Боледуване на децата ни - тема 65

  • 39 471
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • shumen
  • Мнения: 18 029
Х.Т и при нас е така.Смъква до към 37 и нш и след 3-4 часа пак скача до и над 39.Сега го преобличах и пак е топъл и дадох Панадол,но не съм мерила.Топъл е,но не много,но през нощта ме е страх да не дам нищо за Т.Хексалгин аз давам само,ако е много висока Т и не мога да я смъкна с друго или пък съм дала Нурофен и няма какво друго да дам.
Мария,и аз го четох,че пише за деца до 5 години на сиропа,ама тоя доктор днеска е писал,че е на 6 моя на рецептата и е изписал него,и аптекарката ми го е дала.Взех и Тамифлу и давам и него,но ще взема да го спра Авирона и да започна да го давам след преглед от неговия си лекар или като се оправи.

# 676
  • Мнения: 1 532
Досега не съм го включила все още,справяме се с нурофен и ефералган сироп.
От днес кашлицата е влажна ,къртеща.

# 677
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Авирон може ли да се дава сега за профилактика по време на грипната епидемия, или се дава когато се разболее   детето? По лекарско предписание ли е или може и така да се дава?

# 678
  • Мнения: 35 113
При моето дете , ефект върху кашлицата имаше ряпа със захар. Отделно, давам Улитус по лекарско предписание. Но неговата кашлица е в следствие на хремата

# 679
  • Мнения: 1 532
На нас ни изписа Джуниър ангин сироп.
Не съм давала досега.

# 680
  • Мнения: 35 113
Ааа, много съм доволна аз от Джуниър ангин. В комбинация с инхалации с Проспан много бързо се оправи детето предния път

# 681
  • Мнения: 1 532
Благодаря,дано има ефект и при нас.
И аз ще включа инхалации с физ.р-р  и утре пак ще го водя да го прегледат.

# 682
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Авирон може ли да се дава сега за профилактика по време на грипната епидемия, или се дава когато се разболее   детето? По лекарско предписание ли е или може и така да се дава?
Може да се дава и за профилактика и за лечение. За профилактика е 2×5мл, за лечение 3×5мл. Не е с рецепта. Аз от днес го давам профилактично, след като почнах с него, но минахме на АБ. Онзи ден свършихме АБ и започнах Авирона.
Джуниър ангин е добър, но е за зачервено гърло и суха кашлица. За влажна незнам колко би помогнал.

# 683
  • Мнения: 35 113
И при влажна помогна. Но повече ефект видях аз от Проспан инхалации.
Моето дете не хареса Авирон-а Sad

# 684
  • Мнения: 1 532
Кашлицата беше суха в начало,днес стана влажна.
Какви са тези инхалации с проспан?Не съм чувала досега.

# 685
  • Мнения: 35 113
Слагам 2 млн физиологичен разтвор и 3 капки проспан

# 686
  • shumen
  • Мнения: 18 029
Моето сутринта се събуди с Т 37,6 и главобилие.Дадох Панадол и смъкна Т и главата му мина след час.Сега е жизнен и играе тук до мен.Кашлицата при него е влажна от самото начало,но в спешния нищо не му изписа за нея.Утре ще го заведа при пефи и тя да го чуе.

# 687
  • Мнения: X
Хустагил за кашлицата ни помогна на нас.

# 688
  • shumen
  • Мнения: 18 029
Аз за кашлица не смея да давам нищо или да правя инхалации на своя глава.
Моя пак вдигна 38.6 тази вечер.Преди да легне дадох Нурофен и сега спи.Кашля и влажно и е с хрема.Утре ще го водя при педи и тя да го чуе.

# 689
  • Мнения: 35 113
Аз не правя нищо на своя глава.
Имам 3ма лекари, на които имам доверие. Преценявам според случая към коя да се обърна.

Общи условия

Активация на акаунт