Боледуване на децата ни - тема 65

  • 39 173
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 360
Инхалации с физиологичен разтвор може да не помогнат, но не мисля, че могат да навредят. Аз така облекчавам хрема с гъст секрет, от който започва да кашля. Та индиректно и кашлица лекувам с инхалации Simple Smile

# 691
  • Мнения: 35 106
Лично аз, бях много скептична спрямо инхалациите и ефекта им. Но с времето се убедих, че наистина помагат

# 692
  • shumen
  • Мнения: 17 991
Ние ходихме при педи днеска.Прегледа го,пусна му тест за грип и се оказа положителен.Изписа му Тамифлу и Ункадеп сироп и в Петък пак да го заведа на контролен.

# 693
  • Мнения: 1 532
И ние ходихме днес,продължаваме си с Тамифлу.Инхалации с физ.р-р
Сиропа за кашлица смени с Амбиксол.Не са ни правили тест за грип.
 От днес и аз съм с Т и кашлица имах и главоболие.

# 694
  • shumen
  • Мнения: 17 991
Х.Т.оправяйте се скоро.
Моя сега заспа,но пак е с Т 38.Дадох Нурофен и лекарствата му като да ляга,но не знам дали от Ункадепа или от нещо друго,но сега спи и яко кашля,чак се дави.
Аз също съм с хрема и кашлица.Исках болнични за него само до Сряда,но педи каза до края на седмицата да не съм посмяла да го пусна на училище,ако ще и добре да е и ми даде 5 дни.

# 695
  • Мнения: 709
Момичета, следя темата с интерес, доскоро и писах в нея понеже беше с хрема, но тя отшумя. Накрая спрях всякакви капки, пръсках само физиологичен разтвор и гледах да засиля имунитета и нещата се получиха. Иначе сме вкъщи покрай грипната ваканция и не мисля да го пускам на градина поне още седмица.
Исках да ви кажа, че за кашлица съм много доволна от Мукоплант (този в розовата опаковка, с теснолист живовляк). Поне при моето дете винаги досега действа много облекчаващо и бързо.

# 696
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Теста за грип при деца венозна кръв ли е или капилярна и каква цена е?

# 697
  • shumen
  • Мнения: 17 991
smiley_floweр,аз на своя глава пак казвам сироп не давам.Давам каквото изпише педи.Грешката май е моя тая вечер,че му го дадох късно и може би затова го разкашля.Утре ще пробвам по рано да го дам да видя пак ли ще е така или ще е по добре от към кашлица като легне.
Нелис,при нас беше с носен секрет и цената му е 20 лева.

# 698
  • Мнения: 35 106
Аз сиропа го давам поне час преди сън. Иначе няма заспиване. Ама го научих късно..

# 699
  • shumen
  • Мнения: 17 991
Пеак,той заспа,но подсмърча сега и буха като за световно.Утре ще пробвам по рано да му го дам.

# 700
  • Мнения: 1 150
Да, и аз го знам това от нашата лекарка. Давам го сиропа вечер към 6-7, за да не се скъса от кашлица като легне точно.

# 701
  • Мнения: 35 106
Защо не му направиш ряпа със захар/ мед? Едва ли ще навреди.

# 702
  • shumen
  • Мнения: 17 991
И аз го знам,но снощи сглупих и го дадох преди лягане.
Пеак,мед с джинджифил му давам,но сякаш меда го разкашля повече.

# 703
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, включвам се в темата, защото съм много притеснена за малкия ми син. На 1,6 месеца е иначе много здраво дете, но от един месец насам е постоянно болен. Започнахме в средата на януари с кашлица, хрема и висока Т, неповлияваша се от нищо. Без изследвания или каквото и да е, педи изписа Клацид и наистина от него се оправи. Точно седмица след последния прием обаче, се разболя пак, със същите симптоми, но в по-слаб вариант, лекувах смао с нурофен и калциев глюконат, и пръсках Йалоклийн в носа, уж се пооправи. След няколко на ясла пак сме вкъши, пак вдига Т и има сополи. Днес го водих при педи, изпрати ни на УНГ, възпаление уши, иска ПКК и урина да видела дали е нещо неизлекувано или ново, не пожела да вземе секрет. И аз почнах да се филмиран, че му е супер сринат имунитета и нещо сериозно му има, че не се оправя толкова време да се оправи Persevere Междувременно този  месец съвпадна с нккне е о на 4 зъба, но и педи и УНГ отричат това да има общо.... Много съм се сдухака... И утре ме е страх като му взимаме кръв какво ще покаже...

# 704
  • shumen
  • Мнения: 17 991
Буена,не се шашкай.Според мен щом ходи на ясла е нормално да се разболява.Давай някакви витамини,за да го подсилиш и след като оздравее го задържай повече вкъщи,ако имаш възможност.
Ние днеска бяхме на контролен.Детето вече е добре,кашлицата каза педи е остатъчна,гърлена.Да давам Ункадепа и да пръскам Тантум или Орофор и в Понеделник на училище.

Общи условия

Активация на акаунт