Стягайте се ЮЛСКА дружина, първата половина мина

  • 27 025
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 292
А слинг имате ли намерение да си вземате? Аз съм решила да купуваме ергономична раница, но така или иначе те не са подходящи за съвсем малки бебета, обикновено трябва да е поне 65см вече, за да може да се слага в раницата.
Аз мисля ергономична раница, но като питах последно ми казаха, за бебе от 4 месеца най-малко, та' ще купувам сигурно септември. Сега в първоначалната подготовка не.
А за възглавница, по-скоро мисля, от тези, които поддържат бебето да не се обръща първия месец, не знам след това дали ще може за нещо да се ползва (но не съм го решила все още):
https://www.baby.bg/sevi-baby-vazglavnichka-za-spane-na-strani-new-zajche.html
За одеало да го подпира, също си мисля, обаче четох някъде, че можело да се преобърне и да остане по корем, за което ме е страх..

# 676
  • Мнения: 38
Аз съм взела все 50-56. Два комплекта от лидл с боди и дълъг ръкав и клинчета , два с по 3 ромпъра и един със седем бодита с къс ръкав на джордж. И понеже не знам какво и как ще е мисля за сега да не взимам повече. Поръчах ги от https://www.gazarcheta.bg/ :д и дойдоха за 3 дена така, че не се притеснявам. Тези пелени от айко много добре ми изглеждат, че аз вече бях в шок как един "парцал" струва по 30лв в магазините.
И аз мисля да си взема слинг, доста ме надъхаха всички, че е добре за бебето, хем е спокойно, хем са ти свободно ръцете.
А за възглавница няма да взимам, но и чесно не знам как трябва да спи бебето. Едни казват по гръб, други на една страна, сега последно чух, че на една приятелка и двете й деца ги слагала по корем пък това всички го отричат. Абее голямо приключение предстои Sweat Smile

# 677
  • Мнения: 472
Аз пия магнерот и прегнакеър. В началото пиех фемибион.( имам цяла кутия фемибион 2, ако някой я иска да пише)
Относно покупките все още само гледаме. След месец, когато спра да работя ще започнем с пазаруването.

# 678
  • Варна
  • Мнения: 429
Аз пия куп неща.... Еутирокс( да поддържам ТСХ под 2,5, че взе да се покачва като влязох в 4 месец), Тот'хема, Вигантол, Но-Шпа, Неофолик Мета, Фемибион2, Биозин Мама, Магнезиев Диаспорал,  слагам вагинално и Утрогестан 2х1. Абе..., лудница....         За покупките, още нищо не сме взели, чакаме да вляза поне в 7 месец. От сестра ми ще имаме много нещица( нейното момиченце е на 11 месеца. ) Simple Smile 

# 679
  • Мнения: 1 134
Аз бях на Огестан първите 3 месеца, а сега съм на Елевит като АГ-то каза да го пия през ден. Иначе освен него само Диаспорал взимам. Иначе все още дрешки не съм купувала. Едните баба и дядо са й взели вече две сладурски двулицеви одеала - дебело и тънко.




# 680
  • Мнения: 207
Аз пия куп неща.... Еутирокс( да поддържам ТСХ под 2,5, че взе да се покачва като влязох в 4 месец), Тот'хема, Вигантол, Но-Шпа, Неофолик Мета, Фемибион2, Биозин Мама, Магнезиев Диаспорал,  слагам вагинално и Утрогестан 2х1. Абе..., лудница....         За покупките, още нищо не сме взели, чакаме да вляза поне в 7 месец. От сестра ми ще имаме много нещица( нейното момиченце е на 11 месеца. ) Simple Smile 

Dizzy Face Dizzy Face Брееей, голям списък

# 681
  • Мнения: 561
Абе всички пишат р-р 50-56. Ама кой точно? 50 или 54 или 56? Или от всеки по 1 бр. 🤔 Една приятелка ми каза че р-р 50ти било за недоносени бебчета. Май най- добре е да се вземе р-р, който е малко по- голям в началото, но който така или иначе ще стане до няколко седмици?
Днес обикалях да гледам, и в уайкики честно казано ми се видяха доста пазарски модели 😀- само червени, сини и розови преобладаваха. От H&M нещата изглеждат много по- качествени, така че май от там ще се пазарува. Колкото до лидл, май последната седмица нямаше бебешки дрешки, някой знае ли на какъв времеви интервал ги пускат-1-2 седмици? 🤔

# 682
  • Мнения: 3 292
Абе всички пишат р-р 50-56. Ама кой точно? 50 или 54 или 56? Или от всеки по 1 бр. 🤔 Една приятелка ми каза че р-р 50ти било за недоносени бебчета. Май най- добре е да се вземе р-р, който е малко по- голям в началото, но който така или иначе ще стане до няколко седмици?
Ето малко информация:
Ръст (см) или размер    Месеци/години
50                                          0-1 месец
56                                          1-3 месеца
62                                             3 месеца
Като цяло според мен е добре да гледаш на етикета, освен тези 50,56,62 си пише и от колко до колко месеца е. И в лидл също е така.

# 683
  • Мнения: 142
А вие пиете ли някакви витамини? Аз пиех огестан първите месеци, след това започнах комбинирани витамини с капсула рибено масло. Само, че съм в голяма чуденна дали да ги продължавам. Някои дни пропускам а в дните, в които пия след това се чувствам подпухнала сякаш задържам от тях вода нз а и док не ми е казал да пия. Дали изобщо се усвояват под тази форма Rolling Eyes

Аз още пия Огестан, изписан ми е до края на бременността. Има дни обаче, в които го пропускам. Иначе се тъпча с Магнезиев Диаспорал и Тот'хема по 2 пъти на ден...
И двете ги пиеш сутрин и вечер ли?

# 684
  • Мнения: 43
Пия Фемибион 2,Магнерот и Аспирин протект.

# 685
  • Мнения: 115
А вие пиете ли някакви витамини? Аз пиех огестан първите месеци, след това започнах комбинирани витамини с капсула рибено масло. Само, че съм в голяма чуденна дали да ги продължавам. Някои дни пропускам а в дните, в които пия след това се чувствам подпухнала сякаш задържам от тях вода нз а и док не ми е казал да пия. Дали изобщо се усвояват под тази форма Rolling Eyes

Аз още пия Огестан, изписан ми е до края на бременността. Има дни обаче, в които го пропускам. Иначе се тъпча с Магнезиев Диаспорал и Тот'хема по 2 пъти на ден...
И двете ги пиеш сутрин и вечер ли?

Да, с 2 часа интервал между тях. Така ми ги изписаха. А Огестана само сутрин.

# 686
  • Мнения: 142
А вие пиете ли някакви витамини? Аз пиех огестан първите месеци, след това започнах комбинирани витамини с капсула рибено масло. Само, че съм в голяма чуденна дали да ги продължавам. Някои дни пропускам а в дните, в които пия след това се чувствам подпухнала сякаш задържам от тях вода нз а и док не ми е казал да пия. Дали изобщо се усвояват под тази форма Rolling Eyes

Аз още пия Огестан, изписан ми е до края на бременността. Има дни обаче, в които го пропускам. Иначе се тъпча с Магнезиев Диаспорал и Тот'хема по 2 пъти на ден...
И двете ги пиеш сутрин и вечер ли?

Да, с 2 часа интервал между тях. Така ми ги изписаха. А Огестана само сутрин.
имах впредвид магнезиев диаспорал 2пакетчета и тотхема две ампули така ли ?

# 687
# 688
  • Мнения: 641
И са забравили още едно предимство на ЦС - по-добре платено за този, който го извършва 😁

# 689
  • Мнения: 1 108
Това четиво е по-страшно от роман на Стивън Кинг Cold Sweat Grinning

Общи условия

Активация на акаунт