Фиброаденом - да се оперираме ли ? 5-та тема

  • 102 067
  • 1 069
  •   2
Отговори
# 450
  • Мнения: 5
Здравейте! Преди една година ми откриха фиброаденом. Докторът ми каза, че е типичен фиброадрном, заради формата и какво ли още не. Всеки път преди цикъл ме боли, на някой случвало ли му се е? Ходя през 4-5 месеца на контролни прегледи и той всеки път ми казва да се успокоя и да ходя веднъж годишно, но аз не. Не ми препоръчва отстраняване, освен ако не забременея пак или не започне да ми пречи. Тя някой изпитвал ли е болка преди цикъл около фиброаденома

# 451
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Здравейте! Преди една година ми откриха фиброаденом. Докторът ми каза, че е типичен фиброадрном, заради формата и какво ли още не. Всеки път преди цикъл ме боли, на някой случвало ли му се е? Ходя през 4-5 месеца на контролни прегледи и той всеки път ми казва да се успокоя и да ходя веднъж годишно, но аз не. Не ми препоръчва отстраняване, освен ако не забременея пак или не започне да ми пречи. Тя някой изпитвал ли е болка преди цикъл около фиброаденома
Да,и мен така ме болеше, точно преди цикъл

Последна редакция: ср, 14 апр 2021, 23:00 от danylony

# 452
  • Anywhere
  • Мнения: 1 092
И аз имам ФА-ми и ме болят преди цикъл много!

# 453
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Бих искала да питам ,тъй като като шевът ми е вътрешен и със саморазграждащи се конци,след колко време може да се мокри мястото и конците сами ли падат, или просто се разграждат?

Противно на България, където имам извадени 5 фиброаденома, и още два, извън България преди 3 години, се учудиха много като ги питах кога ще мога да се къпя. На 48 час след операцията бях под душа без никакви предпазни лепенки, водата и сапунът са най-добрите антисептици, в България сме още в 18 век в това отношение. Като си спомня навремето и при 5те ми рязания в България как пазех да не се мокри. Но има много още да наваксваме и с медицина.

Последна редакция: чт, 15 апр 2021, 21:11 от Liorena

# 454
  • Варна
  • Мнения: 1 559
Моят хирург /т.е.,този който ми махна Фа/ ,каза че мога да си вземам спокойно душ.
Другият,който мина на визитация,препоръча да ползвам силиконова лепенка.
Послушах "моя" естествено.

# 455
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Моят хирург /т.е.,този който ми махна Фа/ ,каза че мога да си вземам спокойно душ.
Другият,който мина на визитация,препоръча да ползвам силиконова лепенка.
Послушах "моя" естествено.

Значи има напредък у нас!👏👏👏

# 456
  • Мнения: 3
Много благодаря момичета! Защото на мен ми бяха казали,че не трябва да се мокри. Но вече поне спокойно мога да се къпя Grinning

# 457
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Аз се изкъпах на следващия ден след операцията, почиствах с йод,нямах никакви проблеми.

# 458
  • Варна
  • Мнения: 1 559
Забравих да кажа-душ и след това минаваме леко с тампонче със спирт.След това превръзка Hands V

# 459
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Много благодаря момичета! Защото на мен ми бяха казали,че не трябва да се мокри. Но вече поне спокойно мога да се къпя Grinning

Затова повдигнах въпроса, защото предположих какво са Ви казали. Simple Smile Ще мине и замине и ще забравите, не се притеснявайте! Simple Smile

# 460
  • Мнения: 20 172
Аз бих послушала лекаря, който ми е направил операцията.
Гаврилов след като ми прави пункция на киста, слага лепенка и ми казва до сутринта да не го мокря.

# 461
  • Мнения: 149
Да, аз изпитвах болка преди цикъл...махнах го, не издържах на напрежението...все там ми беше ръката. Колко е голям Вашия?

# 462
  • Мнения: 5
Да, аз изпитвах болка преди цикъл...махнах го, не издържах на напрежението...все там ми беше ръката. Колко е голям Вашия?

18/6 мм. Изобщо забравям за него, до момента в който не започне да ме боли, и въпреки, че знам, че е хормони чувствителен и преди цикъл е разбираемо да ме боли, в такива филми се вкарвам, че ми иде да тичам до лекаря

# 463
  • Мнения: X
Здравейте, оперираха ме преди 2 седмици, но на мястото, което беше фиброаденома все още си напипвам буца, всякаш не е махнат. На някой случвало ли му се е подобно нещо?

# 464
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Нормално е, не се притеснявай. Ще се разнесе с времето.

Общи условия

Активация на акаунт