Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 6

  • 52 361
  • 762
  •   1
Отговори
# 690
  • Русе
  • Мнения: 7 796


А тоя пролактин за какво се изследва? Каква инфромация би дал на нашата възраст? Нямаше ли връзка с кърменето....

При мен го изследваха заради проблемите с гърдите.
Май няма много връзка с тази тема  newsm78

# 691
  • София
  • Мнения: 1 508
Пролактинът и на мен ми го пуснаха с половите хормони. Само той беше в норма. Има някакво отношение.

# 692
  • Мнения: 13 820
Има ли някой на когото лятото да му действа добре. Чувствам се перфектно. Нямам вълни нито сърцебиене нито шум в ушите, гърдите не се обаждат, ставите също, мигрените и те не ме безпокоят, спряла съм всичко от началото на юни ( фемарел, фемикур, абогерит, ставната добавка, общите витамини не пия нищо ) и пак ми дойде нормално два пъти . Ако някой е като мен какво обяснение лично за себе си има на ситуацията.

# 693
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 332
Аз съм така, само дето не ми идва и започнах пак вечерната иглика.

Намалих значително теглото и ставите ми не скърцат. Топлото време също си оказва влияние. Зимъс и на пролетка бях направо цветно стерео. Чак мен ме хващаше страх, като ги чувах.

# 694
  • Мнения: 4 593
_re_ge , според АГ през пролетта се задейства организмът и точно затова препоръчва почивките или спиране на лекарства да става през летния сезон. Аз не бях обърнала внимание и си бях спряла лекарство в началото на зимата - отнесох едно мъмрене и продължаване на курса до късна пролет.
Вяра, вечерната иглика успява ли да регулира цикъла? Много скептично съм настроена, защото досега не са ми подействали никакви билкови препарати и не съм го пробвала.

# 695
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 332
Не знам със сигурност. Преди година бях много редовна с нея и нямах проблеми. Сега интервалите между менструациите са ми огромни (40 дни до 3 месеца). Ходих на преглед пролетта, че 3-месечното чакане ме изопна. Усещам си овулациите по обичайното време, пък не идва.  Каза ми, че съм здрава като бик, имам доста яйцеклетки и скоро ще ми дойде. Ако ме пропусне отново, да ѝ се обадя. Назначи ми следващ преглед през октомври. Баш си ми дойде. На следващия месец имах голямо забавяне и вече не помня кога ми е идвало за последно. Трябва да си погледна календара. Кофтито е, че в последните месеци въобще не усещам овулация, а това чакане ме убива просто. Забравила съм за всички бели летни дрехи. Сега имам едно море и като нищо може да цъфна баш за там. Ще ми е кофти, защото много обичам да плувам и да се кисна, но си викам дано, че ептен ме е ошашкал тоз цикъл.

# 696
  • Мнения: 39 409
Вярче, нека ти дойде, пък на морето- тампони за плуването.

# 697
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 332
Не мога. Пробвала съм, не ми е гот. Затова си седя по къси панталонки под чадъра и гледам завистливо къпещите се.

# 698
  • Мнения: X
Ана, колко ти е отклонението за костната плътност?
Аз вероятно ще слагам някоя инжекция, оказа се, че на шийката на бедрената кост е по-сериозно, и май май ще се наложи, колкото и да не искам. Frowning1

Имаше едно изследване,при което си поставяш крака в едно като ваничка и излиза лист с 3 разграничения.първата черта е че имаш вече ниска плътност на костите,остеопроза ,а аз съм над първата черта по средетау и трябвало да си обърна внимание ,и се чудех калции ли да си взема да пия или нещо има комбинирано...

# 699
  • тук и там
  • Мнения: 11 559
Aз миналата година  така ползвах тампони,защото ми дойде на морето.После бях на Полижинакс и със 3а група цито.Тази година мисля да пия примолут нор,и без това ми го изписаха,само ще удължа периода на прием.Може и да е било съвпадение,но повече със тампон в морето не влизам.

# 700
  • Мнения: 4 593
Тампони преди години ми казаха да не използвам, още когато започнаха проблемите ми.

# 701
  • Добрич
  • Мнения: 5 456
Като студентка бях голям фен на тампоните, защото действително са много удобни. После четох, че могат да предизвикат токсичен шок и спрях да ги употребявам. Тогава още нямаше Интернет... Не знам при еднократно ползване, доколко са "опасни".

На първо търсене в момента ми излиза това.

# 702
  • София
  • Мнения: 13 206
Като студентка бях голям фен на тампоните, защото действително са много удобни. После четох, че могат да предизвикат токсичен шок и спрях да ги употребявам. Тогава още нямаше Интернет... Не знам при еднократно ползване, доколко са "опасни".

На първо търсене в момента ми излиза това.
Това с токсичния шок винаги ме е разсмивало Simple Smile)))) Ако тампоните се ползват по предписание няма проблем. Дори съм чела, че е "по-чисто", защото задържат кръвта и тя не се задържа по стените на влагалището. Но теории всякакви... ако се сменят често не виждам проблем. Преди ползвах в силните дни, след второто раждане, обаче имам кофти смъкване на влагалището и чисто анатомично са ми доста неудобни.

# 703
  • Мнения: 13 820
За тампоните според мен всичко е въпрос на личен комфорт и физика. Аз като девойка всеки път като бях с тампон след това имах вагинални гъбички. Но аз ги прихващане от всичко, даже сезонно. Същото и с лещите на очите  всеки път ако съм с лещи имам конюнктивит. Такава съм. Сестра ми си кара с тампони цял живот.

_re_ge , според АГ през пролетта се задейства организмът и точно затова препоръчва почивките или спиране на лекарства да става през летния сезон. Аз не бях обърнала внимание и си бях спряла лекарство в началото на зимата - отнесох едно мъмрене и продължаване на курса до късна пролет.
  Нещо такова ми се случва , но предполагам есента пак ще почна да пия всичко...

# 704
  • тук и там
  • Мнения: 11 559
Aз ползвам от време на време ,при нужда. Но специално за басейни и море съм чувала че има по-голям риск от инфекция,гъбички и т.н.Заради конеца,по който могат да попаднат по-навътре  във влагалището замърсявания   и т.н.  .Не знам дали е така,но съм чела някъде .Поради същата причина и спиралите се смятат за по-рискови що се отнася до инфекции.(не по време на море,а по принцип).

Общи условия

Активация на акаунт