НЗОК спира млеката за алергични!

  • 2 558
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 271
Надяваме се, че репортажа ще бъде много хубав, съдейки по това, което си говорихме сутринта.
Благодаря ти kristia за контакта! Благодаря на Anichka, nikola_mam, Finch, kristia и сладките им дечица, че дойдоха! Страхотни сте!! Дано да има положително развитие!

# 16
  • Мнения: 121
Да се отчета и тук и да споделя, че като цяло бях много приятно изненадана от репортажа по НОВА ТВ, който беше излъчен в новините в неделя (2.07)
Хареса ми това, че репортерката бе наблегнала на емоциналното ниво, но във същотото време бе успяла да събере почти цялата инфо в това ограничено време.

Но не трябва да спираме дотук, а да продължим. С Милена и другите мами от дира объсждахме идеята да спретнем едно общо писмо, което да разпратим до основните медии, с надеждата да подхванат темата.
Разчитам и на вашата подкрепа, мами!

# 17
  • Мнения: 121
Да допълня, че вчера се състоя среща в Парламента с депутата Христина Христова и с експерти от Комисията за децата, мадежта и спорта. Имаше мами от Инициативен комитет на настоящите и бъдещи български майки, Инициативен комитет на родители на деца с увреждания, представители на Кабинет за слухово-речева терапия към 28 СОУ "Алеко Константинов" и др.

Обсъди се предимно социалния аспект от исканията - професия Родител на дете с увреждане, статута на децата лишени от родителски грижи, проблемите с постъпване в детски градини, специализирани училища и т.н. За казуса с НЗОК и млеката не остана много време, но поне се разбра, че е чисто практичен и спешен, защото бебчетата остават без мляко. Оставх и в писмен вид всичко, с което разполагаме. Христина Христова обеща още в петък на Парламентарния контрол да направи запитване за изключването на млеката от Новия списък на НЗОК и за здравната политика спрямо бебетата и децата като цяло. Стана ясно, че НЗОК е независима институция, но все пак тряба и нейните действия да подлежат на санкции, ако са неадекватни.
Тази седмица в Четвъртък ще има още една среща, на която не знам дали ще мога да присъствам, но ще направя всичко възможно, защото ще е с д-р Ина Станкова от Коалиция за България и там фокусът би могъл да падне конкертно върху медицинските и здравни проблеми.
Това е от мен, ще пиша повече, ако нещата имат развитие.

# 18
  • София
  • Мнения: 11 116
Някъде има ли офицялна информация ? Рових по сайтовете и нищо . Също не намерих никъде публикуван въпросния списък !

# 19
  • Мнения: 121
Списъкът е публикуван в официалната страница на НЗОК http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1152&h=830 в лекарствена политика. Ето директен линк за новия Списък:
http://www.nhif.bg/downloads/spisyk_med_izd_stomi_hrani_01-07-2006-IMP.xls
Въпросът е, че трябва да си наясно какво е имало в предишня списък, за да разбереш какво е отпаднало сега.  bouquet
Отделно на многократните ми запитвания до НЗОК отговориха официално, че спират да поемат млеката.
Виж последното тук: http://www.nhif.bg/bg/post.phtml?topicid=28360

# 20
  • София
  • Мнения: 11 116
Списъкът е публикуван в официалната страница на НЗОК http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1152&h=830 в лекарствена политика. Ето директен линк за новия Списък:
http://www.nhif.bg/downloads/spisyk_med_izd_stomi_hrani_01-07-2006-IMP.xls
Въпросът е, че трябва да си наясно какво е имало в предишня списък, за да разбереш какво е отпаднало сега.  bouquet
Отделно на многократните ми запитвания до НЗОК отговориха официално, че спират да поемат млеката.
Виж последното тук: http://www.nhif.bg/bg/post.phtml?topicid=28360

Благодаря ти !

# 21
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
За какво ли дава пари здравната каса?!  #Cussing out
За всичко свързано с моето здраве си плащам от джоба- за лекари, лекарства и изследвания.
За хормонални проблеми, които имам и приемам препарат ежеседмично си плащам естествено само аз (въпреки че водят заболяването социалнозначимо и НЗОК заплаща лекарството, но това е само по принцип); лошото обаче е, че в Бг 1 шишенце струва около 130 лв., а в Гърция  - 40 евро.

Но аз съм тъпа и упорита и продължавам да искам да живея в Бг  Sick

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 14:04 от InaDot

# 22
  • във фурната
  • Мнения: 596
Предлагам да се организира протест пред сградата на НЗОК!Тия хора са ненормални.В предишния списък с храните ,млеката за алергия бяха изписвани с диагноза Цьолиакия,която е непоносимост към глутена,а не към белтъка на млякото-бе въобще много некадърници работят в тая НЗОК #2gunfire #2gunfire #2gunfireСамо не трябва да ги оставяме да правят с нас каквото си искат-нали всички си плащаме тия здравни осигуровки.Примерно Асоциацията на астматиците е много активна и НЗОК не им оряза лекарствата,както беше планирала.Трябва действие от наша страна Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 11 116
Предлагам да се организира протест пред сградата на НЗОК!Тия хора са ненормални.В предишния списък с храните ,млеката за алергия бяха изписвани с диагноза Цьолиакия,която е непоносимост към глутена,а не към белтъка на млякото-бе въобще много некадърници работят в тая НЗОК #2gunfire #2gunfire #2gunfireСамо не трябва да ги оставяме да правят с нас каквото си искат-нали всички си плащаме тия здравни осигуровки.Примерно Асоциацията на астматиците е много активна и НЗОК не им оряза лекарствата,както беше планирала.Трябва действие от наша страна Peace

Глас в пустиня ще е ... за съжаление.

# 24
  • Мнения: 1 080
 #Cussing outТова  е  вече  прекалено  смятам  да  взема бебето  си и  да  седна  пред Министерството и  да  чакам някой  да  нахрани детенцето ми  .Явно  всичко  останало е глас  в  пустиня ако  има  майки  които  са  готови за  истински  протест - пишете .Ще  легна  на  улицата ако  трябва и  то  не  за  друго  а  за  това  че  именно  по  вина на  некадърните доктори  сме  в  това  положение .Писна  ми  казвам  ви  и смятам тука  е  нужна твърда  ръка  не  да търсим  ние  медиите  а  те  да  идват  при  нас .Вижте  как  протестират хората  във  Франция например . #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт