Идеи за стартиране и развитие на бизнес - 25

  • 87 710
  • 757
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 1 620
И така докато не получат честита от НАП да декларират дохода за 1 год. назад.

# 181
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Мислиш ли? Имам позната, която се занимава с това от години, сигурно от поне 15 години. Целият град я познава и поръчва. Само НАП не са научили за нея явно.

# 182
  • Мнения: 30
Не мога да повярвам:confused:
Точно преди година доста коментираха онлайн сайтовете  и проверките им от НАП. Честно  да си призная,в никакъв случай не искам нелегално да си печеля парите. Точно за това се обърнах към вас за информация, какво е необходимо  за  подобен източник на допълнителни средства , легално.

# 183
  • София
  • Мнения: 1 620
Легално-регистрация на фирма.

# 184
  • here and now
  • Мнения: 4 218
Легално, много често изобщо не е рентабилно.

# 185
  • Мнения: 119
Може би зависи от оборота. Една позната я погнаха от НАП някъде на третата година, тъкмо когато се разработи и се похвали, че вече си заслужава цялата хамалогия. Нямаше ли начин като физическо лице, не през фирма или бъркам. Направете консултация със счетоводител за най-сигурно.

# 186
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Няма начин, как. Има ли пари, извършва се бизнес, значи се дължат данъци, това е.

# 187
  • Мнения: 412
Като начало трябва да притежавате кредитна карта, която да е издадена в UK.

# 188
  • Мнения: 30
Благодаря много на всички! Ще направя консултация със счетоводител.

# 189
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Като начало трябва да притежавате кредитна карта, която да е издадена в UK.

Това защо? Мисля, че повечето сайтове имат плащания през Пейпал или приемат плащане с Виза( дебитна дори, не кредитна).

# 190
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Може и с българска карта - дебитна или кредитна.

# 191
  • Мнения: 5 508
Позната от няколко години се занимава с това. Регистрира фирма, нае си хора и работи легално ама колко ядове имаше и продължава да има заради глупави ползватели на услугите й, решили, че 'посредник' и 'концерт по желание' имат знак за равенство ...

# 192
  • Мнения: 57
Здравейте, направо минавам на въпроса. Никога не съм гримирала някой, аз себе си дори не мога в момента, но имам купища грим в къщи. Купувам постоянно страст ми е. За това ми дойде идеята да изкарам курс по грим, набелязах 'Косара стил' струват ми се коректни. Пише, че издават диплома, а обучението е 6 седмици на цена 850лв. Ако успея да изкарам курса и направя фейсбук страница със снимки на приятелки, които съм гримирала мислите ли, че ще има някакъв успех? Всички съвети относно темата ще са ми от полза. Заслужава ли си? Притеснявам се да не е загуба на време и пари, а на края да остана без работа...но от друга страна много искам да изкарам този курс.

# 193
  • here and now
  • Мнения: 4 218
Опитай. Ако си наистина добра ще имаш успех.

# 194
  • Мнения: X
Има видеа в тубата, защо не пробвате оттам да се научите и да видите струва ли си да карате курса. Иначе гримьорите ползват професионални гримове, поне моите впечатления са такива, така че вашите не знам дали ще ви влезнат в работа. Нужни били и контакти с хора, които са свързани със организирането на сватби, фризьори, продавачи в сватбени бутици и др, за да те препоръчват. И не ставало много за основна работа, имало работа по абитуриентските и после чат-пат. Това от общи приказки, докато са ме гримирали. Не знам доколко е така.

Общи условия

Активация на акаунт