Боледуване на децата ни - тема 65

  • 39 074
  • 738
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 11 451
Не, АБ не се спира така. Трябва да си изкарате цял курс, нищо че детето има подобрение.

# 616
  • Мнения: 35 103
Прави се пълен курс на антибика. Аз така го спрях, защото УЖ беше добре и после го повтари

# 617
  • Мнения: 752
А ЦРП може ли д се пусне, тоест антибиотикът пречи ли на изследването.?

# 618
  • Мнения: 35 103
Питайте педиатър или в лабораторията

# 619
  • shumen
  • Мнения: 17 972
Трябва пълен курс да се направи.АБ не се спира така,защото може да го повтори,че и по зле да стане.

# 620
  • Мнения: 8 210
Здравейте.синът ми от вчера два пъти е приел антибиотик, това пречи ли да се пусне ПКК и црп- да видим дали е повишено. Гърлен и носен предполагам, че няма как да се пуснат, тъй като е вече на антибиотик?
И друг въпрос- може ли да се спре антибиотикът според ВАс след втори прием, тоест хубаво ли е ( детето е видимо добре и температурата спря още по време на първия прием вчера, тоест май избързахме) или да си довърши ? Благодаря!
Да си призна честно понякога си мисля, че по-безумно нещо от интернета няма. Че хората са склонни да направят хиляди глупости поради нещо прочетено в нета.
Не само ПКК и CRP са показател за бактериална инфекция. ЛЛ може да се ориентира по много неща за да даде такъв без да пуска хиляди изследвания.АБ не пречи да пуснете  секрети и изследвания. Ама какъв ще е резултата?
 АБ сте го почнали в което няма нищо фатално. Няма идея защо искате да го спирате. Може би заради модата, че АБ не се пие. Нашите пра-пра-баби също са лекували бактериална инфекция без АБ. Затова средната продължителност ма живота е била около 40 години.
Може да го спрете АБ. Рискувате детето да стане резистентно и да не можете да ползвате АБто при някое живото застрашаващо състояние. Предлагам да се доверите лекуващият. А ако нямате доверие да го смените. Защото с идеята ви да вярвате повече на непознати хора в нета отколкото на него до никъде няма да го докарате.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 10:37 от Hope for Two

# 621
  • София
  • Мнения: 7 276
+ 1 да не спирате приема на АБ ей така. Има всякакви доктори - факт. Ние не познаваме вашия - прав ли е, крив ли е, за да коментираме трябвало ли е детето да има изписан АБ. Ако имате подозрения, че ЛЛ се престарава, просто го сменете Simple Smile, но сега не спирайте започнатото лечение.

# 622
  • Мнения: X
Привет, малкото пипна вирус от яслата и вече две седмици се влачи. Първо имаше течащо носле и кашлица, минаха, но сега постоянно поддържа температура около 38 градуса.
Бяхме на преглед, направика ПКК и казаха, че показателите са нормални, не е за антибиотик, казаха да си даваме нурофен като вдига и да си пие вит ц и имуностимуланти.
Не знам какво да мисля вече, притеснявам се че тази температура не отминава. Тази нощ гореше в 2ч, днес се събуди пак с темп.? Може ли съвет.

# 623
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
От кога има темп.? Според мен това е нов вирус, нормално е първите 2-3 дни да вдига. Спазвай предписанието на доктора, и ако след 3 ден вдига още, пак на преглед.

# 624
  • Мнения: X
Вдигаше миналата седмица около 3-4 дни, после имаше пауза 1-2 дни и от вчера пак започна. Ще следим и ако продължава утре или други ден пак на преглед. Благодаря за мнението.

# 625
  • Мнения: 752
Здравейте.синът ми от вчера два пъти е приел антибиотик, това пречи ли да се пусне ПКК и црп- да видим дали е повишено. Гърлен и носен предполагам, че няма как да се пуснат, тъй като е вече на антибиотик?
И друг въпрос- може ли да се спре антибиотикът според ВАс след втори прием, тоест хубаво ли е ( детето е видимо добре и температурата спря още по време на първия прием вчера, тоест май избързахме) или да си довърши ? Благодаря!
Да си призна честно понякога си мисля, че по-безумно нещо от интернета няма. Че хората са склонни да направят хиляди глупости поради нещо прочетено в нета.
Не само ПКК и CRP са показател за бактериална инфекция. ЛЛ може да се ориентира по много неща за да даде такъв без да пуска хиляди изследвания.АБ не пречи да пуснете  секрети и изследвания. Ама какъв ще е резултата?
 АБ сте го почнали в което няма нищо фатално. Няма идея защо искате да го спирате. Може би заради модата, че АБ не се пие. Нашите пра-пра-баби също са лекували бактериална инфекция без АБ. Затова средната продължителност ма живота е била около 40 години.
Може да го спрете АБ. Рискувате детето да стане резистентно и да не можете да ползвате АБто при някое живото застрашаващо състояние. Предлагам да се доверите лекуващият. А ако нямате доверие да го смените. Защото с идеята ви да вярвате повече на непознати хора в нета отколкото на него до никъде няма да го докарате.
Охх за пореден път си казвам да не влизам в бг мама. Защото ми омръзна все някой да се заяжда.
Зададох въпрос- пречи ли антибиотикът да се пусне црп и сркрер. За секрет знам, че няма смисъл след като вече пие антибиотик, другото ме интересуваше. Но попитах лекар. Знам, че не е хубаво да се спира антибиотик, но попитах , защото го е пил два пъти само... и естествено, че ще се консултирам с трети лекар, ако трябва. Няма да го спра или да не го спра, защото вие сте ми казали.
И не е ваша работа аз защо ще го спирам и мода ли е или не е. И само да вметна, че понеже НЯКОИ лекари са много компетентни , затова се предписват За всичко антибиотици и децата с резистентни.
И да, когато е необходимо давам антибиотик, но не можете да си представите колко антибиотици съм спестила на детето си ...
не ми отговаряйте.

# 626
  • Мнения: 752
Благодаря за съветите. Хубав ден!

# 627
  • София
  • Мнения: 11 451
...
не ми отговаряйте.
Че ти зададе ли въпрос?

# 628
  • Мнения: 8 210
...
не ми отговаряйте.
Че ти зададе ли въпрос?
Даже 2 броя Simple Smile Дали да влиза в БГмама? И  дали ако получа отговор който не ми харсва да не избухна върху другите?

Цъкнах да видя колко голямо е детето. Ами то с СRP 120 - ама жената и на трети доктор ще го заведе.

# 629
  • Мнения: 2 532
Я да питам аз някой пускал ли е микробиология на секрет от ухото? Колко време отнема това чудо? Защото в събота го занесох е в лабораторията и първо казаха за днес следобед. Сега ходих на място, понеже резултат в Интернет нямаше и ми казват, че микробиология на ушен секрет отнемала с ден повече....Сега да сме чакали до утре следобед, а ако излезе и нещо, чакайте си и антибиограма по-натам. Забаламосват ли ме или наистина по-бавно става от носен/гърлен секрет?
Ухото спря да тече, вчера докторът каза, че и зараствало и нямало и нужда от почистване вече. Обаче пък вчера и днес както цял ден няма температура, ей по това време се вдига на 37 - 37,2...Вчера ту се изпотяваше, ту се загряване и накрая като заспа, се изпоти много и я смъкна съвсем. Мислех, че е нормално, но пък и ей сега в 17 пак меря 37, 2 🤔 Кашлица, сополи или друго няма вече... 🤔

Общи условия

Активация на акаунт