Боледуване на децата ни - тема 65

  • 39 604
  • 738
  •   2
Отговори
# 525
  • Мнения: 8 270
Щом има хрема най-вероятно е запушена тръбата от отока. А може и инфекцията да е в ушите.
Противоалергично, капки за отпушване на носа / назик или муконазал/ . НАа ухото топло по 2-3 пъти на ден. Отипакса обезболява но не лекува. Аз лично не съм му привърженик но за да спре болката е ОК.

# 526
  • Мнения: 35 129
Peacock, точно днес си мисля че е време и аз да го купя. Знам, че децата ни тръгнаха горе-долу по едно и също време на ясла и сме в един обречен кръг. Има ли ефект от риноджерминага според теб?
Нямам идея. Днес го купих. Милия ми син по 3 пъти антибиотик заради бактерии в носа , за това го взех. Първо ще питам педиатърката дали може да го пръскам превантивно и тогава ще направя разтвора

# 527
  • Мнения: 709
Копирам една статия за хремата:
https://www.edna.bg/kolonkata-na/naj-chestite-zabludi-za-hremata-4651523

Не знам доколко е достоверна, но ми стана интересно това с изследването на бактерии при хрема.

# 528
  • Мнения: 35 129
Абсолютно съм съгласна с това, че трябва да се изследва. Така имаш яснота какво има в носа и как да лекуваш. Аз накупих 3 тона капки и боклуци. Пуснахме секрет и хоп- антибиотик.
За това, като видя, че нещата са на зор- секрет и след 3 дни да се обсъди с педиатъра лечението. Само това чакане ме дразни.

# 529
  • Мнения: 2 532
Щом има хрема най-вероятно е запушена тръбата от отока. А може и инфекцията да е в ушите.
Противоалергично, капки за отпушване на носа / назик или муконазал/ . НАа ухото топло по 2-3 пъти на ден. Отипакса обезболява но не лекува. Аз лично не съм му привърженик но за да спре болката е ОК.
Ох, утре ще каже докторът. В аптеката дали Фуроталгин вместо Отипакс. Накапах ѝ, дадох и Нурофен. Поне спря да реве, че я боли, и се раздвижи. Че иначе изкара 2 часа в лежане на дивана и постоянно мрънкане, че я боли.

# 530
  • Мнения: 35 129
Това фуроталгин на мен лично много ми помогна в кризисен момент. Аз често се разболява. С болки в ушите

# 531
  • Мнения: 499
Peacock, точно днес си мисля че е време и аз да го купя. Знам, че децата ни тръгнаха горе-долу по едно и също време на ясла и сме в един обречен кръг. Има ли ефект от риноджерминага според теб?
Нямам идея. Днес го купих. Милия ми син по 3 пъти антибиотик заради бактерии в носа , за това го взех. Първо ще питам педиатърката дали може да го пръскам превантивно и тогава ще направя разтвора
Ясно. Моя син в момента е с хрема. Сигурна съм,че пак е бактерия и мисля дали да не купя Риноджермината да се бори срещу нея.

# 532
  • Мнения: 2 532
Това фуроталгин на мен лично много ми помогна в кризисен момент. Аз често се разболява. С болки в ушите
Не знам дали от него или по-скоро от Нурофена, но спря да я боли. Но не разбрах как се ползва. Само докато има болка или...? Мислех да ѝ капнах и сега вечерта преди сън, но тя се дърпа и не иска. Чудя се дали да настоявам, при положение че в момента няма болка:rolling_eyes:

# 533
  • Мнения: 1 601
Астма се доказва със спирометрия, не със снимка на бял дроб. http://skener.news/2017/12/05/%D0%B2-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D … 0%B5%D1%86%D0%B0/

# 534
  • shumen
  • Мнения: 18 088
Палитре,аз бих капнала пак.Може сега да не я боли,но пак да я заболи през нощта.Ние миналата година така изкарахме една безсънна Неделя и на другия ден като отидохме при педи ни изпрати на УНГ и се оказа с отит.

# 535
  • Мнения: 2 532
Не успях....Заспа си така, пък ще видим утре🤨

# 536
  • shumen
  • Мнения: 18 088
Дано не я заболи пак,че ухо боли ужасно.Моя само един или два пъти го е боляло и е бил с отит,но много ревеше от болка.

# 537
  • Мнения: 358
В момента същото е изписано за ушите на малката. Казаха ми да ги капя 3 пъти по 3 капки всеки ден, нищо, че вече не я боли.

# 538
  • Мнения: 709
Четвърти ден е със запушен нос. Хремата значително намаля и се изчиства, гърлото не е червено, няма температура, но този нос си е постоянно запушен освен когато не му сложа капки. Ефектът е краткотраен и не може да спи.

# 539
  • Мнения: 35 129
Инхалации!

Общи условия

Активация на акаунт