Рефлукс или нещо друго?

  • 832
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
Здравейте,
Момиченцето ми след няколко дни ще стане на 4месеца. От около месец насам повръща доста обилно след ядене, не бих казала на фонтан, но количеството е доста, сменяме се по 3-4 пъти на ден, повръща когато я оригвам и потупвам, също когато хълца или и сменям памперса.. Яде хип ха1, изхожда се редовно, по 2-3 пъти на ден, наддава добре. Нашата лична лекарка ни каза, че има рефлукс, в млякото и слагаме по 5 гранулки Нукс Вомика 9СН, понякога помага, понякога не... От няколко дни редуваме ХИП ха1 с ХИП анти рефлукс по препоръка не педиатърката, повръща сравнително по-малко, но почна да се запича, напъва се много докато се изходи и е неспокойна. През ноща си спи спокойно, не повръща... Яде по 170мл на хранене, 5 пъти на ден.. Въпроса ми е, как се установява, че едно бебе има рефлукс, без никакви направени изследвания, аз четох за друга диагноза, стеноза на пилора... която ме изплаши, педиатърката каза, че това състояние се проявявало до края на 1вия месец и не би трябвало да е това и ако искаме да сме много спокойни да отидем на коремен ехограф в Пирогов, хем уж неможе да е това, но за да сме спокойни да го направим... което на мен ми звучи доста несигурно. Имаме преглед в Токуда в сряда, точно в Пирогов не искам да си водя бебето... но до тогава, какво мислите по въпроса, кога се проявява тази стеноза на пилора, не намирам много в интернет.. Мнения?

# 1
# 2
  • Мнения: 313
Моят син беше с рефлукс,повръщаше на фонтан половин час след хранене.Доки се опитваше да ме убеди,че било нормално,но точно 1.30ч. след хранене сина ми беше гладен,защото е повърнал.Водих го на друго мнение и ми казаха за рефлукса.Започнах да му давам  "ФРИЗОВОМ - адаптирано мляко 400 гр.

Специално адаптирано мляко за кърмачета с хабитуално повръщане от 0 до 12 месеца.

Още за ФРИЗОВОМ АДАПТИРАНО МЛЯКО ЗА КЪРМАЧЕТА 0 - 12 месеца 400 гр. (FRISOVOM MILK FOR BABY 0 - 12 month 400 g.), цена и информация от Framar.bg: https://apteka.framar.bg/21000929/%D1%84%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BE … -400-%D0%B3%D1%80".И после нямахме проблем.

Общи условия

Активация на акаунт