Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 3

  • 42 426
  • 760
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 324
И при мен продължи зацапването до деня на цикъла - точно 10 дни ми зацапва и също имах 1,2 чисти дни. Бях се притеснила, но като ви чета, явно е често срещабо.

# 316
  • Мнения: 448
И при мен продължи зацапването до деня на цикъла - точно 10 дни ми зацапва и също имах 1,2 чисти дни. Бях се притеснила, но като ви чета, явно е често срещабо.
Явно е честно срещано, само не ми е ясно лекарите не са ли наясно с това, че и двамата,които ме насочиха към хистероскопия казаха,че кървенето е седмица. Щях да съм по-спокойна,ако представяха реално ситуацията.

# 317
  • Пловдив
  • Мнения: 5 915
Лекарите никога не дават обяснения за реалната ситуация. Аз рядко съм попадала на лекар, който да ми обясни всичко от А до Я. Все трябва да им вадя думите с ченгел, да задавам въпроси. При тях никога нищо не е конкретно. Не обичат да се ангажират с категорично мнение.
Такива са ми наблюденията от няколко пъти лежане в болница, и от стоците прегледи, на които ми се е наложило да ходя.

# 318
  • Мнения: 448
Лекарите никога не дават обяснения за реалната ситуация. Аз рядко съм попадала на лекар, който да ми обясни всичко от А до Я. Все трябва да им вадя думите с ченгел, да задавам въпроси. При тях никога нищо не е конкретно. Не обичат да се ангажират с категорично мнение.
Такива са ми наблюденията от няколко пъти лежане в болница, и от стоците прегледи, на които ми се е наложило да ходя.
Абсолютно вярно!

# 319
  • Тук и сега
  • Мнения: 445
Здравейте момичета и аз съм след хистероскопия, трети ден усещам леко неразположение в корема, като че ли имам мускулна треска или леки болки , като преди цикъл.
Внимавам да не вдигам тежко и повече да полежавам до като премине и зарасне.
Въпроса ми е дали на някой са слагали гел по време на операцията и как му е името, тъй като платих но след упойката напълно ми изчезна как се казва?

# 320
  • София
  • Мнения: 612
Относно кървенето. На мен ми предлагаха 15 дни болничен след хистероскопията, аз взех само 7. Цяла седмица си бях вкъщи, почти никакво движение, и кървенето ми спря напълно някъде на четвъртия-петия ден. След това тръгнах на работа, пак се пазя да не вдигам тежко, да не тичам и т.н., но зацапването се завърна и още не е спряло (не ми е дошъл първият цикъл). Така че отчитам като своя грешка, че не си използвах целия болничен, а реших да се правя на корава.

# 321
  • Пловдив
  • Мнения: 5 915
Аз също първият път стоях само седмица вкъщи, но трябваше поне още няколко дни да остана. Чувствах дискомфорт и съвсем лека болка, която обаче ме притесняваше.
Казват, че още на другия ден може да отидеш на работа, но не смятам, че е разумно.
При втората хистероскопия бях 10дни в болнични и се чувствах по-добре.

# 322
  • Мнения: 7 898
Имам две хистероскопии, като първата беше диагностична и само са взели биопсия, а втората за надраскване. И след двете не съм ползвала болничен и на следващия ден съм била на работа, като работата ми е доста тежка. След първата имах няколко дена кървене, а след втората съвсем леко и не повече от ден. И след двете имах леко неразположение като болки в корема, но не е било нещо особено, че чак да излизам в болничен.

# 323
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Зависи какво е правено все пак. Ако е оперативна хистероскопия, както беше при мен ми трябвахс 9-10 дни, за да не ме придърпва, да не ме пробожда тук-там. При мен е премахнат голям септум, доста е рязано, правена е реконструкция на матката, така че определено не бях работоспособна около десетина дни. Кървене имах първите 5 дни, после си остана зацапване почти до началото на менструацията ми, която беше много тежка, обилна, но се овладя положението.

# 324
# 325
  • Тук и сега
  • Мнения: 445
Момичета, а относно храната какво хапвахте след интервенцията, кафе пиехте ли?

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 19:12 от Щастлива1

# 326
  • Мнения: 1 722
Аз си се храних нормално, веднага след излизане от упойката на всички с подобна интервенция ни даваха кафе и сандвич, така че едва ли е противопоказано кафето.

# 327
  • София
  • Мнения: 8 072
А когато ти махат полип, каква хистероскопия се води, оперативна ли?

# 328
  • Мнения: 1 722
Зависи какво ще ти предложат, оперативната хистероскопия е в операционна и под упойка (най-често пълна, но може и спинална). Има и т.нар. офис хистероскопия, там може с локална анестезия или без упойка.

Моята беше оперативна хистероскопия. А преди доста години, първия полип на маточната шийка ми го махаха амбулаторно и без упойка, с нещо като щипка го отстраниха.

# 329
  • Мнения: 324
Моята също беше оперативна за премахване на полип. Не съм имала никакви болки нито по време на процедурата, нито след нея. Проблемът със зацапването обаче пак се появи. Днес ми е 6 ден от цикъла, менструалното кървене спря вчера сутринта и днес отново ми зацапва в ръждиво. Ще му дам шанс още ден-два да спре, може и менструацията да продължава, тъй като този месец беше много обилна, но ако не спре, отивам на лекар. Не ми се струва нормално след уж лека интервенция да зацапва 2 седмици... Яд ме е, че не питах след колко дни зацапване да започна да се притеснявам. Мислех, че като полипът е малък няма да има кървене и се отчайвам вече Sad

Общи условия

Активация на акаунт