Хайде пак на почивка в Сандански - 5

  • 84 034
  • 731
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 9 467
Обадете се в санаториума и попитайте дали може да правите процедури там.

# 661
  • София
  • Мнения: 1 564
Пипи, заведенията ги обсъждахме на стр 42, 43, а със сигурност и назад е имало съвети.
Аз се включвам да кажа, че 2 години ходехме май за по седмица и есента за 3-4 дни покрай есенната училищна ваканция. Не сме правили процедури,  само басейни и разходки в парка. Но 2 пъти на ден гледах да изкарват часове там. Караха ролери, различни игри, дори четяхме книги на пейките дълго (това за по-големи деца). Ефект имаше - без да е бил уау. С процедури сигурно е още по-добре,  но и въздухът въздейства.

# 662
  • Мнения: 622
Ние сме ходили с процедури и без, определено с е по-добре. Тази година беше много горещо и трябваше да изберем между процедури и открит басейн, защото процедурите са до обяд, а на басейн също ходихме до обяд, някак на 35 градуса на плаж, не мисля, че е полезно за кожата, дори и да си предимно във водата или под чадъра, а ние не търпим на жега. И дъщеря ми, която е на 13 избра басейн. Определено най-много ми е харесвало когато идем септември, до обяд процедури, в обедните часове, като се стопли басейн и следобяд и вечер разходки из парка. Но тази и миналата година нямах възможност да си взема отпуска септември. И дъщеря ми, която последните 2 години си е все с кърпичките за нос си е пак така, няма промяна. Вие отивате в най-хубавото време, ако имате една седмица моят съвет е ходете на процедури. Няма проблем да спиш в хотел, а да си на процедури в санаториума, ние все така сме били. А до колкото знам и в Интерхотела има процедури, но са по-скъпи и не знам до колко са добри. А в санаториума се харесва на децата, рисуват и подаряват картинки на долукса, за след процедурите има прекрасен озеленен двор с пързалка и люлки и там изградят много деца.

# 663
  • Мнения: 1 075
Лечебен въздух ли има там ?

# 664
  • София
  • Мнения: 6 141
Ние също ходим почти всяка година там за по една седмица напролет (редуваме с Хисаря). Почти понцял ден сме навън, в парка, до водопада. Процедури не правим, правихме веднъж внТрявна и се разочаровахме и от тогава само на разходки. Има ефект. Е, съчетано с море и един куп други места.
Въздухът е лечебен там, неслучайно има санаториум, както и в Трявна, Вършец и на други места.

# 665
  • Мнения: 3 909
В кои хотели външни могат да ползват само бас3йните и СПА?

# 666
  • Мнения: 622
В Интерхотела можеше да се ползват басейните от външни през седмицата, в събота и неделя -не.

# 667
  • Мнения: 3 909
За утре ми е зора, че дойдохме един ден по-рано и вече се чудим какво да правим

# 668
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 744
Благодаря на всички за отговорите! Вероятно ще се спра на Интерхотел, за пакет над 7 нощувки цената е поносима. Ще плуваме и ще правим разходки всеки ден (а и самият хотел е в парка- мисля, че въздухът ще е добър и нощем), лекарката каза, че процедури за детето на този етап не са необходими. Надявам се да имаме късмет с времето, октомври обикновено е доста слънчев, особено там.
Според вас 8 дни ще има ли ефект, или да опитам 10-12? Повече вече ми идва непосилно откъм работа, финанси и тн…

# 669
  • Мнения: 9 467
9-10 дни са ок.

# 670
  • Мнения: 4 816
Десет дни стояхме навремето в Сандански. Беше средата на май. Никакъв ефект нямаше, но аз и не очаквах. Просто правехме ремонт у дома и с детето трябваше да се махнем. Така че разхождайте се, дишайте, ама не се надявайте на някакви чудеса.

При сина ми помагаше съчетанието от един курс Бронховаксом есента, от септември до март Имуномикс плюс, солна стая (седмица или десет дни) през лятото (докато сме в България), висока планина през зимата (около 1500 метра), море и океан по 2-3 пъти в годината (дори студеното Северно море ми изчистваше дробовете и носа). И все пак сме имали периоди, в които месеци наред е бил закачен на инхалатора.

На шест години всичко изчезна.

Последна редакция: вт, 12 сеп 2023, 00:12 от Nedinka

# 671
  • Мнения: 622
Ние най-много сме имали 8 нощувки и имаше ефект. Но съчетание на всичко -въздух, инхалации и плуване в минерален басейн. Но пък ние на море не сме ходили от 2014, като изключим веднъж в Гърция за ден, вие ако сте били и на море вероятно и въздуха ще ви е достатъчен. На нас това ни беше единствена почивка за лятото и затова гледахме да съчетаем всичко.

# 672
  • столицата
  • Мнения: 3 828
Нединка, нали не очаквате с еднократно посещение да се случат чудеса? Това дори и с лекарства не става.
Просто когато имате възможност, водете детето в Сандански или подобен град с лечебен въздух. Лично съм свидетел, че деца, а и възрастни с астма или други белодробни проблеми се подобряват. Трябва постоянство. Процедурите от Санаториума може да си правите и във вашия град. Няма нищо специфично при тях. Използвайте си времето, за да сте навън, плувайте и се забавлявайте.

# 673
  • Мнения: 4 816
Нединка, нали не очаквате с еднократно посещение да се случат чудеса? Това дори и с лекарства не става.
Просто когато имате възможност, водете детето в Сандански или подобен град с лечебен въздух. Лично съм свидетел, че деца, а и възрастни с астма или други белодробни проблеми се подобряват. Трябва постоянство. Процедурите от Санаториума може да си правите и във вашия град. Няма нищо специфично при тях. Използвайте си времето, за да сте навън, плувайте и се забавлявайте.

Аз нищо не очаквам, но явно други съфорумки очакват, тъй като питат. За себе си се надявам да сме приключили сагата с дробовете. Вече пет години детето не е боледувало нито ден.

# 674
  • столицата
  • Мнения: 3 828
Супер! Децата го и израстват с възрастта.

Общи условия

Активация на акаунт