Идеи за стартиране и развитие на бизнес - 25

  • 87 736
  • 757
  •   1
Отговори
# 465
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Идеята звучи чудесно, но реализацията не зная дали ще имаш ресурс да я осъществиш. Ето някои насоки. Ако има някоя сграда, подходяща за това в града ви, това означава, че може да я купиш и да я стопанисваш и да отдаваш кабинетите под наем. Това обаче е свързано с доста средства по купуването и ремонта на сградата за да се приведе във вид за такава дейност. Ако в града няма такава сграда, то трябва да се построи нова, което ще е доста скъпо начинание - няколко стотин хиляди. Пускането на запитване за филиал е най-малкия проблем. Сградния фонд е. Освен това ще трябва да отговаряш на куп изисквания на ХЕИ и НЗОК. Забрави някоя европрограма да ти покрие разходите по построяването на нова сграда или ремонт на стара. Обикновено при европрограми част от сумата трябва да е от теб.
А всъщност каква е тази мярка 6.4.

# 466
  • Мнения: 262
Сградата мислех, това което в момента е Кафе сладкарница, да стане. Тя си е наша сграда. Иначе тази мярка е за развитието на не земеделски дейности  цитирам
 "" Предоставяне на услуги за всички икономически сектори и населението, включително:
– Грижи за деца, възрастни хора, хора с увреждания, здравни услуги, обучение и други""

# 467
  • Мнения: 18 530
Всичко е добре, само да намерите читав консултант и да придвижите проекта. Успех!

# 468
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Колко голяма е тази кафе сладкарница, че да може да стане медицински център. Или аз може би не съм разбрала правилно и няма да е медицински център, а само едно кабинетче.

# 469
  • Мнения: 18 530
Дори и да е цяла сграда с обществено предназначение, изискването за аптеки и лекарски кабинети ще наложи архитект да промени проекта и предназначението. Само това са доста пари. Сменяла съм статут на помещения - от заведение на магазин за хр. стоки и си е бая разправия и пари. За лекарски кабинети не знам как е.

# 470
  • Мнения: 1 210
Дори и да е цяла сграда с обществено предназначение, изискването за аптеки и лекарски кабинети ще наложи архитект да промени проекта и предназначението. Само това са доста пари. Сменяла съм статут на помещения - от заведение на магазин за хр. стоки и си е бая разправия и пари. За лекарски кабинети не знам как е.
Бианка, може ли да споделиш колко време ти отне тази смяна на статут, също и финансово колко излиза горе-долу? Ако е възможно да споделиш и какви са стъпките, които трябва да се предприемат относно смяната на статут, ще съм изключително благодарна... Flowers Rose

# 471
  • Мнения: 18 530
Беше отдавна,сигурно има 8 години. Първо и най-важно, отива се при Главния архитект на проекта ви за сградата. С него се договаряте за промените, които искате - трябва да са допустими и възможни. После той изготвя но Проект за промяна на статута на помещение. Имайте предвид, че там се подписват всички останали специалисти по проекта - ВИК, Ел. специалист, Технически контрол и други. То и те имат някакви такси. Накрая на нас за 120 кв помещение ни излезе смяната на статут само при архтекта около 4000 лв, но пак казвам, отдавна е било, сега не знам. След това с тези документи се отива в Общината и се подават промените. Там има някакви малки такси. Долу-горе това е, но после има други разходи, защото осветление и един куп други неща изцяло се променят също като разположение примерно. И ако си ги правиш ти, викаш специалист да ти ги разположи по новия начин... и т.н.

Сега може да се забави покрай Ковид кризата, на мен ми отне само 2-3 месеца навремето.

# 472
  • Мнения: 6 938
Ако позволитв да се намеся..Не е непременно необходимо тази процедура да се извърши от този, който е проектирал сградата.

# 473
  • Мнения: 18 530
Да, може всеки архитект сигурно. Ние отидохме при нашия за по-лесно.

# 474
  • Мнения: 1 210
_Bianka__,, сърдечно благодаря!

# 475
  • Мнения: 861
А има ли лекари, сестри и лаборанти, които да пътуват и да работят в центъра? Трудно биха се намерили такива при този глад за медицински кадри.

# 476
  • Мнения: X
Дали мога да пусна запитване към някоя болница, примерно Софиямед за филиал тук примерно. Някой има ли някаква идея, или това е просто невъзможно. Благодаря, хубав ден.

Когато ти предлагаш съвместен бизнес, добре е това да е на лична среща, за да можеш да обясниш на другия колко много той ще спечели от този бизнес. Затова когато човек няма подходящите контакти, които да го препоръчат на големите акули, които иначе никого не отразяват, е по-лесно да започне от малки рибки като него. Ако и ти си така, потърси за начало някои шефове на малки МЦ, лекари с подходящите възможности и подобни, които примерно биха имали интерес за някакъв вид съдружие. Уреди си срещи и кратко и ясно кажи какво предлагаш ти, конкретно, инвестиции от теб, работа и т.н.
Иначе идеята ти на прима виста поне на мен ми звучи неосъществима поради много причини, но бизнеса е хазарт, така че никога не се знае.

# 477
  • Мнения: 577
Здравейте,
влизам с молба да си кажете мнението за име на магазин. Изговаря се Азалия ( име на цвете) , но се пише Azalleya. Според вас ще затруднява ли дамите при изговаряне и писане наприемр? Azalia по- добър вариант ли е според вас? Магазинът е за козметика. Ще съм благодарна на всяко мнение.

# 478
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Според мен е по-добре името да се изписва, както се изговаря. Ако може на български - най-добре.

# 479
  • Мнения: 18 530
Колкото по-завъртяно е името, толкова по-кофти е според мен.

Общи условия

Активация на акаунт