каже,че тази сума не покрива бъдещо евентуално счупване,какво мога да направя,нищо.

# 34
  • Мнения: 2 267
Да, за съжаление е така...

# 35
  • Мнения: 1 501
А аз да попитам относно ритейнъра, аз обмислям слагане на Invisalign, защото проблема при мен е малък, но още не съм се консултирала с ортодонт. После при малки размествания пак ли се носи ритейнър цял живот ?

# 36
  • Мнения: X
А аз да попитам относно ритейнъра, аз обмислям слагане на Invisalign, защото проблема при мен е малък, но още не съм се консултирала с ортодонт. После при малки размествания пак ли се носи ритейнър цял живот ?

Да.

# 37
  • Мнения: 1 501
А аз да попитам относно ритейнъра, аз обмислям слагане на Invisalign, защото проблема при мен е малък, но още не съм се консултирала с ортодонт. После при малки размествания пак ли се носи ритейнър цял живот ?

Да.
Задължително ли е да се получи пак разместване ?

# 38
  • Мнения: X
А аз да попитам относно ритейнъра, аз обмислям слагане на Invisalign, защото проблема при мен е малък, но още не съм се консултирала с ортодонт. После при малки размествания пак ли се носи ритейнър цял живот ?

Да.
Задължително ли е да се получи пак разместване ?

Е, аз не съм ортодонт, за да ти отговоря. По-добре си насрочи преглед, но Инвизалайн са бая скъпи - нещо от сорта на 10 000 лв по последни данни.

# 39
  • Мнения: 8
Така ви завиждам, че вече сте на вълна ритайнъри Simple Smile Аз обмислям слагането на брекети и се чудя дали изобщо ще мога да свикна с такова нещо в устата и колко ще ме боли, защото съм почти на 30 Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 501
Aз съм на 28 и също не съм сигурна, че бих свикнала, но съм решена да си оправя проблема и ще го изтърпя някак си...

# 41
  • Мнения: 8
Aз съм на 28 и също не съм сигурна, че бих свикнала, но съм решена да си оправя проблема и ще го изтърпя някак си...
             
При кой ортодонт мислиш да отидеш? Избрала ли си вече? Защото аз не съм, а и проблема ми е сложен, защото се налага вадене на зъби Sad

# 42
  • Мнения: 2 267
Аз бях на 27 като ги сложих. Свикнах за няколко седмици и след втория месец вече не ги усещах изобщо! В началото ме беше страх да ям по-твърди неща, но след няколко месеца си позволявах всичко, дори и ядки Simple Smile Радвам се, че направих (и правя) това за себе си. Задължително потърсете второ и трето мнение преди да си изберете ОД. Успех, момичета!

# 43
  • Мнения: 8
Аз бях на 27 като ги сложих. Свикнах за няколко седмици и след втория месец вече не ги усещах изобщо! В началото ме беше страх да ям по-твърди неща, но след няколко месеца си позволявах всичко, дори и ядки Simple Smile Радвам се, че направих (и правя) това за себе си. Задължително потърсете второ и трето мнение преди да си изберете ОД. Успех, момичета!
Много благодарим! И аз съм твърдо решена и го обмислям внимателно. Надявам се да не ме боли чак толкова по време на лечението, а и да намеря добър ортодонт на разумна цена, защото първия  при който ходих ми каза около 7000 лв. Ако сте случили на ортодонт, споделяйте Simple Smile

# 44
  • Мнения: 1 501
Ами не съм ходила още при никой, и все още проучвам кои са добри в сферата на clear aligners... Иначе мисля към септември реално да сложа.

Общи условия

Активация на акаунт