Нероденото ни бебе е с проблеми с пръстите и стъпалата

  • 2 051
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Моля Ви, мами, за помощ, ако сте имали такъв проблем или познавате някой с такъв проблем. Бременна съм в 27 седмица и чак сега разбирам, че по желание на родителите се прави фетална морфология, за което нашата гинеколожка не е сметнала за необходимо да ни каже и за което има огромна вина. Преди няколко дни си направих ФМ и установиха, че бебето е със сраствания между пръстчетата и проблеми със стъпалата. Вече не знам към кого да се обърна. Със съпруга ми сме се отчаяли много.

Скрит текст:
Molqvi mami  za pomosht ako ste imali takuv problem ili poznavate nqkoi s takuv problem bremenna sum vuv 27 sedm i chak sega razbiram che po jelaniq na roditelite da  se pravi fetalna morfologiq za koeto nashata ginekoloshka ne e smetnala za neobhodimo da ni kaje za koeto ima ogromna vina predi nqkolko dni si napravih fm i ystanoviha che bebeto e sus srastvani pruscheta i problem sus stupalata  veche neznam kum koi da se oburna sus saprygat mi sme se otchaqli mnogo

Моля, пишете на кирилица!
модератор

Последна редакция: нд, 10 мар 2019, 09:04 от bubanka

# 1
  • Мнения: 501
Нищо лично ама сте виновни повече от "лекарката ви". В 21 век живеем за бога, елементарно е да се информираш. Както и да е идете на 2ро мнение, не знма от къде сте, но препоръчвам в София , Д-р Чавееева и Доц. Димитров

# 2
  • Мнения: 16 839
Др. Сигридов потърсете.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 976
Къде е правена тази ФМ, от какъв специалист и търсили ли сте второ мнение?

# 4
  • Мнения: 24 039
Др. Сигридов потърсете.
Той не е ли с отнети права? Нали го хванаха с наркотици

# 5
  • Мнения: 38 947
Никога не е бил с отнети права. Пратикува си човека.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 324
Катрин, кой ти прави феталната?
Потърси втори мнение, както казват момичетата в предните коментари!
Проф. Марков, Чачева, Чавеева ... Малко е трудно с часовете при тях, но обяснете че е спешно
Силно се надявам да е грешка  Sad

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 26 142
Преди 18-19год не се правеше фм...синът ми се роди с извито нагоре стъпало на лявото краче,беше си шок определено...още в болницата ми дадоха направление за детски ортопед и на петия ден бяхме там,преглед,рентген...казаха само леки масажи да се правят и крачето да се поставя в нормална позиция.След 3-4мес всичко се оправи.
Не се притеснявай,дано и при вас всичко е поправимо и да се радвате на здраво и палаво детенце Hug

Последна редакция: нд, 10 мар 2019, 10:53 от Doli

# 8
  • Мнения: 2 839
Е дори и по - рано да бяхте я направили , ако проблема го има , няма да се махне от само себе си . Има синдактилия (слепване на пръсти ) . На мен не ми се струва толкова страшно , не се притеснявай , нека се роди пък тогава ще се мисли .

# 9
  • Мнения: 69
Много се надявам да не са видели правилно. Отидете още веднъж при друг доктор за фетална морфология . Потърсете специалисти или в Майчин дом. Там според мен има много квалифицирани доктори от всички области и ще ви диагностицират най- точно, пък и след това  могат да преценят, каква оперативна намеса да се предприеме, ако изобщо е необходимо. Успех.

# 10
  • Мнения: 3 794
Преди 18-19год не се правеше фм...синът ми се роди с извито нагоре стъпало на лявото краче,беше си шок определено...още в болницата ми дадоха направление за детски ортопед и на петия ден бяхме там,преглед,рентген...казаха само леки масажи да се правят и крачето да се поставя в нормална позиция.След 3-4мес всичко се оправи.
Не се притеснявай,дано и при вас всичко е поправимо и да се радвате на здраво и палаво детенце Hug

Дъщеря ми преди 7г се роди с леко извито ходилце навътре. Това не е аномалия. И не се вижда на ФМ. Получава се в последните седмици от бременността, когато бебчето е доста голямо вече и не му стига мястото. Вътреутробно се притиска и след малко масажи (това е вярно) , ходилцето се отпуска и няма проблеми.
Авторката има съвсем различен казус.

Катрин, потърси второ мнение съвсем скоро!

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 26 142
Сигурно е така,не знам...и на мен ми казаха,че е от неправилно разположение

# 12
  • Мнения: 2
Потърси МБАЛ НАДЕЖДА в София, д-р Чачева и д-р Михова.

Общи условия

Активация на акаунт