Идеи за стартиране и развитие на бизнес - 25

  • 87 902
  • 757
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 18 562
Пинтерест е най- добрата платформа за популялизиране на подобен бизнес (не само според мен). Пинтерест е търсачка, не социална медия както фейсбук и инстаграм. Бизнес акаунта там е напълно безплатен, позволява ти да публикуваш видеа (които са най- добрите пинове), и сайта ти дава достъп до статистика за това какви термини се търсят, какви хора те гледат и т.н. Пинтерест носи много трафик към сайта ти, от там нататък трябва имейл лист, за да обърнеш този трафик в продажби.
Собствен сайт с имейл лист е най- добрия вариант. Не разчиташ и не се съобразяваш с правилата на друг сайт, и най- важното не им плащаш. Разбира се както всяко нещо иска много труд и отдаденост.
Също така ако нещата ти не са обемни и тежки (заради цената на доставката) може да пробваш и Etsy, има доста успешни български магазини там.
Какъв е този имейл лист? Не знаех, че пинтерест става затова, любим сайт ми е. Постът ти ми беше много полезен, благодаря.

# 361
  • Мнения: 3 315
Няма проблем, прекарала съм 1 месец в непрестанно гледане на уроци, четене, видеа и подобни по тази тема. Като енциклопедия съм в момента Grinning Само дано ме разбереш, защото обясненията не са ми силната страна.
Имейл лист е като отвориш някой сайт, това съобщение което ти излиза, нещо подобно на "абонирайте се нашия бюлетин за да получите последните промоции", и там има място да си оставиш имейла. За да имаш имейл лист това, което ти трябва е бизнес имейл акаунт, защото не можеш от личен имейл да изпращаш. За щастие е много достъпен, плаща се малка сума годишно. 
Пинтерест е скрито съкровище, за разлика от други сайтове, един пост може да ти носи трафик месеци наред. В началото няма да имаш последователи, НО има т.нар. групови бордове с много последователи, в които може да влезнеш и да публикуваш там в замяна на това да споделиш пина на друг.
Груповите бордове са най- добрият ти приятел, защото са насочени към определена ниша. Например продаваш разни макрамета, има много бордове точно за това, и последователите им са хора, които се интересуват от това. По този начин ти може да достигнеш хиляди, които се интересуват от продукт като твоя. Отделно друг от групата може да ти сподели пина и да достигнеш и неговите последователи.
Втория ти най- добър приятел е канва, там напълно безплатно можеш да си правиш пиновете с готови шаблони, просто си добавяш снимката, променяш текста и си готова. Там може и видео пинове да си правиш, които са абсолютно задължителни, защото обикновено имат най- много гледания.
Аз не съм в България, за това не съм запозната с всичко. Европа си има различни закони, които трябва да спазваш, и те съветвам да седнеш и да проучиш всичко внимателно. Защото има неща, които няма да ти харесат.
Всичко това ще ти отнеме много време и проучване, но ще изглеждаш много по- професионално и хората ще ти имат много повече доверие, от колкото с една страничка.
Ако разбираш английски, мога да ти дам имената на канали, които аз гледам в ютуб по тази тема.

# 362
  • Бургас
  • Мнения: 6 347
Glossycherry, и аз бих се радвала да погледна.Много интересно, аз пък Пинтерест хич не го харесвам и не мога да му хвана смисъла.

# 363
  • Мнения: 3 315
За пинтерест - https://www.youtube.com/c/ShrutiPangtey/videos

За бизнес с неща  ръчна изработка, има много видеа за ценообразуване, как да промотираш в различни сайтове, и най- основното че е привърженик на собствен имейл лист и сайт и обяснява много за това - https://www.youtube.com/c/CreativeHiveCo/videos

# 364
  • Бургас
  • Мнения: 6 908
Glossycherry, и аз бих се радвала да погледна.Много интересно, аз пък Пинтерест хич не го харесвам и не мога да му хвана смисъла.

И аз чак не мога да повярвам до къде се е разпрострял тоя Пинтерес. Като цяло идеята му е да си правиш букмаркс (не знам как се превежда това) с неща от интернет и снимки. Аз навремето като правих ремонт в къщи си бях направила там някакъв борд с идеи за интериор. Да са ми на едно място.

# 365
  • Мнения: 3 315
И аз не съм особен привърженик, но има статистики и проучвания че потребителите на Пинтерест са много по- склонни да купуват от колкото потребителите на другите сайтове като фейса, инста и подобни. В тези канали, които съм споделила показват точните диаграми, наистина не ми се занимава да ги търся.
Виж, например ти си си направила борд за идеи за интериор, под всяко изображение ти излизат подобни, може под едното да видиш ваза или възглавница, която много да ти хареса и да искаш да си я купиш. Като потребителя, който я е публикувал е с бизнес акаунт стига само да кликнеш върху нея и те отвежда в сайта му и може да си я купиш.
Друг потребител може да има борд за красиви бижута, и да се изкуши да си купи някои от тях, трети за идеи за тоалети и да види някоя красива чанта ръчна изработка и т.н.
Както казах обяснението не ми е силна част, но дано разбрахте какво искам да кажа, за това какво прави този сайт различен.

# 366
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 303
Много ясно го обясни. Може да си направиш борд с каквото искаш като по този начин достигаш и до магазините, които предлагат въпросната стока. Освен всичко останало пинтерест е източник и на идеи, ако човек прави някакви неща.

# 367
  • Бургас
  • Мнения: 6 908
Виж, например ти си си направила борд за идеи за интериор, под всяко изображение ти излизат подобни, може под едното да видиш ваза или възглавница, която много да ти хареса и да искаш да си я купиш. Като потребителя, който я е публикувал е с бизнес акаунт стига само да кликнеш върху нея и те отвежда в сайта му и може да си я купиш.

Хех, никакъв шанс да си купя точно по този начин при мен. За голям пазар като САЩ това работи, но за България не особено. Всъщност зависи и за какви продукти става въпрос. За хендмейт неща и джунджурии наистина би работило, да. Каго гледате такива статистики е добре да се съобразите за къде става въпрос. Тук канал номер едно е все още си остава Фейсбук, Олх. Също и много зависи от вида на стоката.

# 368
  • Бургас
  • Мнения: 6 347
За идеи е супер, обаче и аз мисля, че тук нещата са различни.Сестра ми също много го ползва, но в САЩ.Отскоро плета и разучавам как мога да продам някой продукт и стигнах до извода- базар, олх или някоя група като, че ли е най-лесно.Вече сайт и маркетинг ако си много продуктивен.Иначе от другите държави поддържат канали, страници, сайтове, инстаграм и т.н.Много често чета в темата за покупки, че купуват от инстаграм.Малко ми е странно и там ми е като пинтерест -картинки.

# 369
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 303
Зависи от човека. Фейсбук и ОЛХ са последното място, от което бих купила аз (живея в България), докато Пинтерест използвам активно и бих купила от чужбина стока, която ми харесва.Лично аз, ако тръгна да развивам свой бизнес бих се насочила И към чужбина. Освен това Пинтерест те пренасочва към някъде, не е излишно да поддържаш подобна безплатна платформа, която би генерирала все някакъв трафик към сайт, страница и прочие.

# 370
  • Мнения: 5 508
Аз също не бих купила нищо, което е ръчна изработка от обява в Олх, Базар и т.н.
От Фейсбук бих купила само от добре развита страница като държа автора да не спами в сто групи с нещата си.
Но! Аз самата съм в хендмейд групи от години и гледам нещата по друг начин.
Аз подготвям неща за продажба в момента. Любителски, неща като за два магазина. В Етси ще се позиционирам, в България съм работила само с близки и почти никога не бих се хванала да продавам тук, освен ако не е с благотворителна цел.
Чрез пренасочване от Пинтерест съм пазарувала. Благодарение на него съм откривала безумно много автори на дигитални продукти и съм им редовен клиент.
И от няколко дами с реални продукти от България съм пазарувала пак благодарение на Пинтерест.

# 371
  • Мнения: 3 315
Е, публикуване в групи, олх и базара е между другото, нали сме сериозни бизнес дами, говорим за сериозни бизнес идеи. Лично на мен олх никога няма да ми хрумне за пазаруване на неща ръчна изработка, виждала съм там такива, но винаги ги гледам с подозрение, и не знам до колко е вярна информацията. Просто защото стоката  е на едно място с чичо Станчо, който си продава опела на части.
И дори и да си малко продуктивен, и да продаваш ей така само за хоби и някой допълнителен лев, пак има закони, които трябва да спазваш.
Да имаш регистриран бизнес не е за да те "цакат", напротив специално в Европа, а и не само, това те защитава. Европейски клиент когато пазарува трябва да знае от кого и от къде  пазарува, сега помислете какво означава това за вас като продавач.

_Зизy_, успех с Етси, бъди сигурна че им играеш по свирката и попълни изцяло профила си, защото раздават щедро банове.  И най- важното гледай SEO-то да е желязно, че то си е цяла наука Grinning

# 372
  • Мнения: 5 508
Знам го Етси-то чисто теоретично. От две години го разучавам ама моето си е само хоби и едва сега малко се позасилих. Като гледам колежката как си върти три магазина, един от които с неща, чието ниво е дори ниско за цената, взех че и аз се изкуших ... Ама бавно стават нещата като за хоби, а искам да стартирам с около 100 налични неща Simple Smile

# 373
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 303
В Етси не е ли важно да добавяш постоянно носи неща? Та в този смисъл (ако не греша) е добре да се помисли не толкова за старта, колкото за постоянна актуализация на магазина и добавяне на носи артикули.

# 374
  • Мнения: 5 508
О, важно е. За това аз лично искам да имам едни 100-тина неща, които да качвам в рамките на месец да речем. До тогава ще имам време и за нови, защото аз се занимавам с хобитата само в почивните дни, ако има време Simple Smile
Е, при мен лично ще е по-скоро като 'Добре дошли допълнителни пари', а не като основен бизнес де, но все пак Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт