Времето изтече, месец МАРТ е вече - всеки чака с трепет своето човече.

  • 25 604
  • 547
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 176
Момичета, при мен вчера на индукцията всичко мина перфектно.
Вече си имам бебче 🎀 ❤, роди се 3600 кг, 51 см. Общо взето протече много по-леко от очакваното. В 7 сутринта ми поставиха хапченце, след 4 часа система и епидурална (живота е различен след упойка 😊), докато действаше упойката си починах, близо 2 часа и започнаха напъните. Вярвате или не, но самото раждане  продължи точно 5 мин (5-6 напъна). Направиха епизиотомия, но очаквах, че ще се мъча половин-един час, явно добре съм напъвала. Зашиха ме за 20 мин и всичко приключи. Епизиотомията не разбрах кога направиха, не се усети нищо, слагането на упойка дори беше приятно (абоката е мн по-неприятен от упойката ).
Възстановяването се случва много бързо. Радвам се, че се доверих на 6-тото си чувство и избрах естествено раждане. Страхът беше на път да ме накара да сменя избора със секцио. Добре, че не го направих, за мойто тяло естественото раждане беше най-добрия вариант.
Късмет на момичетата, на които предстои. Всичко ще мине по-добре от колкото очаквате!!!

# 181
  • Мнения: 1 471
Здравейте и от мен! След като вчера си изревах очите за това предизвикано раждане , реших да си полегна в болничното легло. Но към 21ч започнаха контракции на 10мин, опитах да спя, но болката се усили. Към 1 вече започнаха на 5мин доста болезнени. Към 3 реших да потърся акушерка, вече бях с 5см разкритие. Към 7:30 с 8см и в 8 без 7 Мин се роди Валентин- 3210гр. Добре сме, аз имам няколко вътрешни шева, но съм чудесно. Чакам още да ми го донесат и да го гушкам 💙💙💙
Честито и на мети и бибито! Нека са здрави дечицата ни! Няма по-голямо щастие ♥

# 182
  • Мнения: 523
Честито на всички родили мами!
Аз днес съм на преглед да видим какво ще каже- колко е пораснал, преди седмица беше 2.800 кг. дано да е наддал още. Доктора каза че днес ще ме гледа и за разкритие. До термина остава една седмица.

# 183
  • Мнения: 549
Bibito, Duset0, честити рожби! Да си Ви много здрави и да се радвате взаимно едни на други!
При мен няма и капчица коластра. Тъпчат с какви ли не антибиотици. Бебчо казват, че е по добре и днес ще я захранват със сонда. Да я гушна близките дни вече ми звучи като мит 😭

# 184
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Браво на всички мамита и честити ви рожбички, да са ви живи и здрави, другото се забравя Simple Smile

# 185
  • Мнения: 277
Честито на Ducet0 и Bibito. Да са ви живи и здрави малките бебчета, много радост да ви носят.
При мен нищо-бебе си е супер и няма намерение да се появява скоро. А въпросите дали съм родила станаха на всеки час Laughing Аз пък вече отговарям, че няма да родя до следващия март. Седя и пиша една курсова работа и реших да не се напрягам излишно. Когато Господ е решил и му дойде часа бебо ще се роди. Големият ми син каза снощи "Е ти неможе ли да се напънеш и да родиш", а аз му отговорих "Мога, ама не искам" Kissing Smiling Eyes

# 186
  • Мнения: 523
Преди малко бях на преглед , доктора каза че имам 4 см. разкритие и ще е голяма работа, ако удържа до края на седмицата. Шегуваме се да дочака 21 че да е овен. Как са станали 4 без болка, без тапа да е падала, каза усетя ли лека болка и да бързам към родилното да не го родя в къщи 😊

# 187
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
Ducet0, Bibito, честити да са ви бебчетата. Много радост да носят на всички около тях. Да са здрави и щастливи ❤❤❤

# 188
  • Мнения: 549
Аз току що разбрах,че ще се прибирам сама. Малката ще я изпишат чак другата седмица. Няма шансове до тогава да я гушна или да се пробвам да я кърмя. Все още нямам и наченки и си мисля май изобщо да не се мъча. Дано някои не ме сметне за лоша майка.

# 189
  • Мнения: 523
След като мина днес прегледа за разкритие и откакто съм се прибрала имам страшни болки в кръста и ниско долу. Да се притеснявам ли? Започва ли се или е от прегледа?

# 190
  • Варна
  • Мнения: 725
След като мина днес прегледа за разкритие и откакто съм се прибрала имам страшни болки в кръста и ниско долу. Да се притеснявам ли? Започва ли се или е от прегледа?
Досега съм нямала болки след преглед за разкритие ... На колко време са ти болките , най-добре звънни на АГ , защото болките които описваш са си баш контакции , ни е важно да засечеш на колко време са и с кква продължителност . Успех

# 191
  • Мнения: 276
Ducet0 и Bibito, честити рожби! Бъдете много здрави и щастливи вие и дечицата ви!

mety, никой не може да те сметне за лоша майка, а и хич не трябва да те интересува!

teia_86, аз бих се обадила на АГ и бих отишла до болницата. По-добре да е фалшива тревога, отколкото да си стоиш вкъщи и да чакаш да ти мине.

# 192
  • Враца
  • Мнения: 1 425
mety, не го мисли кърменето, важното е детенцето да тид е живо и здраво, пък какво ще папка няма значение. Аз също не се мисля за лоша майка щом не кърмя.
Не се притеснявай ей сега ще дойде другата седмица и ще гушкаш постоянно малката. Hug Kissing Heart

# 193
  • Мнения: 549
Моите мъки продължават. Имам съсирек от 2 см и сега ми дупчат гъза с някакъв химии, за да го изхвърля. Тъкмо бяха поспрели болките и кървенето и пак се почва на ново.

# 194
  • Мнения: 287
Bibito, Duset0 Честити рожбички, да са ви здрави, силни и спокойни! Simple Smile

nelegalnata , аз този път няма да искам самостоятелна стая, че със сина ми бях самичка и ми беше мн скучно..

Моя термин е за 25ти, обаче единствено имам стягания на корема, ни болка ни стон... Sad
Вчера се тутнах с 2 торби да си напазаря някои неща в запаси, и в магазините ми се смеят как съм се натоварила Smile Всеки ден си правя разходки, днес казвам на мъжа ми, че тази вечер настъпва астрономическата пролет и е идеално време за раждане.. Синът ми (7г. и половина) вчера ми се смее как ми се опънало пъпчето и казва, че било портал, през който ще излезе бебето Smile Днес ме пита от къде ще излезе бебето и аз му казвам зависи, на къде ще се е завъртяло.. хахах... и той пак "От пъпчето ще излезе" Smile

Дрехите са изгладени, количката изпрана, днес ще сглобявам кошара и ще приготвя багажа за болницата. Хем искам да свършва вече, че да си я гушна, хем ме е страх кога и как ще започне раждането.. Хем съм минала през това, ама пак ме е шубе Grin но на епидурална не се решавам аз. Докито искаше да се видим на термин, после като му звъннах да му кажа, че от предния преглед преди 2 седмици нито аз, нито бебе е качило, вика да отида днес.. Ама за какво да ходя като няма наченки за раждане още, ще оставя за понеделника на 25ти..

А и по принцип бяха ми казали, че ако цикъла ти е нередовен термина се измества.. и при мен на феталната ми казаха, че отивам за 30-31.03 Както и този, който ме гледа последния път каза, че отива началото на април, ама то май, защото бебето не беше наддало за последните 2 седмици - предполагам ехографа отчита термина според теглото на бебето, понеже последният път каза, че ще е преди 20.03, а и тогава ми се стори, че е малко по-големичка за седмиците си..

Общи условия

Активация на акаунт