Стерилизация до кога?

  • 1 807
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Стерелизирах и изварявах до една годинка на Калина, а водата й я подслаждах някъде около месец след раждането.

# 16
  • Мнения: 3 356
Шишенана до 6м.
Вода преварена от време на време.Не подслаждам нищо.

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Не преварявам вода, откакто е на месец.
Не подслаждам пак оттогава.
Никога не съм изварявала шишета и биберони. Студена стерилизация веднъж на 2-3 дни. От шестия месец сигурно- веднъж на 2 седмици, а откъм десетия- нищо.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 115
Моля кажете на незнаещия - как точно стерилизирате и изварявате Embarassed newsm78

стерилизирах със стерилизатор на ток - парен...иначе има и за мкровълнова, има хапчета и течност за студена стерилизация...може и да си ги изваряваш в тенджерка...ама не знам колко мин точно се прави това....

# 19
  • Мнения: 1 975
Моля кажете на незнаещия - как точно стерилизирате и изварявате Embarassed newsm78

стерилизирах със стерилизатор на ток - парен...иначе има и за мкровълнова, има хапчета и течност за студена стерилизация...може и да си ги изваряваш в тенджерка...ама не знам колко мин точно се прави това....
Благодаря много newsm51

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Стерилизирах  с разтвор за студена стерилизация някъде до 6-тия месец Peace

# 21
  • Мнения: 1 849
Никога не съм стилиризирала, а водата я изварявах до третия месец. Бибероните и бутилките ги измивам преди употреба. Децата ми са много здрави. Мисля, че така придобиват имунитет.

# 22
  • Мнения: 1 165
По книжките пише до 6 месец по веднъж дневно а след това веднъж седмично
леле аз се халя да стерилизирам след всяко ядене?не трябва ли? newsm78имайте предвид,че ние се храним със шише.

# 23
  • Мнения: 191
Ами аз знам,че стерилизацията трябва да бъде поне докъм 12 месец,но лично аз имам познати,които са спрели да изваряват шишетата и бибероните на бебето си когато е навършило 6 месеца.А за преварената вода...лично мое мнение е,че би трябвало да се преварява максимално дълго време,особено като се има впредвид каква е водата в Бг. дори и бутилираната.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
По книжките пише до 6 месец по веднъж дневно а след това веднъж седмично
леле аз се халя да стерилизирам след всяко ядене?не трябва ли? newsm78имайте предвид,че ние се храним със шише.

Тя и моя приятелка така се изфичваше и почти не излизаше на разходка с детето  Grinning

# 25
  • Мнения: 46 518
Ти си прецени, аз бях със стерилизатор и не ми беше проблем. Шишетата от мляко и бибероните стерилизирах до 1 година, купичките и всичко останало- не съм стерилизирала. Имаш 7-8 шишета и правех процедурата наведнъж вечер.

Вода пропи на 1г. и 2-3 месеца.
Захар до сега не съм давала.

# 26
  • Мнения: 191
аз те съветвам да изваряваш шишетата след всяко ядене ...хубаво е ...
По книжките пише до 6 месец по веднъж дневно а след това веднъж седмично
леле аз се халя да стерилизирам след всяко ядене?не трябва ли? newsm78имайте предвид,че ние се храним със шише.
И аз изварявам шишетата след всяко хранене..лично мое мнение е ,че е добре и че не правиш грешка,че ги изваряваш.

# 27
  • Мнения: 191
По книжките пише до 6 месец по веднъж дневно а след това веднъж седмично
леле аз се халя да стерилизирам след всяко ядене?не трябва ли? newsm78имайте предвид,че ние се храним със шише.

Тя и моя приятелка така се изфичваше и почти не излизаше на разходка с детето  Grinning
да но със стерилизатор става за минутки,така че няма да има проблем с разходките

# 28
  • Мнения: 46 518
Тя и моя приятелка така се изфичваше и почти не излизаше на разходка с детето  Grinning

Всичко се свежда до врътването на едно копче за минутите, какво толкова е правила  Laughing

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Тя и моя приятелка така се изфичваше и почти не излизаше на разходка с детето  Grinning

Всичко се свежда до врътването на едно копче за минутите, какво толкова е правила  Laughing

Е, не всички разполагаме със стерилизатори, нали?! Пък и проблемът си беше неин  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт