Проблем с кучето

  • 4 696
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте мисля да се обърна към вас за съвет.Имам куче на малко повече от 3 месеца ходим навън вършим си работата но вътре не е точно там където трябва.Сложих пелена с капки в банята понеже нямаме балкон и тя отина души го и излиза и си свърши работата на друго място.Моля ви ако можете дайте ми съвет какво да правя.Благодаря.

# 1
  • Мнения: 11 336
Ами имате бебе във вас! Като всяко бебе иска търпение и БЕЗ БОЙ, а с наградки да покажете какво е правилното. Трябва да усети, че много ви радва, като пиша там!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 567
The Дорис е права, но някои кученца привикват по-лесно с ходенето по нужда навън, отколкото с пелена. Радвайте се и нека е събитие, когато кученцето си свърши работата на пелената. Не се притеснявайте, още два три месеца и дори и да не се научи на нея, ще си почне да стиска само за навън. Кученцата са чисти животинки, не обичат да им мирише, където живеят.

# 3
  • Мнения: 8 944
Ние действахме така - в началото застелихме по-голяма част от апартамента с пелени. По този начин където и да реши да пишка кучето, ще е застелено.
Капки не сме ползвали. Постепенно то се приучи да ходи върху пелените. Лека-полека започнахме да ограничаваме площта, застелена с пелени. Накрая вече ползвахме само една пелена за целия апартамент.

Не сме я слагали в банята. Според мен е нереалистично да се очаква кучето да се научи да ходи специално в банята.

Нашето самичко си показа кое му е най-любимото местенце за ходене и там му слагахме пелената.

Трябва да сте наясно, че на тази възраст кучетата са като малките бебета - не могат да стискат дълго, ходят до тоалетна през минути. Стискането се увеличава с възрастта. Често ще се случва, дори и да знае вече къде трябва да пишка, ако е залисано в игри, да се изпусне на неподходящо място.

Научаването на хигиена става с много чести разходки.

Сутрин се следи кога кучето ще си отвори очите т.е. да стане от сън и незабавно се грабва и се извежда - едва ли не по пижами сме слизали да го разхождаме.

Ще се получат нещата. Трябва търпение и реалистични очаквания.

Обикновено към 7-мия месец вече може да се каже, че кучето е научено изцяло да ходи само навън.

п.с. Купувайте памперсни пелени от човешката аптека. Същите са, а много по-евтини.

# 4
  • Мнения: 12
И аз имам същия проблем кучето ми е на същатата възраст.Изкарвам я в двора когато я усетя ,че ще прави нещо но няма..
Когато влезем вкъщи тогава си върши работата..

# 5
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Кучетата се изхождат след сън, храна и игра.Общо взето малките трябва да се изкарват на всеки час и постепенно да се увеличава.Аз 1 нещо разбрах имаш ли малко куче ти трябват поне 2 седмици отпуска да го вкараш поне малко в крачка.Нахрани ли се веднага навън , за да се изака.Купи си ензимен препарат за покриване на миризмата им/в зоомагазините има/.На мен такъв препарат много ми помогна.Пишнат ли веднъж вътре миризмата ги връща да го правят пак и пак..Дори и да си мила с веро и на теб да не ти мирише те я усещат.Другото нещо което много помага е клетка.Аз като цяло съм им фен.Слагаш кучето вътре , но трябва да му е по размер не да е огромна.Вадиш го само на определено време.Третото нещо е да го следиш много, много изкъсо.Видиш ли го го стопираш и изкарваш навън.Не бий, не се карай ползвай препарата и ще видиш как ще свикне бързо, бързо.

# 6
  • Мнения: 367
Като ходи на грешното място, трябва да му казвате НЕ! с наказателен тон, да го заведете до пелената, когато отиде на правилното място му казвайте браво с ведър тон, може и да го награждавате с нещо мъничко, при нас отне време, но се получи. Капките не помагат особено, има един спрей, който отблъсква домашните любимци, пръска се по ъглите на мебели, пердета и т.н, той беше доста по-ефикасен.

# 7
  • Мнения: 225
Кученцата са като бебета, трябва им много внимание и грижа. Креми и Утро са дали много добри съвети. Извеждайте кучо често навън, възнаграждавайте го, когато се изходи там. Ако свърши работата вкъщи, казвайте "Не!", но ен го бийте. Постепенно ще свикне. А има ли всички ваксини? Питам, защото на третия месец помня, че се биеше важна ваксина и не бива да се извежда кучето преди нея. Обезпаразитено ли е? Пълно е с кърлежи.

Общи условия

Активация на акаунт