Идеи за стартиране и развитие на бизнес - 25

  • 87 827
  • 757
  •   2
Отговори
# 675
  • Мнения: 262
Здравейте,
Имамхме собствено заведение по-точно сладкарница с детски кът в град близо до София. За нещастие отворихме точно преди ковид беше ни много трудно. Успяхме да издържим около 2 години. Но просто всичко беше против нас и скока на цените и ковид и затварянето на заведенията... Отказахме се ,тъй като накрая работех само аз 6 дни по 12 часа , а имаме две малки деца и беше.просто невъзможно, персонала беше много труден за намиране.. скоро го дадохме под наем в същия вид и дейност. Хората след 3 месеца се отказват, не знаем точната причина.
Площта си е наша собственост даже ни е в двора. От скоро се замислям да направя нещо друго.  Исками се да е нещо като център за деца. Като киндероо или нещо такова.. някой запознат ли е с тези дейности ? Виждам, че го има като франчайз.. в града ни няма кой знае какви дейности за деца и уроци. Мисля че това би било Ем полезно Ем оборотно. Вие какво мислите ? Може пък някой да има идея ? Може да направим нещо заедно ? Очаквам с нетърпение отговорите ви. Хубав ден

# 676
  • Мнения: 10 607
За първи път някой предлага съдружие. Simple Smile
Пиши зя кой град става въпрос и площта на помещението. Опиши какво представлява помещението. Може и снимки да покажеш.

# 677
  • Мнения: 6 563
Не мисля, че има голям интерес към КиндиРу, дори и в София. Малко хора си позволяват цена от 30 лева/час, за да подскачат с балончета и топки и да танцуват на детски песнички с детето си.
Ако мислите в тая посока, заведенията тип "за родители и деца" все още се търсят. Солни стаи, интересен детски кът, домашна храна, и някаква програма, напр. малка библиотека и четене на приказки, понякога гостуващ куклен театър, Монтесори занималня, гипсови фигурки за оцветяване, разни творческе ателиета.

# 678
  • Мнения: 471
Здравейте,
Имамхме собствено заведение по-точно сладкарница с детски кът в град близо до София. За нещастие отворихме точно преди ковид беше ни много трудно. Успяхме да издържим около 2 години. Но просто всичко беше против нас и скока на цените и ковид и затварянето на заведенията... Отказахме се ,тъй като накрая работех само аз 6 дни по 12 часа , а имаме две малки деца и беше.просто невъзможно, персонала беше много труден за намиране.. скоро го дадохме под наем в същия вид и дейност. Хората след 3 месеца се отказват, не знаем точната причина.
Площта си е наша собственост даже ни е в двора. От скоро се замислям да направя нещо друго.  Исками се да е нещо като център за деца. Като киндероо или нещо такова.. някой запознат ли е с тези дейности ? Виждам, че го има като франчайз.. в града ни няма кой знае какви дейности за деца и уроци. Мисля че това би било Ем полезно Ем оборотно. Вие какво мислите ? Може пък някой да има идея ? Може да направим нещо заедно ? Очаквам с нетърпение отговорите ви. Хубав ден

SmartyKids също е добър вариант. Моя приятелка отвори такъв център в малък град и не страда от липса на посещаемост.

# 679
  • Мнения: 262
Намираме се в гр. Костинброд
Помещението е на 2 етажа. Долния е с обособен детски кът. Попринцип е обзаведено за кафене в момента. Двата етажа са по около 100кв.м.

# 680
  • Мнения: 1 028
Здравейте!
Някой с идеи за отваряне на автосервиз?
Къде може да се прочете повече информация за изискванията и стъпките?
Има някакви програми за подпомагане за отваряне на подобен род работа, някой може ли да даде малко повече информация?
Според мене разпитайте хора от друг град, на които не бихте били конкуренция или се допитайте до форуми на автолюбители.

Това е една от дейностите, за които има огромен пазар в момента. Новите коли са много скъпи, а и няма много наличности, при вносът на втора употреба също се вдигнаха цените и много трудно се намира нещо добро.
Ако сервизните работници не са тотални некадърници, без работа няма да останете. И тук идва основният проблем - ще можете ли да осигурите квалифициран персонал. За хиляда лв. читав човек няма да намерите.
Оборудването също е доста скъпо, но щом питате, предполагам, че имате идеи за финансирането.

# 681
  • Мнения: 554
Обичам да изработвам разни неща-картички, покани, украси и подобни. Попринцип за лична употреба, но доста се харесват. Има ли смисъл да опитам да продавам или вече се пренасити пазара от такива🙄

# 682
  • Мнения: 10 428
Обичам да изработвам разни неща-картички, покани, украси и подобни. Попринцип за лична употреба, но доста се харесват. Има ли смисъл да опитам да продавам или вече се пренасити пазара от такива🙄
С това едва ли ще можеш да се издържаш.

# 683
  • Мнения: 554
Обичам да изработвам разни неща-картички, покани, украси и подобни. Попринцип за лична употреба, но доста се харесват. Има ли смисъл да опитам да продавам или вече се пренасити пазара от такива🙄
С това едва ли ще можеш да се издържаш.
О не за издържане, в майчинство съм, като допълнителен доход

# 684
  • Мнения: 10 428
Ако трябва да е законно, с фирма, осигурвки или на патент като занаятчия - пак няма да ти се получи до никъде.
Ако го правиш между другото с познати, на ръка - с него и без него.
Иначе куриери ала бала... там не знам как ще отчиташ приходи.
Гледай си бебето Simple Smile

# 685
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Тези ръчноизработени неща взеха да писват, според мен, какво остава да си докаарваш някакъв доход с тях. Всеки по- сръчен човек си мисли, че твори уникални неща. Аз само като видя декупирани бутилки, чаши и пр, вече се потрисам. Извинявам се, нищо лично не влагам в написаното.

# 686
  • Мнения: 2 883
И мен ме дразнят, но хората ги купуват и явно се търсят. Това, че ние не ги харесваме означава само, че ние не сме им потенциални клиенти. Няма как всичко да се купува от всеки.

snejanks09 щом те кефи давай смело. Един съвет само - не тръгвай с подхода за продажба, всички тръгват с него.

Вместо това помисли как твоите продукти ще подобрят живота на човек и в описанията пиши от тази гледна точка. Примерно - покани, украси за твоето изискано парти за да се отличиш със стил и класа / за да покажеш своята индивидуалност / за забавна атмосфера на партито...

Насочи се към определен тип украси и се включи в групи със съответен интерес. Примерно сватбени украси -> групи за булки. Там се търсят такива услуги, а като пуснат пост че някой търси нещо пиши и помисли как може да се отличиш от конкурентите си.

Успех ти желая Simple Smile

# 687
  • Мнения: 554
Благодаря, и аз мисля че се пренасити, за това и се чудя въобще им ли смисъл. Ще го мисля още, благодаря за мненията 🙏🏻. По добре да се замислям над по сериозни неща за след майчинството

# 688
  • Мнения: 1 167
Здравейте,
включвам се и аз. След дългогодишен счетоводен опит по фирми престраших се да започна сама. Засега от вкъщи, засега между другото, защото не мога да си позволя да напусна, докато нямам достатъчно  фирми, с които да се издържам, но знам, че съм в правилната посока. Трудно е,много при това, обаче усещам удовлетворение, сбъдвайки мечтата си.

# 689
  • София
  • Мнения: 5 745
Това много хубаво, но се надявам, че не работите и в счетоводна фирма едновременно. Защото работодателят ви може да има претенции, ако разбере.

Общи условия

Активация на акаунт