разсърдихме си педиатъра

  • 1 893
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 047
  Поредния случай  Tired ти нали си знаеш - повечето педиатри са така. Защо? Защото това са учили. Постави се на негово място - той е специалист, а ти - не. И поставяш под съмнение неговата компетентност, неприятно е за всеки.
  Наистина ако не ти се занимава - На всичко казваш Добре.
  Втори вариант - казваш - Давах това и това, но ги повръща и ги спрях (близо до истината)
  Трети вариант - Не искам да давам сок/храна, защото мисля, че не е готово бебето (най-добрия вариант сп. мен) майка съм и го усещам
  Четвърти вариант (най-хард) - Не само няма да давам, ами и я вземи прочети тука Националния план (индиректно значи - изостанал си, мой човек)

  Избери си. Според темперамента.  Grinning

  Надявам се вече си се успокоила, ако не си - ще добавя, че проблемът с педиатрите обикновено приключва малко след започване на захранването.

# 16
  • Мнения: 1 493
Напълно си права !   bouquet
Хич да не ти пука, какво ти говори педито ! Пускай думите му покрай ушите си, кимай разбиращо и прави каквото си решила. Щом бебето се чусва добре, какво има да се коментира. Моите ги захраних на 6 месеца, макар и през миналия век !  Hug

# 17
  • Мнения: 2 631
Да, съзнавам деликатния момент...  Rolling Eyes
И на мен някой да ми поставя под съмнения знанията в моята професия - ще го изхвърля #2gunfire, първосигнално, но ако се замисля Thinking - бих се опитала да се поставя на мястото на другия...

Но аз днес въобще не бях остра, каквато бих могла да бъда.  Twisted Evil Просто казах с равен тон, че сокчета още не давам...
Както и да е !
Пак ви благодаря!!! Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 44 121
Ако си доволна по други параграфи (добър диагностик, не изписва лесно излишни лекарства, местоположение и пр.), по-скоро му разпечатай НАЦИОНАЛЕН ПЛАН ЗА ДЕЙСТВИЕ«ХРАНИ И ХРАНЕНЕ – 2005-2010 Г. и тупкай с крак, че след като и Министерството на Здравеопазването е приело това за норма, то ти можеш да захранваш както прецениш и той трябва да те подкрепя. Или поне да не ти пречи. Но недей да криеш и да лъжеш - може да се наложи, не дай си Боже, медицинска намеса, педиатърът трябва да знае всички детайли за детето.
Успех  Grinning

абсолютно подкрепям. и аз не бих лъгала за такова нещо. не само ако само че педиатъра наистина трябва да е информиран коректно, ако не дай си боже нещо се наложи, но също така това е и един начин лека по лека нещата да се променят и въпросните педиатрите да бъдат по адекватни по въпросите с кърменето. в случая трябва да отсояваш позицията си - все пак е за доброто на детето ти. колкото повече такива мами има толкова по-малко неудобрение ще срещат следващите, които искат да кърмят изклячително свойте бебета - мое мнение Wink
разпечатай му плана и на др-та консултация с него.
а освен това ако наистина имате колики просто заяви, че няма да тормозиш детето излишно и като минат коликите тогава ще прецениш дали да даваш или не сокчета и пюрета - това е твое право защото все пак ти си майка на детето си. той може само да ти дава препоръки и съвети за отглеждането, но е хубаво те да са адекватни Wink
ако наистина обаче не може да се разберете и ти не държиш изключтелно да си точно при него, смени го с някой, който би те подкрепил и би ти помагал в ситуацията!

# 19
  • Мнения: 1 272
Аз очаквам да имам същия проблем, макар че досега успях да удържа фронта. Когато ме питаха за сокчета, давах обещание, че ще започна скоро, а предния месец вече получих заръка да захраня с "плодово пюренце, а следващата седмица да давам пюре от картофи с хубаво масълце - президент, малко солчица" и т.н.
И аз бая се чудя дали другата консултация да не съм въоръжена с Националния план за храните - извадила съм си частта, която се отнася до бебетата.
И най-ме е яд, че никой не си прави труда да ме пита защо не захранвам, а само отбелязват "ние даваме съвети, а майките си правят каквото искат".
Желая ти успех, каквото и да решиш ще си права за детето си и хич да не ти пука за настроението на лекарите!

# 20
  • Мнения: 642
Съчувствам ти.
Малко офф:  Да си похваля моята педиатърка. Нито ме насилва сокчета да давам, нито пюрета. Даже като казах, че и вода не ще (подсладена, неподсладена, с чай, без чай - никак!!! пропи по малко чак сега преди 2-3 дена) отговорът беше: "Че нали сте на кърма за какво й е вода? като не ще, значи кърмата ти й е достатъчна! Затова не ще вода" Дай Боже повече такива педиатри...

# 21
  • София
  • Мнения: 44 121
Така ви благодаря за подкрепата!!! Hug  bouquet Hug

Ама, и аз това се чудя - защо не обясняват, напр. трябва да даваш сокчета, или пюрета, защото така и така, така и така..., а просто нареждат.  Twisted Evil Тогава можеш да им опонираш, да коментираш, да изложиш своето виждане...


а ти попита ли ЗАЩО?

НА  последната консултация получих съвет да почвам попара - и питах в прав текст - защо толкова държите на попарата, какво и е толкова полезното и т.н. - получих изчерпателен отговор. след малък дебат стигнахме до консенсус да не я давам всеки ден, да прибавям мляко (според мен е рано за второ безмлечно хранене) и разни такива...та идеята ми е не се заяждай напразно да казваш просто НЯМА - питай ЗАЩО и обяснявай  според теб ЗАЩО НЕ! Все ще се разберете Wink

# 22
  • Мнения: 3 161
Бих сменила педиатър, който е толкова закостенял, че дори не е чул за новостите в кърменето (то в световен мащаб хич даже не са новости), а особено ако си позволи да ми държи тон и да ми се кара за решения, които аз съм взела - при това не медицински решения, а свързани с храненето и отглеждането на детето, за които той би могъл да консултира и съветва, но не и да се налага. Освен това, ще ти е трудно да поддържаш нормални отношения, след като си го разсърдила вече. А педиатри има бол, и не всички са толкова назад - много от тях, дори и да изрецитират наученото, ако им кажеш, че смяташ да храниш по "другата" система, приемат и даже подкрепят. Така че - мисли бързо.

# 23
  • Мнения: 3 089
Прецени си - ако педито иначе е добър диагностик, на удобно място е и си разбира от работата, а само разбиранията му за кърменето са остарели - просто премълчавай с какво храниш бебка, кимай си, съгласявай се, щом не искаш да спориш с него.
Но ако вече имаш изцяло негативно мнение - сменяй!!!
подкрепям

# 24
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз пък не мога да разбера, като си гълтате граматиката, защо после се жалвате тук! Разбирам да ви е яд, че въпреки, че сте си отстояли тезата, някой ви е нагрубил, обявил ви е за невежа и тем подобни, че да страдате! А ако не можете да си кажете истинското мнение - лъжете! Само че на лъжата краката са къси и както казва Бу - да не се налага педиатърът да показва целите си познания за детето ви, че грешни ли са... лошо!

И само дето и да лъжете, пак ще ви е криво, че не сте си казали мнението, а вие така се гордеете, че кърмите. Бъдете горди докрай, момичета! Нармално е, ако опонирате само до една определена минимална степен ипосле изглеждате като увяхнало мушкато, да предизвикате агресията на зовящи се по презумпция "по-капацитетни от вас"! Никой не обича да го пляскат през ръцете - какъв авторитет ще има утре лекарят пред вас иначе! Направете така, че той с усмивка да каже "Чудесно решение! Още повече щом детето (виждам) се развива толкова добре!"

Ето, и мен ме ядосахте!

# 25
  • Мнения: 642
И за какво точно се ядосваш, Валентина?
Ами не всеки има дар-слово да убеждава или пък мисли, че е достатъчно като е казал как смята да постъпи. Ако докторът е човек на място дори да не схване на момента тая майка какво аджеба има предвид, като се прибере ще му светне "червена лампичка" и ще реши да попрочете това-онова по въпроса в свободното си време. Наша ли е задачата да ги ограмотяваме тия доктори...? Мислех си, че имат конференции, семинари и пр. А и достъпът до материали в Инернет не е забранен за педиатри, нали?
Затова мисля, че ние не носим вина за тяхното незнание. Да тръгнеш да обясняваш за кърменето и късното захранване на някоя мам в градинката до блока - да! но на лекар да тръгна да му обяснявам предимствата на кърменето и късното захранване... айде сега! И за какво е станал доктор?

# 26
  • Мнения: 5 391
Извинявам се за офф-а, ама Валентина, айде стига с тия нападки във всяко едно изказване!

# 27
  • Мнения: 631
и аз се правех че изпълнявав съветите за ранното захранване на педиатъра,
а на въпроса защо педиатрите държат да се захранва рано съм си направила следния извод като не претендирам да и точен но май е така ... защото на 6м те отписват детето от ежемесечни консултации, сложили са му ваксините, после чак на 1г и нещо и ходиш когато искаш на два месеца и на педиатъра му е по добре детето да е захранено да приема всичко ..... и айде
на мен дори ми казаха че гърдите били дадени да работят 5-6 месеца и после трябвало детето да минава на обща храна защото еднообразието не било добре за него

# 28
  • София
  • Мнения: 44 121

на мен дори ми казаха че гърдите били дадени да работят 5-6 месеца и после трябвало детето да минава на обща храна защото еднообразието не било добре за него


 hahaha Joy hahaha Joy hahaha
 ми като са дадени за толкова после защо млякото не секва, а още го има  Laughing

ние пък още си ходим всеки месец на консултация и така ще е поне до годинка...та не е това причината....

# 29
  • Мнения: 155
Напълно си права !   bouquet
Хич да не ти пука, какво ти говори педито ! Пускай думите му покрай ушите си, кимай разбиращо и прави каквото си решила. Щом бебето се чусва добре, какво има да се коментира.
Напълно съм съгласна.  newsm10Или пък ти предлагам друг вариант: fight

Общи условия

Активация на акаунт