Кога махнахте биберона - залъгалка?

  • 1 693
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 498
Не мисля да го махам скоро-с него си заспива...

# 16
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
На год. и 3-4 мес. го махнах от раз.

# 17
  • Мнения: 2 672
моят е на 1.4м и още си заспива с бибата

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
При баткото на 1година и 3 месеца и не го потърси повече , а при малкият още не съм го махнала но ако не го вижда не го и търси. Мисля да го махна когато е готов . Laughing

# 19
  • Мнения: 7 821
Според мен е рано. Ако се притесняваш, че може да се скъса и задави, просто проверявай биберона да не е закъсан. Не вярвам да има начин детето да отхапе здрав, нов биберон. Вероятността да започне да си смуче пръста е много по-голяма.

На въпроса - големия беше с биберон до година и половина (ако не се лъжа), но малкия го отказа рано и мина пръст, които още смуче.
Успех в избора

ПС Сега прочетох за опасните биберони, провери биберона и готово. И един добронамерен съвет – не се впрягай на всичко което четеш, в крайна сметка опасности ни дебнат отвсякъде, а колкото повече растат децата толкова повече опасности ще ги дебнат. Купувай качествени стоки и ще си по-спокойна.

Последна редакция: пт, 30 юни 2006, 08:29 от Ellypr

# 20
  • Мнения: 1 117
Мисля ,че е раничко да му отнемаш удоволствието с бибата. Сина ми беше на 1година и 2м , когато започна да я забравя, а беше стигнал да я търси постоянно и за целта имаше три биби, че така , която е под ръка.

# 21
  • Мнения: 1 632
Това с махането на биберона ми се струва трудно!Поне при нас.Опитвах няколко пати,но не става.До сега не съм виждала хора по улиците с биберон,така че се надявам и ние някои ден да го махнем. Praynig

# 22
  • Мнения: 72
ние също не сме пристрастени към бибата,ползваме я само за сън и то за малко,мисля че сам ще се откаже малкия от нея,но си мисля че ако детето не търси биберон на тая възраст,можеш съвсем да го махнеш,друг е ?-са ако е му е слабост биберончето,но на такива писаници наистина и аз не обръщам внимание,нали постоянно сме с малките,оглеждаш го всеки път когато го даваш и готово биберон не се къса с едно захапване според мен.

# 23
  • Мнения: 1 237
Махнах го на 1г.6-7 м.,постепенно отрязвах по малко от върха му.Но при нас е по-добре без биберон,спи доста по-спокойно,т.к.не търси биба през нощта.Ако искаш опитай да го махнеш,докато още не е "пристрастен" към него,но ако не става не мъчи детето,и това ще стане.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 743
Още не сме  Embarassed - без него не заспива и не знам как ще го махаме  newsm78

# 25
  • Мнения: 2 885
Много е странно това отношение в България към децата ползващи биберони - все се намира някой, който да ти обясни много вещо и компетентно колко вредни са те. А всъщност това не е точно така. Бибероните служат за задоволяване на сукателния рефлекс, което е много важно както за емоционалното, така и за психическото състояние и развитие на детето. Обикновено по-често се наблюдава сукане на биберон при по-малко кърмени деца, тъй като при кърменето децата задоволяват този свой рефлекс. Естествено ще се намери някой, който да ни обясни, че се увреждала захапката - ами за целта има различни анатомични биберони

копнато от един друг форум за мами.... Whistling

# 26
  • Мнения: 532
Хммм, а ние още не сме махнали бибито на тази "преклонна" бебешка възраст - 2г. и 3м.

Докато ни растяха резците, първите кътници и кучешките зъби, много се хвърляше през нощта и следобедния сън и ако биби не е край нея ... просто сън няма. И тогава не го търсеше толкова през  деня.

Сега обратното - влизме в период на започване на разтеж на последни кътници и сме непрекъснато криви през деня и  трябва от време на време да й предлагам бибито, за да се успокои. Но сънчетата вече са спокойни, пу-пу и е по-добре без биби, спим по-добре така, като не смучем нищо. Ползваме го само 10 мин., докато заспим ...  Mr. Green

Пробвах да я откажа няколко пъти, ама тя ревеше в продължение на 2 часа и така се стресира, че реших повече да не правя опити, докато не покаже, че е готова, а това време идва, защото от време на време заспива и без биби.

# 27
  • Мнения: 1 403
На 1 и 6 месеца, и се видях в приклю4ение. С махането нямахме никакъв проблем, но откакто я няма бибата се приспиваме ве4ер, някой път иска и на нашто легло да спи ooooh! Ужас. Преди само я оставях в стаята и заспива. Сега имаме 30мин. преспиване  ooooh!

# 28
  • София
  • Мнения: 101
В края на първия месец почнахме с бибата, но в началото на петия просто я забрави: )

# 29
  • Мнения: 4 451
Голямата ми дъщеря забрави за бибата на 1г. Скрих я и тя повече не се сети за нея. Сега с бебката ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт