Пробиотици - тема 2

  • 73 947
  • 158
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 31 370
Взимах го сутрин и вечер.
Първите два дни имаше ефект, после вече не.
И дозата вдигнах и нищо. Пак получих запек и се върнах на зеления силен китайски чай.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 095
Мен пък алоето ме запича.
А пробиотиците - принципно регулират стомашния тракт и от там идва регулация и при изхождането.

# 47
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Мен пък алоето ме запича.
А пробиотиците - принципно регулират стомашния тракт и от там идва регулация и при изхождането.
И как го регулират, "принципно"?

# 48
  • София
  • Мнения: 1 095
Ами те си живеят там и когато липсват е проблем. А когато не липсват - ОК!

# 49
  • Мнения: 4 770
Елора, точно Lactoflor Bio Plus ми оправи запека, но едва след 14 дни по 3к дневно. После продължих с по 2. Пробвала съм и таблетките за смучене, но те са слаба работа, докато без капсулите не оставам.

# 50
  • Мнения: 31 370
Да де, ама не мога да не взимам други разхлабителни, защото съм с хемороиди и много боли.
Иначе ги пия, ама две на ден.

# 51
  • Мнения: 4 770
Ами щом се налага вземай, аз нищо не съм казала по въпроса. Имала съм хемороиди и знам какво е. Мисълта ми беше, че за да регулират храносмилането пробиотиците трябва редовен прием, а не чат-пат. При хемороиди е добре да се подсилят кръвоносните съдове с подходящи храни и добавки, най-вече със силиций и някои антиоксиданти, които действат заздравяващо. Извинявам се за отклонението.

# 52
  • Мнения: 31 370
Ясно, мерси. Вече съм редовна с лактофлора.

# 53
  • Мнения: 4 770
Ясно, мерси. Вече съм редовна с лактофлора.

Моля, дано скоро имаш подобрение. Знам, че пазаруваш от iherb, виж нещо натурално специално за заздравяване на кръвоносните съдове. Търси състав подобен на Вариксинал, диосмин, хесперидин, рутозид... Един обикновен Рутаскорбин също е добър препарат, полезен и при проблеми с капилярите в очите например.

# 54
  • Мнения: 31 370
Не пазарувам от там.
Рутаскорбин ще купя.

# 55
  • Мнения: 4 770
Не пазарувам от там.
Рутаскорбин ще купя.

Извинявам се. Вероятно е било преди или съм останала с погрешно впечатление.

# 56
  • Мнения: 59
Здравейте! Извинявам се ако някъде сте писали специално за това, което ще питам, но четох доста стари постове, а ми се щеше да даде някой по-прясно мнение! Препоръчайте ми пробиотик подходящ за Кандида албиканс, няма отървия от тях, а правим инсеминации за забременяване и този месец пропускам пак заради гадните гъби... Sad Sad
П.п. Имам изследвания за всичко..трихомони, хламидии, микоплазми, уреаплазми, захар.. всичко е отрицателно!
Лекувам се с обичайните глоболи Полижинакс ..Микомакс..сега обаче ми изписаха Дифлукан, ама и него съм пила 1000 пъти. Бях на кето режим с максимално ограничени въглехидрати и пак нищо, но пак ще пробвам с режима..отчаяна съм вече. Пране на бельо на ръка ... Всичко е пробвано и "НЕ".. 😣

# 57
  • Мнения: 748
Ely7, прочети в тази тема, има много полезна информация!

https://www.bg-mamma.com/?topic=1129982.225

# 58
  • Мнения: 2 450
Има вагинални пробиотици Флоражин, Нарине и др. Потърси отзиви за тях от кои са доволни

# 59
  • Мнения: 204
Здравейте!
Много ще съм благодарна, ако някой може да ми помогне с мнение и съвет. Дъщеря ми е на 15 години. Пила е много пробиотици. Тази зима не бях давала и започнах профилактично FLOTEN. След 6 дни прием получи разстройство. Не знам дали се дължеше на него, но нямаше други оплаквания освен редки изхождания. Но не изключвам да е било и вирус или друго неразположение. С диета, Ентерол и Ре-комфорт разстройството спря. Все повече разширява диетата. Мисля за прием на Омнибиотик. Не знам в случая с кой да започне, до сега не е пила техен продукт. Дали Омнибиотик 10 или Омнибиотик 6? Страхувам се да не започне отново разстройство, ако избера неподходящ пробиотик. Моля, ако някой ги е пил и може да ме посъветва!

Общи условия

Активация на акаунт