OКТОМВРИйски мами 2019 - Tема 2

  • 26 278
  • 743
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 95
Здравейте, бъдещи и настоящи мами! В момента съм 9-та г.с с термин 16.10. Понеже съм пред едни дилеми относно къде да си направя БХС и ФМ , вие къде бихте ми препоръчали? Знам, че трябва по-рано да си запазя час, а времето си минава. И другият ми въпрос е отностно раждането-някаква информация относно частните болници в София?
Някакви наблюдения, коментари от познати?
Благодаря предварително!

Ако държиш да е в частна болница - на мен ми препоръчаха Марков и Янкова, но много мои приятелки, които родиха наскоро, ме посъветваха първия БХС и ФМ да ги направя в Майчин дом, защото така или иначе това е единствената генетична лаборатория и всички изследвания се пращат там.
Мисля да ги направя там, а вече за втората ФМ ще отида в частна клиника, защото тогава цитирам "се гледа много по-обстойно".
Но това е лично мнение, разбира се Simple Smile)

п.с. аз съм с термин 17.10 и ще ходя на БХС на 4 април

# 211
  • Мнения: 161
Много благодаря! Ще звънна в Майчин дом за да проверя кога има възможност да си запазя час.

# 212
  • Мнения: 95
Няма записванв на часове, аз звънях, тъй като ми беше странно.
Пускам линк с информацията, която намерих, доста подробно е обяснено. Поне моята лекарка ми каза, че няма смисъл от излишни пари за частна клиника точно за това изследване. В Майчин дом е 50 лв... И гледат същото реално.
Дори има и формулярите, които трябва да се попълнят. Доколкото знам, отиваш рано и минаваш. Има някакво изчакване, разбира се.
http://genetika.maichindom.com/за-пациенти/биохимичен-скрининг/

# 213
  • Мнения: 368
Аз утре съм на Преглед и БХС в 12г.с. съм, надявам се всичко да е наред ще пиша как е монало.
Вече се чувствам по добре, още ми е отпаднало, но поне не ми се гади толкова😊 проблема с ходенето по голяма нужда си продължава, вече пробвах всичко възможно и единственото което ми помага е Мелилакс. Надявам се и този проблем да отмине, защото постоянно се чувствам подута и ми е тежко.
Ти ли държеше да си направиш бхс или ти предложиха? Мисълта ми е, че на мен не ми каза нищо и не разбирам защо не го спомена, мисля, че трябваше да ми го препоръча ..

# 214
  • Мнения: 692
Съвсем забравих да попитам кога да отида на следващ преглед последно бях на 6.03 тогава бях в 8 г.с доктора ме насочи към специалист по фетална в началото на април, но така и не разбрах кога да отида при моя гинеколог:grinning:

# 215
  • Мнения: 1 472
Ами аз вчера бях на АГ в 8г.с.5дни и ми казаха след 4 седмици (може би направо за този БХС)....малко се притснявам, защото миналата година при миседа бях в 9г.с.на преглед и после чак в 12г.с. и се оказа, че малко след прегледа в 9г.с. плодът е спрял развитие и 3 седмици съм си живяла така в незнание с неразвиващ се ембрион в мене (и нищо не ми подскаваше, че нещо не е наред, нито кървене,нито нищо).....и сега много се притеснявам как ще издържа тези критични седмици и без прегледи, при които да се успокоявам, че всичко върви добре.....за мене и твърде дълго време без преглед.....

# 216
  • Мнения: 368
Ами аз вчера бях на АГ в 8г.с.5дни и ми казаха след 4 седмици (може би направо за този БХС)....малко се притснявам, защото миналата година при миседа бях в 9г.с.на преглед и после чак в 12г.с. и се оказа, че малко след прегледа в 9г.с. плодът е спрял развитие и 3 седмици съм си живяла така в незнание с неразвиващ се ембрион в мене (и нищо не ми подскаваше, че нещо не е наред, нито кървене,нито нищо).....и сега много се притеснявам как ще издържа тези критични седмици и без прегледи, при които да се успокоявам, че всичко върви добре.....за мене и твърде дълго време без преглед.....
Според мен е по добре и за теб и за бебето да не се притесняваш. Опитвай се да не го мислиш толкова, мисли си само положителни неща. Пожелавам ти да идва по - бързо и всичко да е наред.

# 217
  • Мнения: 95
Ами аз вчера бях на АГ в 8г.с.5дни и ми казаха след 4 седмици (може би направо за този БХС)....малко се притснявам, защото миналата година при миседа бях в 9г.с.на преглед и после чак в 12г.с. и се оказа, че малко след прегледа в 9г.с. плодът е спрял развитие и 3 седмици съм си живяла така в незнание с неразвиващ се ембрион в мене (и нищо не ми подскаваше, че нещо не е наред, нито кървене,нито нищо).....и сега много се притеснявам как ще издържа тези критични седмици и без прегледи, при които да се успокоявам, че всичко върви добре.....за мене и твърде дълго време без преглед.....

Стискам палци да е наред всичко този път! Само спокойствие наистина...
Ако е писано да стане нещо - ще стане, а аз вярвам, че всичко ще е наред!
Според мен е нормално прегледът ти да е след 4 седмици, и моите са на толкова.
Бъди спокойна!

# 218
  • Мнения: 236
Здравейте, мами! От днес се включвам и аз! На 27г. съм и съм 11+3г.с. Има ли мами в групата от В. Търново?
А притесненията ми са, че до този момент нямам абсолютно никакви оплаквания. Чувствам се по-добре и от преди. Нито гадене, замайване, повръщане...нищо.Чак се притеснявам, иначе АГ казва, че всичко е ОК. Има ли и други като мен?
Здравей, аз съм в 11с. и съм точно като теб, никакъв дискомфорт нямам, в началото това ме побъркваше и все се оплаквах колко съм добре, но вече се успокоих. Единствено като хапна вечер и ми става много тежко, а корема ми става голям.
Не се притеснявай, ние сме от щастливките без симптоми!

# 219
  • Мнения: 139
Здравейте, бъдещи и настоящи мами! В момента съм 9-та г.с с термин 16.10. Понеже съм пред едни дилеми относно къде да си направя БХС и ФМ , вие къде бихте ми препоръчали? Знам, че трябва по-рано да си запазя час, а времето си минава. И другият ми въпрос е отностно раждането-някаква информация относно частните болници в София?
Някакви наблюдения, коментари от познати?
Благодаря предварително!
Здравей, и аз съм със същия термин 16.01.! Simple Smile
Аз се записах в МЦ Марковс за ФМ и БХС и ми казаха, че при прегледа ще ми дадат документ, с който да отида в МД, ет. 14 мисля, че беше , за да ми вземат кръв за БХСто.
Относно раждането в частни клиники повечето организират ден на отворените врати и там може да се получи повече информация нагледно. Аз мисля да ги посетя по натам.Simple Smile

# 220
  • Мнения: 44
Здравейте, мами! От днес се включвам и аз! На 27г. съм и съм 11+3г.с. Има ли мами в групата от В. Търново?
А притесненията ми са, че до този момент нямам абсолютно никакви оплаквания. Чувствам се по-добре и от преди. Нито гадене, замайване, повръщане...нищо.Чак се притеснявам, иначе АГ казва, че всичко е ОК. Има ли и други като мен?
И аз съм от Велико Търново. В 12 седмица +2 дни. И аз нямам никакви симптоми. На 25 март имам час за БХС.

# 221
  • София
  • Мнения: 1 338
Момичета, записала съм час за ФМ и БХС  в Щерев, но там БХС е 65лв. и ми се вижда излишно да ги давам при положение, че пак се пращат в МД, а там са безплатни. Пише, че до три дни са готови резултатите. Мога ли да отида във вторник в МД за БХС, а в петък мш е часа за ФМ? Късно ли ще е от едното до другото?

# 222
  • Мнения: 95
Мисля, че трябваше ултразвуковото изследване да е преди кръвта за БХС, но не съм на 100% сигурна.

# 223
  • Мнения: 266
Здравейте на всички!
Днес бях на преглед и слава Богу всичко е нормално!  8 г.с. + 3дни, бебето отговаря на размера, сърчицето си бие ...Всичко изглежда като трябва да бъде!  Поуспокоих се и док ми вдъхна увереност. Дано е все така до финал.
В петък баткото ще получи мечтаният подарък ❤
Хубави и усмихнати мигове на всички ни!

# 224
  • Мнения: 295
Здравейте, бъдещи и настоящи мами! В момента съм 9-та г.с с термин 16.10. Понеже съм пред едни дилеми относно къде да си направя БХС и ФМ , вие къде бихте ми препоръчали? Знам, че трябва по-рано да си запазя час, а времето си минава. И другият ми въпрос е отностно раждането-някаква информация относно частните болници в София?
Някакви наблюдения, коментари от познати?
Благодаря предварително!

Ако държиш да е в частна болница - на мен ми препоръчаха Марков и Янкова, но много мои приятелки, които родиха наскоро, ме посъветваха първия БХС и ФМ да ги направя в Майчин дом, защото така или иначе това е единствената генетична лаборатория и всички изследвания се пращат там.
Мисля да ги направя там, а вече за втората ФМ ще отида в частна клиника, защото тогава цитирам "се гледа много по-обстойно".
Но това е лично мнение, разбира се Simple Smile)

п.с. аз съм с термин 17.10 и ще ходя на БХС на 4 април


А къде работят Марков и Янкова? В коя болница?

Общи условия

Активация на акаунт