Боледуване на децата ни - тема 65

  • 39 179
  • 738
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 532
glamz, пробиотик предполагам даваш?

# 646
  • Мнения: 498
Да, биогая и днес ре-комфорт му взех.

# 647
  • Мнения: 2 532
Аз от Биогайа ефект никога не съм виждала, честно казано. Линекс е помагал при моето дете, когато се е подрисквал от антибиотик... В последно време пък Биобаланс вземам. Много ми хвалят Омнибиотик, но цената хич не му е хубава 😉

# 648
  • Мнения: 1 600
Много съм доволна от ентерол, давам го паралелно с линекс например.

# 649
  • Мнения: 498
Моето не харесва прахчета, затова на таблети взимам. Ентерол имам една кутия. Разтворих му и не го близна.

# 650
  • Мнения: 35 107
Когато детето е с разстроен стомах му давам половин смекта, разтворена в сокче.
Когато пие антибиотик , давам пробиотик Флора бимби. Направено на дозички в шишенца. Разтварям му и давам да си то изпие

# 651
  • shumen
  • Мнения: 17 991
Пробиотик съм най доволна от Линекса аз за моето дете.

# 652
  • Мнения: 2 532
Кръвните излязоха - всичко в норма, освен хемоглобин с единица под долна граница. CRP и то е в норма. Май ще го броя здрав вече 🤔

# 653
  • София
  • Мнения: 5 444
Кръвните излязоха - всичко в норма, освен хемоглобин с единица под долна граница. CRP и то е в норма. Май ще го броя здрав вече 🤔
Моят син след последното боледуване смъкна хемоглобина с 6 единици,не беше ял почти нищо цяла седмица.
Сега правя копривени супи,цвекло слагам в супите и се надявам да понавакса.
За сравнение,аз след секцио го смъкнах с 10.

# 654
  • Мнения: 353
Здравейте група! 😊
И нас грипа не ни подмина. Пиехме Тамифлу. Слава богу температура се смъкна още на втория ден от приема...
И тъкмо си викам че сме се отправили. И малкия се оплака че го боли лимфен възел под челюстта...преди две седмици бяхме със скарлатина....А за мой голям ужас това беше четвърта скарлатина. Постоянно на антибиотици. И все едно сме в някакъв порочен кръг. Сина ми по последно Амоксиклав. Педиатърката иска да ни приема в болницата ако вдигне температура и да го лекувала с чист пеницилин,а сина ми в резистентен към него. А тя ми обяснява че ще му помогне...не знам към какъв доктор са се обърна вече....УНГ...друг педиатър...и с тези обяснения че сина ми нямал имунитет...е как да има с тези антибиотици.
Преди месец имахме мораксела в носа,е това чудо няма махане,пак сме я лепнали ...вдигам ръце вече от доктори. Но моля за съвет как сте се справили с този проблем и на какъв доктор да заведа сина ми . Благодаря ви предварително

# 655
  • shumen
  • Мнения: 17 991
Моето и то е болно от днеска.Сутринта си го заведох на училище,тази вечер баща ми го взе и докато се приберат казал,че го боли глава,втриса го,измерили Т и 38.7.Аз бях на работа,майка ми му дала Нурофен,спаднала Т,изпотил се,преоблякла го и заспал.Прибирам се преди час,той се събудил,реве пак,че глава го боли,мерих Т и пак 38.7 и това 4 часа след Нурофена.Дадох Панадол,преди малко го преоблякох,че пак се изпоти и заспа.Да видим сега след колко часа пак ще вдигне Т.Утре сме на спешен колкото и да не ми се иска,че и освен Т и започна да кашля,носа му потече и гърлото каза,че го боли.

# 656
  • Мнения: 8 226
Tinna нямам идея колко е голямо детето.
Но също нямам такава какво значи няма имунитет. Ако в градината има 10 носителя на скарлатина детето какво да направи. Ясно е че ще се зарази.
Ако току що е било с грип и отново се разболее нищо чудно това да е усложнение от грипа. Не бих се дърпала от болница в този случай. И категорично няма да го лекуват с пеницилин ако детето е резистентно към него. Мини един преглед на УНГ за твое спокойствие. Все пак все бактерии в носа и устата лелувате.

# 657
  • shumen
  • Мнения: 17 991
Моето преди час пак се събуди с болки в главата и Т 38.5.Дадох Нурофен,успокои се и пак заспа.Чакам го да стане и да отидем до спешния,че тая кашлица и Т не ми харесват.

# 658
  • Мнения: 8 226
Моето преди час пак се събуди с болки в главата и Т 38.5.Дадох Нурофен,успокои се и пак заспа.Чакам го да стане и да отидем до спешния,че тая кашлица и Т не ми харесват.
Помоли да пуснат тест за грип.

# 659
  • София
  • Мнения: 1 966
То и без тест е очевидно, че е грип. Бързо оздравяване пожелавам!
tinna_st, да не е възпаление на слюнчената жлеза? Нещо с този и с миналогодишния грип доста често се случва това, като постефект при доста деца около мен. Не изисква някакво специфично лечение, отминава за няколко дни. И моето дете поне 4 пъти е имало стрептококи, не е болка за умиране, поне се лекуват елементарно и минават бързо. Спокойно, ще пораснат и все в един момент ще са имали достатъчно срещи с повечето им серотипове, всъщност моето последния път изобщо не ги отрази, ами случайно ги хванахме, че реших да ѝ пусна и гърлен, въпреки че изобщо не беше там проблемът.

Общи условия

Активация на акаунт