Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 март 2019, 10:45 ч.

Пробиотици - тема 2

• 1 050
  • 10
  •   1
Отговори
Това е линк към старата тема Пробиотици?

https://www.bg-mamma.com/?topic=349656

# 1
  • Munich
Споделете има ли някой, който да е успял с пробиотици да пребори Хеликобактер пилори.

# 2
За пробиотик не знам, но знам че сок от зеле убива Хеликобактера, защото сока от зеле нормализира и спомага за по-добър стомашен сок, който убива това нещо

http://zdravnaakademia.blogspot.com/2014/06/blog-post.html

# 3
  • София - Рим и обратно
Абсолютно всички таблетки с т. нар. "пробиотици" са прост маркетингов трик. Докато стигнат до стомаха 99 % от бактериите умират, обезвредени от стомашни и слюнчени киселини, а останалите единични бройки докретали до стомаха, загиват там. Но вие си давайте парите за глупости, поне не вредят.
https://www.24chasa.bg/zdrave/article/7043458

# 4
Извън всякакво съмнение най-добрият пробиотик е пробиотичната храна. Hands V

# 5
Не мисля, че са глупости. Най-елементарният пример- след пиене на антибиотик, много от жените получават вагинални инфекции (гъбички), при мен се получава всеки път. Когато пия качествен пробиотик- никога. Аз съдя по себе си- по физическото си състояние и по резултатите след употреба- разбира се, всеки има правото да си мисли, каквото иска, говоря от собствен опит.
 В момента съм на ProFloraX, много силен пробитоик за есктремни ситуации. Не съм спирала да взимам пробиотик повече от година и след привършване, веднага сменям с друг. За храната подкрепям на 100%. Един добър режим, който спомага за стопирането на развитието на кандида, е незаменим.

Последна редакция: сб, 09 мар 2019, 10:13 от jullliana

# 6
  • София - Рим и обратно
Пълни глупости. Ако имате елементарни медицински познания, ще знаете защо. Няма как изкуствени бактериални колонии да превземат чревната флора, че даже и на вагиналната лигавица да повлияят Flushed. Освен ако не са с някакви магични сили.  Само някои антибиотици причиняват разпространение на гъбички, и то не при всички (зависи от състоянието на имунната с-ма в момента). Може би затова сте си внушила, че в единия случай имате проблем, а в другия не. Ако все пак се получи проблем - има достатъчно противогъбични препарати - локални и орални.
Но иначе, пак повтарям - не пречат. Макар че....и това не е сигурно:
https://lifestyle.bg/health/probiotitsite-mozhe-bi-ne-sa-bezobidni.html

# 7
'Кафе с мед' ,  благодаря за мнението.

# 8
  • София /Абсурдистан
Да се запиша при вас и аз.
Свършиха ми проиотиците на Аквасорс и  няма кога да ходя до там да взема нови, мисля сега да взема Синкватон. Чудя се дали това е по-доре от Линекс форте.

# 9
  • София
Педи 20 години на мъжът ми поставиха диагноза язва на базата на хеликобактер. Вече имаше два кръвоизлива и два престоя в Пирогов. Та от там му поставиха диагнозата и понеже беше преди 20 и малко години предписаното лечение беше за около 800,00 лв. Направете си сметка как ни се стори и дали веднага се метнахме да купуваме лекарствата. След два -три месеца ни препоръчаха Лесно начало на Аквасорс + ЕМК. Цената му беше около 130 лв. и го направи последователно два пъти.
За наша изненада го съкратиха от работа и влезе в болница, отново с болки в стомаха. Оказа се на нервна почва   при прегледа и в епикризата пишеше, че няма язва.

Изводите оставям на тези, които ще прочетат това. Kissing Face   Споделяла съм вече това и няма да пиша  отново.

# 10
Здравейте, от почти две години съм с непрекъснати вагинални инфекции. Откриват ми основно ентерококи и ешерихия коли. Тъй като ни предстои АРТ процедура, трябва да се излекувам, но вече повече от година и половина не мога. Нямам никакви симптоми- нито течение, нито дискомфорт, нито неприятна миризма. При съпруга ми също нещата са наред. По прегледите всичко изглежда идеално, но на микробиологиите излизат бактерии, а вече и липсващи лактобактерии. Изпих много антибиотици по антибиограми. После реших да спра. Слагах различни вагинални пробиотици, наскоро изхабих 24 апликатора с продукт, съдържащ млечна киселина, но пак не мога да възстановя средата. Отнова имам бактерии и отново липсват лактобактерии. Назначиха ми да приемам Лактофлор- пробиотик+ пребиотик. Имаше таблетки за смучене и капсули за пиене с вода. Аз купих капсулите. Продължавам и с останалите неща. Имам изписан и антибиотик, който не знам дали да пия.
Някой слблъсквал ли се е с подобно нещо и кой пробиотик е помогнал?

Общи условия

Активация на акаунт