Дяволското гърло Тема 3 "Зло се събуди"

  • 39 139
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 7 182
Аз предполагам, че го направиха така с цел изненада. Да се получи по-шоково. Ако го бяха съобщили наред с изброяването на другите факти при откриването на трупа, нямаше да има такъв ефект. Гледаме все пак художествен филм/сериал. Използват се различни похвати в жанра за постигнане на определено въздействие. Не гледаме документален филм, все пак.

# 47
  • Мнения: 9 615
Благодаря за темата Simple Smile

Очаквам интересен епизод.

# 48
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 468
Досиетата Х едно време бяха майстори в това да прибавят загадка към загадката, да градират напрежението, да заплитат, преди да разплетат. Или поне тогава, на онази възраст, така ми се виждаше.

Искам да добавя, че веднъж седмично е мъчение да се гледа. Човек се разсейва от толкова впечатления всеки ден и забравя какво точно се е случило. Свикнала съм да гледам сериали "на един дъх" и даже обмислям да оставя гледането за след 3 месеца, като излязат всички серии.

# 49
  • Мнения: 9 483
Може би Мия ще открие новия труп?

# 50
  • Мнения: 2 714
Довечера след епизода Карамазов ще отвори чата във Вайбър и с Теодора ще отговарят на въпроси за филма.

# 51
  • Мнения: 2 560
Благодаря за темата🌻😊!
Чакам с нетърпение новия епизод.
Някой беше питал, какво означава " на пила Шейтан  се събуди", "пила" не би ли могло да идва от " било" - връх, един вид " на върха на планината Шейтан се събуди"? Предполагам само, не познавам местните диалекти.

# 52
  • Мнения: 2 123
В другата тема има "превод" от специалист.

# 53
  • Мнения: 3 269
В другата тема има "превод" от специалист.
Върнах се и разрових старата тема, но точно тази част за “пила”-та я няма. И в речника от линка към превода няма такава дума.
Мистерия 😁.
Хайде да открехнат още малко вратата довечера. Нямам търпение 😊.

# 54
  • Мнения: 329
За предната тема ли говорите? Ако е така - точно това не е разяснено доколкото видях. И на мен ми е интересно. Наистина може да е "на билото" или "на острието" (острието на ножа или на брадвата, защото дават кадри и с една окървавена брадва)... Разбира се, това са само предположения, дано се включи съфорумката, която тълкуваше родопския диалект, с точен "превод".

# 55
  • Мнения: 2 123
Момичета, пишете на лични на потребителката. Тя е местна и лингвинист. Аз с удоволствие четох постовете й и я чакам отново да се появи.

# 56
  • USA
  • Мнения: 7 281
Пила знам,че означава връх.'На връх планината се събуди Дявола"..Нали действието се развива в Родопите,затова ми звучи логично.
Това за мен не е момент,над който бих се концентрирала.Нищо не й се разбра на бабичката и съм сигурна,че не е казала нещо съществено.Има кадър с нея,за да подсилят мистерията на историята.

Карамазов е голямо име в българското кино и театър.Баща си ли мрази толкова,че се е кръстил така?(предполагам,че му е псевдоним)

# 57
  • София
  • Мнения: 22 923
Псевдоним е, да. Мисля, че Александров му е истинската  фамилия.

# 58
  • Мнения: X
Само псевдоним е. Когато е бил съвсем млад, една режисьорка (да не й сбъркам името) му измислила тази фамилия, защото споделил, че в онзи момент (по време на репетиции за постановка) четял Братя Карамазови. Тя решила, че е подходящо и на афиша за постановката го изписала така - Владимир Карамазов. И си останало.

Да, иначе е Александров.

# 59
  • Мнения: 10 761
Ха, научих нещо ново. Аз мислех, че това си му е фамилията Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт