Избор на екип в Шейново

  • 2 541
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 575
Според мен ти можеш да си избереш доктор за 100 лева, но той може по основателни причини  Mr. Green да откаже да поеме твоя случай и така избора ти ще се сведе до докторите които за чест и слава биха поели пациент на повикване и за 100 лева  Crazy
Светилата на болницата сигурно ще кажат че са претрупани с работа и че нямат нищо против да те поемат ако обаче се паднеш в тяхната смяна

Въпроса ми е има ли право лекаря да каже ,че е претрупан след като аз си плащам 100лв.
Ако той откаже значи не получавам услугата за която плащам...

Цитат на: Sunnily*
Ако обаче държиш на лекаря който ти води бременността, според мен трябва да говориш директно с него дали ще те поеме за 100 лева - иначе не можеш да го задължиш да те изражда, пък и дали ще искаш доктор който насила е там да отговаря за теб и бебето ти по време на раждането.

То това е ясно... идеята ми беше за изчистване на казуса...на тези противоречия, които се получават.
Аз все още се двуумя дали да се поддам на собствения си страх и да стана част от порочния кръг с плащанетъо под масата или да се оставя на късмета и на Господ....
Май клоня към първото, макар никак да не ми се иска...

Тези 100лв не се ли плащат предварително, а не след дъжд качулка? Аааа тези от шейново се излагат Sad

Последна редакция: пт, 30 юни 2006, 11:15 от Обърквация

# 16
  • София
  • Мнения: 1 391

[/quote]

 

Аз пък съм инат и 1 лв няма да дам, ще си платя само упойката. Дано господ е с мен. Пък ще разкажа в скоро време как е минало.
Има и друго, мисля че ние сами насърчаваме по този начин корупцията и вземането на пари под масата. А ако е казано, салкатлъци стават и то дори ако си платил и надплатил.

Така че още веднъж Господ да е с нас Simple Smile
[/quote]
  202uu И аз се опитвам вече от почти година да кажа /за порочния кръг с плащането и обслужването/

# 17
  • София
  • Мнения: 5 079
Доколкото знам, не само в Шейново ами и в Св. София се заплаща на касата /но 5 пъти по - висока такса там/, СЛЕД като раждането приключи. Това не е "излагация" на болницата, а презастраховка, че си съгласен да платиш вече ИЗВЪРШЕНА услуга, т.е. гарантира, че лекарят е дошъл и те е обгрижил максимално, за което всъщност му плащаш регламентирано пред лицето на болницата... Останалото между вас /и уговорката и това колко и дали изобщо нещо мислиш да му до - платиш/ си е въпрос на лична уговорка на 4 очи, а ако тя не се получи, както в моя случай така и не "изкопчих" тарифи  Heart Eyes, тогава - каквото прецениш.
А относно "ходенето на късмет" - ами мисля, че няма да имате проблеми, както писах по - горе, мнозинството от момичетата, с които се запознах бяха без уговорки и също бяха много доволни и от раждане и от грижи и престой след това. Въпрос на късмет. Не на "сакатлъци"... Поне аз не съм чувала за такива. Все пак това си е една от най - добрите специализирани АГ-та, разполагащи с много добри условия, традиции и специалисти.
Аз предпочетох да ангажирам лекар, защото имах проблеми в 7 месец /със задържане/ и не ми се рискуваше, не съжалявам и за миг, родих много бързо, лесно и спокойно. С бърза и адекватна намеса, когато можеше да стане "фал", мисля че парите които съм дала на лекаря ми не насърчават корупцията, а са форма на благодарност за моя и новия живот, които той спаси. Peace

# 18
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 914
бла бла, аз раждах точно при Велев и нямах такива проблеми. Напротив - от момента на постъпването ми, той не се отдели от мен. Да не говорим, че понеже бях с изтекли води и разкритие, но месец по-рано от термина, не си бях направила последните кръвни изследвания. Нямах нито направление, нито нищо. И той ме заведе директно в лабораторията, за да ми направят необходимата кръвна картина. За нея не платих и лев. Не само, че не се ската, но както писах вече, събра голям екип само заради мен. Аз постъпих около обед и в 17 вече бях родила. Всички стояха дотогава с мен. Но сутринта първото нещо, което направих, след като ми изтекоха водите, бе да звънна директно на Велев. Каза ми веднага да тръгвам към болницата и там лично ме прие. Не съм била в ЖК в "Шейново", за да се ползвам с някакво предимство. А що се отнася до парите, поне 5 пъти го питах кога да му платя и той всеки път казваше, че първо трябва да си свърши работата. После пък 3 дни го гоних, докато му платя. Между другото преди 2 години Велев не вземаше никак много. Сега - нямам информация. Може и да се е променил, знам ли?
Това, естествено, не означава, че одобрявам тази порочна система на рушвети. Нито пък съм човек, който се чуди какво да си прави парите, щото ги има в изобилие. Но предпочетох да не рискувам. Може и да не съм била права, но тогава ситуацията беше такава, каквато я описах. Радвам се, че се е променило отношението към родилките. А по това, че всичко в крайна сметка си е Божа работа, две мнения няма.
Успех на раждащите и ви стискам палци всичко да мине без усложнения.

# 19
  • Мнения: 176
Привет и от мен,
Аз родих в Шейново миналия месец, с предварителна уговорка с лекаря, който ми беше горещо препоръчан и с когото се запознах в началото на 8-ми месец когато тръгнах на консултации при него в болницата. Платих цялата сума /за екипа+упойката/ директно на него няколко дни СЛЕД самото раждане. Той имаше оттам нататък ангажимента да внесе и разпредели сумата за болницата, екипа, упойката...Този вариант поне мен идеално ме уреждаше.
От впечатленията, които имам честно казано не съжелявам, че платих за раждането на малкото ни съкровище. Не че ако не си платиш никой не то обръща внимание и не че отношението е лошо Naughty Аз си постоях в болницата 8 дни и за цялото това време не съм забелязала някаква дискриминация или конкретно лошо отношение .
За мен нещата стояха така - исках да бъда спокойна и максимално да минимизирам стресовата ситуация от това, което се случва, болничната обстановка, непознатите лица /ако разчитах на дежурен екип/... Исках да знам, че когато "настъпи момента" ще имам на разположение човека, на когото се доверявам и екип /по-специално анестезеолог/, запознат с моето клинично състояние. Специално за анестезията впоследствие разбрах, че ако предварително нямаш уговорка, можеш леко да позабравиш, или пък доста да се поизпотиш и попазариш, за да получиш епидурална или спинална упойка...А това за мен поне беше важно...
Но нека не изпадам в повече подробности, защото не знам какво още те интересува. Все пак имай предвид, че наблюденията ми са все още "топли" и ако се сетиш за други въпросчета, с радост бих опитала да ти бъда полезна.../нека обаче не забравяме и субективния фактор Laughing
И така, питай смело. Ако решиш обаче, че не е нужно - желая много късмет и бързо въстановяване след раждането  Peace
 

# 20
  • Мнения: 554
Интересно ми е дали и другите майки раждали с уговорка с лекар са плащали и тези 100 лева на болницата?!
Аз родих на 01.06 в шейново с цезарово сечение дъщеря си ... с уговорка ... излезна ми около 1000 лева , като включвам и 100 лева на касата на болницата платени за избора на лекар. Мислех си , че тази сума ще ми се размине, но уви , като отидох да ми свалят конците лекаря ми каза , че съм забравила да платя. Аз гледах малко така #Crazy и си я платих като поп.

Както и да е .... пари се изкарват... но не е измислено като хората

# 21
  • Мнения: 72
Ами аз да ви кажа че ме учудва за тия 100 лв.незнам от кога е това аз родих миналата година януари месец.имах си уговорка с лекар,които ми следеше и бременността от самото начало и не ме разочарова ,а напротив останах много доволна.Платих си на него и екипът му,но такива 100лв.на никои не съм давала и никои не ми е искал.А относно това дали да си платиш или не незнам какво да кажа аз си платих и не съжалявам,но всичко си е чист късмет според мен.Аз си препатих от лекар в Тина Киркова и неискам и да чуя за тази болница,но за Шеиново съм чула че и без лекар всичко е на ниво,така че незнам всеки трябва да си реши какво да прави и разбира се дали има възможност.Успех на всички на които им предстои избор.

# 22
  • Мнения: 247
Днес бях на преглед в Шейново и докато си чаках се заблях в някакъв ценоразпис.
Едно от нещата беше - избор на лекар и екип за раждане - 100лв.

# 23
Zdraveite
az rodih v sheinovo prez fevruari. mislja ceh njama nikakav smisal da se plashtat 100 lv za izbor na ekip prosto zashtoto nai-verojatno njama da stane kakto si si go namislila i samo shte se pritesnjavash i jadosvash za tova i to v moment v koito trjabva da si mnogo spokoinja. a inache kato platish tezi 100 lv njama da se radvash na po-goljama vnimanie. na specialni grigi mogesh da razchitash samo ako imash ugovorka s konkreten doktor no togava se nalaga da platish doooosta poveche. lichno az ti preporachvam ako imash tazi vazmognost da go napravish zashtoto vsichko shte ti bade nared. a inache ti pogelavam pri ragdaneto doktora samo da gleda i da njama niakakva rabota ili inace kazano vsichko da mine barzo lesno i dobre.

Общи условия

Активация на акаунт