Времето изтече, месец МАРТ е вече - всеки чака с трепет своето човече.

  • 25 602
  • 547
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 471
nqnimachka, честит да е Николай 💙

Нас утре ни изписват! Има жълтеничка, появиха му се и някакви обриви по телцето, но изследванията са му чисти. Ще ни дадат някаква козметика и след няколко дни искат пак да го видят. Кърмим се успешно и тази нощ поспахме хубаво - на два пъти по три часа , което си е супер. 😊 това от нас за сега 😊

# 211
  • Мнения: 80
nqnimachka, честит да е Николай 💙

Нас утре ни изписват! Има жълтеничка, появиха му се и някакви обриви по телцето, но изследванията са му чисти. Ще ни дадат някаква козметика и след няколко дни искат пак да го видят. Кърмим се успешно и тази нощ поспахме хубаво - на два пъти по три часа , което си е супер. 😊 това от нас за сега 😊
Ducet0 Браво за кърменето и спането, възползвай се максимално! Относно обривчето - да не би да е от нещо, което ти си яла? Бебенцето на момичето, с което бях в стая също получи обрив с неясен произход, при все, че изследванията му бяха ок и ѝ казаха да не се храни с млечни продукти и какао съдържащи. Факт, че предната сутрин каза, че е пила прясно мляко, което дали със закуската, беше хапнала и 1-2 шоколадови бонбона. Обрива изчезна за един ден, но жената избягваше сирене и мляко(прясно и кисело).

# 212
  • Мнения: 1 554
Здравейте,

терминът ми е есента и реших да почерпя опит от вас относно добри специалисти за фетална морфология и следене като цяло. Вече правих първата ФМ при Анна Богданова и до сега при нея съм била на всички прегледи. Доста бързо направи първата ФМ, а и не ми харесва отношението й като цяло. Мислех и да раждам направо при нея, но съм разочарована и обмислям да я сменям. Бихте ли ме насочили? Благодаря и честити бебчета на всички мартенски мами!

Поздрави

Последна редакция: чт, 21 мар 2019, 14:00 от DES_123

# 213
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
ElеDue, страхотни мерки си имате за първия месец. Браво ❤❤❤

# 214
  • Мнения: 176
Здравей,
аз се следях в "Надежда", всички специалисти и по ФМ и по ЖК са изключително добри. Раждането ми мина гладко и леко, мисля че се получи така защото се преценяше добре ситуацията и се вземаха правилните решения, не само при раждането, но и по време на ЖК.
Лекарите, от които съм впечатлена са д-р Иванчева, д-р Кайрякова, д-р Георгиев (ФМ).Дано съм ти помогнала. Успех!

quote author=DES_123 link=topic=1099859.msg38420210#msg38420210 date=1553169272]
Здравейте,

терминът ми е есента и реших да почерпя опит от вас относно добри специалисти за фетална морфология и следене като цяло. Вече правих първата ФМ при Анна Богданова и до сега при нея съм била на всички прегледи. Доста бързо направи първата ФМ, а и не ми харесва отношението й като цяло. Мислех и да раждам направо при нея, но съм разочарована и обмислям да я сменям. Бихте ли ме насочили? Благодаря и честити бебчета на всички мартенски мами!

Поздрави
[/quote]

# 215
  • Мнения: 500
Честито на всички нови мамчета! Да са живи и здрави малките мартенски съкровища!!

Аз пак с въпроси до майките които дават изцяло АМ. Давате по някакъв режим или на поискване? Също за колко време бебето изяжда примерно 90мл? Че ние се мъчим по един час Sad

# 216
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Честит ни Николай в темата, да е жив и здрав и да порасне силен българин.

Аleind ние сме на АМ на 6 дни сме и изпива по около 50мл през 3 часа, това до през нощта. А днес нещо намали времето яде през 2 2:30. Сигурно не и стига и иска повече. Личната вчера каза да увеличавам всеко ден с по 5 10мл. Ама ако и е мнпго няма да я мъча. Иначе го изпива за 4-5 минитки лакомничката Simple Smile

# 217
  • Мнения: 500
Nelegalnata, мерси!! И ние бяхме така в началото, сега сме на 15 дни, никакъв режим нямаме, веднъж на 4 часа ядем, веднъж на 2 часа.... и се мъчим най-малко 1час за 80-90мл Sad

# 218
  • Варна
  • Мнения: 725
Днес 12:15 естествено раждане се появи моето голямо мъжле - Владимир , 3790кг ,54см 💙 Днес дойдох на преглед и се оказа че съм с 7см разкритие без да съм разбрала 😁 Спукаха ми водите и нещата се случиха бързо. Имам си и шевчета , но с такова голямо бебче казват ,че съм герой . 😊 Вече пробвахме и кърмене , суче яко голям гладник , дано вс продължи така добре . 🙂

# 219
  • Мнения: 276
Честито, Simba! Flowers Bouquet Да ти е живо и здраво момчето и много да се радвате един на друг!

И моето бебе е принципно на 3 часа, но понякога си иска и по-рано (на 2-2:30 ч) или пък проспива времето за хранене и яде след 4-4:30 ч. 90 мл изпива точно за 5-10 минути, зависи дали е сънлива или супер гладна. Използвам едно приложение на телефона, което ползвах и със сина ми - в него записвам кога, колко и какво е яла, колко пъти е акала, пишкала, мерки и т.н. Много е удобно - виждам кога за последно е яла, има статистика на изяденото количество за различни периоди от време, статистика на сменените памперси, и различни графики на растежа.

# 220
  • Мнения: 500
Симба, честито!!! Мале много голям мъж, браво!!! Heart да е жив и здрав.

Des_123, аз следих бременноста в Щерев, раждането също беше там и съм много доволна. За ФМ - др Чавеева. Само че при неа трябва да запазиш термин поне 1 месец по-рано.

# 221
  • София
  • Мнения: 1 480
Симба, честито! Майка герой,  с голям юнак и бързо раждане си супер!
Бернадин би ли споделила кое е това приложение?

И ние сме изцяло на АМ, на 7 дни сме, ядем по 60мл на 3-3,5часа, като през нощта имаме по големи паузи- не го будя за хранене, защото и без това втора нощ сме с колики и заспива много трудно и много плаче,  а през деня е малко спящо ангелче .

# 222
  • Мнения: 1 471
Симба, честит да е Владимир! Голям мъж! 💙

Еледуе, ям от болничната храна, също и аз изядох 2-3 бонбона. Най-вероятно е като моя обрив, който имах в началото на 9мвсец по корема. Ще се къпем и мажем с това , което и на мен бяха дали и ще видим 😊

# 223
  • Мнения: 1 554
Симба, честито!!! Мале много голям мъж, браво!!! Heart да е жив и здрав.

Des_123, аз следих бременноста в Щерев, раждането също беше там и съм много доволна. За ФМ - др Чавеева. Само че при неа трябва да запазиш термин поне 1 месец по-рано.

а за ФМ много ли се чака? аз имам около 4-5 седмици до следващата ФМ

# 224
  • Мнения: 500
Симба, честито!!! Мале много голям мъж, браво!!! Heart да е жив и здрав.

Des_123, аз следих бременноста в Щерев, раждането също беше там и съм много доволна. За ФМ - др Чавеева. Само че при неа трябва да запазиш термин поне 1 месец по-рано.

а за ФМ много ли се чака? аз имам около 4-5 седмици до следващата ФМ

Обади се още днес на регистратурата да попиташ кога има свободен час. Чела съм че се чака понякога и един час, въпреки че имаш запазен час, обаче аз не съм чакала повече от 15 мин за ФМ при Чавеева.

Общи условия

Активация на акаунт