Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 6

  • 52 533
  • 762
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 625
60 дни от последен цикъл. Време ли е да посетя гинеколога или да изчакам още? Нямам някакви сериозни оплаквания, освен общите неразположения, които споделяме тук. Последния преглед с цитонамазка и колпоскоп беше края на Януари.

Аз съм вече 90 дни без цикъл. В понеделник бях на преглед, нищо съществено не ми казаха, имала съм лигавица за цикъл, трябва да дойде. Трябва, ама не идва. Чакам си резултатите от цитонамазка, ако не дойде скоро пак ще ходя.

И аз съм два месеца без цикъл (на 37 години). Имам уговорка с гинеколога да чакам до 2 месеца и ако не дойде да го предизвикам с медикаменти (примолут нор за 3 дни и като го спра трябва да ми дойде, ако не - в кабинета). Така ми се получава когато почивам от Примолут нор-а. Трябва да го пия 6 месеца и след това да почивам 3 месеца и после пак. Обаче не ми се получава - 1 месец идва нормално, на втори закъснява или не идва, или пък ако дойде - не спира Confused . Затова трябваше да променя схемата на 4 месеца пия, 2 почивам, но пак не се получи. Започвам да се замислям да спра с лекарствата, да го оставя просто да изчезне и да се приключи тази 12 годишна сага...

# 676
  • Мнения: 41
През последните три месеца спря онова напрягане в гърдите, което е преди цикъл. После ми закъсня и дойде на 46 ден, но пак нямаше напрягане. От два месеца съм започнала меносан и топли вълни нямам, но пък нервите ще се скъсат!

# 677
  • Мнения: 1 078
Скрит текст:
И аз съм два месеца без цикъл (на 37 години). Имам уговорка с гинеколога да чакам до 2 месеца и ако не дойде да го предизвикам с медикаменти (примолут нор за 3 дни и като го спра трябва да ми дойде, ако не - в кабинета). Така ми се получава когато почивам от Примолут нор-а. Трябва да го пия 6 месеца и след това да почивам 3 месеца и после пак. Обаче не ми се получава - 1 месец идва нормално, на втори закъснява или не идва, или пък ако дойде - не спира Confused . Затова трябваше да променя схемата на 4 месеца пия, 2 почивам, но пак не се получи. Започвам да се замислям да спра с лекарствата, да го оставя просто да изчезне и да се приключи тази 12 годишна сага...
Благодаря момичета. Значи да си карам лятото и да не го мисля за сега, пък може и да се появи  Simple Smile
На есен, с песен при доктора за една контрола и така.

Последна редакция: чт, 18 юли 2019, 16:36 от bubanka

# 678
  • тук и там
  • Мнения: 11 638
lasi, бързо възстановяване !

Аз от вчера започнах примолут нора(за зацапване  ми го изписа).Суринта се събудих със торбички под очите и една такава подпухнала.В момента съм окей,но имам съмнение че е от него.

АГ ми пусна ФСХ и Естроген да изследвам. Кой беше другия хормон,който можеше да се изследва по всяко време на цикъла и беше показателен за това дали си в перименопауза,менопауза и т.н.?Да си го самоназнача  и него -така и така ще ходя за останалите хормони.

# 679
  • Мнения: 4 625
Didi smile, то зависи от съпътсващите фактори. При мен нещата са такива: малка миома, която обаче е причина за образуване на полипи, в резултат на което кървенето не спира (дори и да не се "вижда", при изследвания се установява); правих си хормонални изследвания - изчерпан яйчников резерв и остра нужда от прогестерон, казано накратко, а съм на 37 и гинеколога никак не иска да ми спира цикъла. Затова иска да го предизвиквам, когато "изчезне". Изчислявам кога ще ми е удобно да съм в цикъл (не когато съм на море Grinning ) и след това го поддържам с примолут нор-а. Вече ходя на гинеколог само веднъж годишно и според него е достатъчно.
Kaisia, аз ги направих всичките на 2 пъти (според АГ - абсолютно излишно съм си дала парите, защото той ми бил обяснил точно това, което пишело в резултатите).

# 680
  • Мнения: 1 078
Beki8, освен че кг се покачват, суха кожа, косопад, нервно ми е и съня не е добър, радко по някоя и друга топла вълна ме залива Simple Smile, за сега други проблеми няма. Възсрастта ми е такава (46 почти), че мисля нещата се развиват закономерно. Все пак това отсъствие някак ме стресира, не съм готова за него... то кой ли е готов.

# 681
  • Мнения: 4 625
Ехеее, че ти си първенец! Аз чакам да стана на толкова години, че да спрат да ме мъчат. За килограмите: имам си ги в изобилие, важното е да се чувстваме добре Hug

# 682
  • Добрич
  • Мнения: 5 462
Може ли линк за шампоана? И аз съм се замислила за твърд.

Ето линк към сайта на Живица. Шампоаните действително се пенят много. У дома всички сме с мазни коси, а моята и на щерката са и дълги. До сега никога не сме били само с едно измиване, обаче с тези шампоани е достатъчно. Препоръчаха ни като за първи път да не вземаме Тетрис, макар да го дават за най-мазна коса. За да се усети ефект е необходимо време /2-3 измивания/. А за моята боядисана коса се наложи и маска да взема. Ако решиш да поръчваш, след като разгледаш сайта е добре да направиш и консултация по телефона. Шампоаните са скъпи, но стигат за дълго време.

# 683
  • Мнения: 1
Здр искам да попитам има ли вероятност да има цикъл когато жената е в менопауза ...лекар каза че има такива случаи ..но трябва ли да потърся второ мнение

Последна редакция: чт, 18 юли 2019, 23:45 от Не се сърди, човече

# 684
  • Русе
  • Мнения: 7 799
Kaisia, пролактин?

# 685
  • тук и там
  • Мнения: 11 638
Потърсих в нета-  антимюлеров хормон.

# 686
  • Мнения: 10 277
Късно видях че се пита за хормона. Да, антимюлеров хормон е този който показва изчерпан ли е яйчниковия резерв и на къде сме. Аз предната година го изследвах. Излезе 0,1. Демек няма никой вече в яйчниците. Но гинеколожката в БГ ми каза, все пак да внимавам ако не искам дете.

А тоя пролактин за какво се изследва? Каква инфромация би дал на нашата възраст? Нямаше ли връзка с кърменето....

# 687
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Може ли линк за шампоана? И аз съм се замислила за твърд.

Ето линк към сайта на Живица. Шампоаните действително се пенят много. У дома всички сме с мазни коси, а моята и на щерката са и дълги. До сега никога не сме били само с едно измиване, обаче с тези шампоани е достатъчно. Препоръчаха ни като за първи път да не вземаме Тетрис, макар да го дават за най-мазна коса. За да се усети ефект е необходимо време /2-3 измивания/. А за моята боядисана коса се наложи и маска да взема. Ако решиш да поръчваш, след като разгледаш сайта е добре да направиш и консултация по телефона. Шампоаните са скъпи, но стигат за дълго време.
Вела,не изсушава ли косата много?
Mоята коса е фина и тънка без обем и бях ползвала този твърд шампоан -бомба.

https://www.lush.bg/shop/product/product/path/147/id/87/-Seanik
Е,няма такъв ужас после....клечки,стърчащи от всякъде и суха,суха...
Отказах се.

Ласи,дано пък сега се почувстваш по-добре  Hug

Момичета,кои хормони трябва да изследвам за да видя дали съм в норма?

# 688
  • София
  • Мнения: 6 370
идете при читав гинеколог. няма такова нещо като "цикъл в менопауза".

ако сте в менопауза и имате кървене, трябва да се направи преглед с ултразвук, за да се види дали няма нещо в матката. твърде вероятно е да препоръчат диагностично абразио, за да се изследва лигавицата за изменения.

от колко време сте в менопауза?

# 689
  • Добрич
  • Мнения: 5 462
Скрит текст:
Може ли линк за шампоана? И аз съм се замислила за твърд.

Ето линк към сайта на Живица. Шампоаните действително се пенят много. У дома всички сме с мазни коси, а моята и на щерката са и дълги. До сега никога не сме били само с едно измиване, обаче с тези шампоани е достатъчно. Препоръчаха ни като за първи път да не вземаме Тетрис, макар да го дават за най-мазна коса. За да се усети ефект е необходимо време /2-3 измивания/. А за моята боядисана коса се наложи и маска да взема. Ако решиш да поръчваш, след като разгледаш сайта е добре да направиш и консултация по телефона. Шампоаните са скъпи, но стигат за дълго време.
Вела,не изсушава ли косата много?
Скрит текст:
Mоята коса е фина и тънка без обем и бях ползвала този твърд шампоан -бомба.

https://www.lush.bg/shop/product/product/path/147/id/87/-Seanik
Е,няма такъв ужас после....клечки,стърчащи от всякъде и суха,суха...
Отказах се.

Ласи,дано пък сега се почувстваш по-добре  Hug

Момичета,кои хормони трябва да изследвам за да видя дали съм в норма?


Ако я сапунисваш само веднъж не изсушава. Дава и обем. Не трябва да се търка много с шампоана, защото доста се пени и после няма да има изплакване... При детето и съпруга ми няма никакво изсушаване, но моята коса в краищата е зле, защото я изрусявам от 25 години. Поначало си е и тънка, а сега и с изгорени краища. Преди слагах по тях арганово масло. Всъщност с него видимо косата изглежда по-добре, но ми е ясно, че то няма как да я хидратира. Само с шампоана краищата ми остават сухи, затова си взех и натурална маска на същата фирма. Определено съм много доволна, не се омазнява като преди и по-дълго има хубав вид. Дъщеря ми /в пубертет с дълга и мазна коса/ и съпругът ми също вече искат само тези шампоани.

Последна редакция: пт, 19 юли 2019, 00:35 от Вела

Общи условия

Активация на акаунт