Дискова херния - 18

  • 66 270
  • 760
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 229
И последно прибират ли се тия хернии или не, никъде не пише точно какво става ...

# 526
  • Мнения: 295
Прибират се или поне не пречат. Трябва да си уцелиш на теб какво помага и какво не. Лягам с лука, стискайте палци 😁

# 527
  • Мнения: 229
Абе болят ли ви жилите отпред на вратът? Ellie?

# 528
  • Мнения: 548
Така е на ясно съм, но имала ли си замайване и световъртеж? Като ходя и сякаш всяка крачка ми е последна и ще падна или припадна, умра, не знам, нещо подобно. Това е ад Sad
Невролога не ти ли изписа нещо, на доплер пратиха ли те?

Изписаха ми клонарекс от януари насам, доплерът е чист, ямр на глаеа чист, изследвах каквото се сетите и не се сетите. Проблемът е врата, при натиск и ми се зави свят на прегледа. Нещо някъде се притиска. И се скъсват да ми казват, че това било нищо, всеки втори го имал и т.н. Да ама то на чужд гръб...
Donchev нормално е да те е страх. Аз изкарах страхотна вестибуларна криза миналата година, на съдоразширяващи и какво ли не, нищо не помогна. Отшумя само и се превърна в сегашното замайване. Иначе и аз трепетех, имах сърцебиене, депресия. Сега като ме скове и завърти още ме е страх, но е нормално, при всеки е така. Доволна съм от траумила с тях намаля. Броя дните пак да ги слагам, че да се освестя.



Здравейте! Ползвала съм и отново искам да ползвам дискус на ампули, но напоследък споменавате траумил. Кажете  цената му и откъде го купувате?

# 529
  • Мнения: 17 407
Миофасциалният синдром имитира вертебробазиларна съдова недостатъчност(при нормален кръвоток), да бяха ви го обяснили. То светила, то остео, и всякакви “пати”. Да, почти всеки втори го има Simple Smile

# 530
  • Мнения: 2 242
Аз замаяност нямам.. ама при мен проблемите са на L5 S1 и крака ме боли и изтръпва от два месеца. И като се движа се чувствам по-добре. Надявам се сега и масажите да подобрят положението.

# 531
  • Мнения: 295
Абе болят ли ви жилите отпред на вратът? Ellie?

Понякога да.
Дренка благодаря, да има смисъл в това сега като прочетох малко, но никой не ми го обясни. Всеки казва нищо ти няма.
ingi - траумила ми го носят от Австрия, около 50 лв струва и тук го има, но не му вярвам и предпочитам от чужбина.

А какво мислите за компресите с луга? Правят ги в Павел баня и ги дават точно и за дископатии.

Последна редакция: ср, 18 сеп 2019, 10:38 от ellie0403

# 532
  • Мнения: 229
10 дни луга ефект 0! За шията почти нищо не помага. Мен ме облекчава Текар терапията.

# 533
  • Мнения: 295
няма я в моя град, иначе звучи добре, за лугата мога да пробвам, то освен проби какво ми остава вече Grinning

# 534
  • Мнения: 229
Тука в Италия на всеки ъгъл има терапиии Текар и какви ли не. Разтърсих из бг и естествено само в Сф и Бургас и я промотират като нещо свръхмодерно и ново. Както и да е но помага облекчаване.

# 535
  • Мнения: 17 407
Кое дават за дископатии,  не се намираме в магазина, все пак Simple Smile
Компресите с луга са вид топлинна терапия, съчетаваща ефектите на лугата и топлината. Съвсем друг е ефектът при йонофоретично приложение на лугата, но изборът на средство е много индивидуален. Аз лично, разчитам на ефекта от компресите, при остатъчна симптоматика, по-скоро в домашни условия, или в амбулаторни/стационар, но в съчетание с други процедури. Продават се готови компреси с добавени съставки.
Идеални за домашна рехабилитация или профилактика.

# 536
  • Мнения: 100
Някой с болки в корема и ребрата от дискова херния има ли

# 537
  • Мнения: 229
Има аз имам протрузия на ТХ11 и мн боли в ребрата и надолу по кръста!

# 538
  • Мнения: 100
Аз съм с парамедианна дискова херния на l5-s1 но е от дясно а мен близо от 2 месеца почна да ме боли и в ляво точно където споменах дали има общо от дисковата херния или е нещо друго писна ми вече единствено вечер нямам болка сутрин ставам със страх защото знам кво ме чака

# 539
  • Мнения: 229
Хернията е, свързано е всичко моето не е дори на кръста а леко нагоре по гърба и все пак ме боли и в ляво и в дясно кръста че и краката. Ужас е разбираем те напълно.

Общи условия

Активация на акаунт