Чай за кърма на Хипп

  • 1 542
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Ти нали се сещаш, че пробното кърмене може да е изключително подвеждащо? Потърси по стари теми с 'пробно' и ще прочетеш повече. За да е верно, пробното трябва да се прави в течение на седмица всеки ден при еднакви условия...
По-добре претегли бебето в началото на седмицата, после в края, и дели теглото на 7, за да видиш как наддава.

# 16
  • Мнения: 1 586
Цитат на: T o n i
Ами 30мл бяха след последните пробни кърмения преди седмица. Не вярвам да се е увеличила кой знае колко, пък и бебка си изяжда всичките допълнителни 70-80мл, което ме навежда на мисълта, че може и 30 да няма....
Иначе ако трябва да пробвам това с честото кърмене май трябва целодневно да седим на ръце (на гърда по-точно)....тя с тея 30мл нали се сещате, че и за половин час не се засища.. Sad


Ами да, два дни общо взето не излязохме от  леглото с малката тогава, освен до тоалетна Simple Smile Но добрата новина е, че при този подход за 2-3 дни кърмата естествено се регулира според нуждите на бебето. Така стана и при нас - след 3-тия ден разреди храненията, но общо взето си се хранеше често, чак на 5 месеца почна да прави паузи от 3 часа. Бебетата са различни по тоя параграф.
Ако имаш желание да преминеш изцяло на кърма, няма друг подход. Дори само за да я увеличиш, пак същия е подхода. Няма начин да се увеличи кърмата, ако не намалиш адаптираното. Ако не искаш да го спреш изведнъж (което ще е наистина стресиращо при вашите количества), може постепенно да го намаляваш и да кърмиш на поискване, но ще отнеме повече от 2-3 дни Simple Smile
Успех!

# 17
  • Мнения: 2 051
Цитат на: T o n i
Иначе ако трябва да пробвам това с честото кърмене май трябва целодневно да седим на ръце (на гърда по-точно)....тя с тея 30мл нали се сещате, че и за половин час не се засища.. Sad

Ще поседиш, може ден, може 2-3, няма да е цял живот, я.
Ако търсиш траен ефект - това е отговорът.
Иначе на въпроса - на мен лично този чай не ми подейства никак. Пих и от другия, на семена, които се запарват, имаше по-добър резултат, но стигнах до извода, че е заради по-голямото количество течност, което се използва за приготвянето му. Пия и бирена мая, но не смея да твърдя, че точно тя поддържа нивото на кърмата, пия я по-скоро заради комбинацията и с витамини.

# 18
  • Мнения: 3 663
Ами добре - слушам и изпълнявам! Simple Smile Ще се теглим в началото и в края на седмицата и ще се пробваме да намалим адаптираното и да я кърмя по-често няколко дни, пък да видим Simple Smile
Благодаря на всички за съветите Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 754
Цитат на: Andrea$

А пробва ли да да махнеш всякакви шишета и биберони и да кърмиш при всеки плач, дори това да е през 15 минути?

Аз като не се цедя и хич и не усещам, ако ми е намаляла кърмата и съответно пропускам тези притеснения. Детето понякога суче по-често, понякога по-рядко - оправя се. Много ми е чудно, когато някой се оплаква примерно от 30мл кърма... Единствено се бях притеснила, когато бебето не наддаде първия месец. Тогава и се разядох и разпих на всякакви неща, включително и този чай. Но нещото, което наистина помогна и  помага и до сега, е това, което ти написах вече - кърмене при всеки плач и махане на биберони, води, чайове и пр. От тогава не пия никакви лактогонни чайове, ям и пия според апетита си и детето не се оплаква от недостиг на кърма.

Успех!


Привет! Да ти кажа за нас - значи аз пробвах тези методи, като се надявах да има ефект, но след днешното посещение при педиатъра се притесних сериозно. Оказва се, че за една седмица Лори не е наддала нито грам (а и преди това не беше наддавала, а е вече на 23 дни). Поне не е и спаднала:/ Доктора каза, че вече трябва да се мисли не основно за кърмата, а за това да папка детенце и да започне да качва. Наистина, много се разстроих и притесних Sad Не мога да продължа така и реших да й давам добавка. Може да е грешка, а може и да не е, но за мен това й състояние сега не е нормално и не мога да продължавам да я оставям недохранена:( Тя не суче активно от гърдите ми и колкото да я държа, явно не може да си набави необходимото количество, пък и не може да ме стимулира добре като не суче качествено. Вече съм съвсем объркана и не искам да я тормозя повече.
Не знам какво очаквам да ми кажеш, но просто имах нужда да споделя.

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Продължавай с всички горни методи. Не се отказвай.
Ако даваш добавка, нека да е изцедена кърма, освен това я давай с чашка, а не с шише. Така хем детето се храни повече, хем му остава само на цицата да си задоволи сукателният рефлекс, т.е. ще се принуди да суче от теб много скоро.

# 21
  • Мнения: 3 663
Ох, аз само едно се чудя - дали по този начин (с честото кърмене имам предвид) е въобще възможно да се увеличи кърмата от 30-40мл на 100-110 примерно (защото толкова изяжда бебка).. това е 3пъти повече, че и отгоре. Тоест струва ми се възможно ако малко не достига да се навакса по този начин, но да се увеличи няколко пъти....
Иначе тя суче чудесно - след 30 мин кърмене изцеждам едва няколко капки, до които тя не се е докопала Simple Smile

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Абсолютно възможно е.
Има жени, които без да са раждали и съответно без капка кърма в гърдите си с изцеждане + сукане успяват да предизвикат лактация, дотолкова успешна, че могат да кърмят осиновените си бебета без нужда от дохранване.
Иска се постоянство. Тъй като при вас добавката е към 2/3, ще отнеме повече време, може би 10-14 дена, но е съвсем постижимо. Иска се само повече търпение и спокойствие.

# 23
  • Мнения: 3 663
Ами добре тогава. В края на краищата има само един начин да разбера дали ще стане Simple Smile Стискайте палци Simple Smile

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Стискаме!!!
 Wink Малко подробности: освен честото кърмене, давай добавката с чашка. Друг трик, който можеш да приложиш паралелно е, да намаляш дозата добавка всеки ден по малко (примерно с по 5-10мл). Така бебето ще огладнява малко по-рано и ще суче. И накрая (но това е за времеето, когато добавката остане 1/3 от менюто) можеш да приготвяш адаптираното мляко да е мааалко по-рядко, та бебето пак да огладнява по-рано.

# 25
  • Мнения: 3 663
Боо, благодаря за съветите Simple Smile чудесна си Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 586
Цитат на: Si Key
Привет! Да ти кажа за нас - значи аз пробвах тези методи, като се надявах да има ефект, но след днешното посещение при педиатъра се притесних сериозно. Оказва се, че за една седмица Лори не е наддала нито грам (а и преди това не беше наддавала, а е вече на 23 дни). Поне не е и спаднала:/ Доктора каза, че вече трябва да се мисли не основно за кърмата, а за това да папка детенце и да започне да качва. Наистина, много се разстроих и притесних Sad Не мога да продължа така и реших да й давам добавка. Може да е грешка, а може и да не е, но за мен това й състояние сега не е нормално и не мога да продължавам да я оставям недохранена:( Тя не суче активно от гърдите ми и колкото да я държа, явно не може да си набави необходимото количество, пък и не може да ме стимулира добре като не суче качествено. Вече съм съвсем объркана и не искам да я тормозя повече.
Не знам какво очаквам да ми кажеш, но просто имах нужда да споделя.


Много добре разбирам как се чувстваш. Ужасно подтискащо е да не си сигурен дали се грижиш за детенцето си по най-добрия начин. Мене тогава много ме подкрепи също и съпруга ми, както и някои момичета от клуба в дира. Най-важното е да се успокоиш и да не се притесняваш, че нещо лошо може да стане на бебето. Предлагам ти да си дадеш още един срок - например 10 дни, преди да почнеш добавката. Аз така направих. Даже педиатърката ми каза, че още 10 дни евентуално недохранване не е опасно, макар че настояваше за дохранването. Все пак през първия месец не всички бебета почват да растат с еднакви темпове. Бях решила, че след този срок почвам добавката, ако няма резултати и това явно ме успокои, щото нещата тръгнаха...

Няма начин да не стане, просто няма начин Simple Smile Детето има сукателен рефлекс и ако нищо друго не го задоволява, ще започне да суче достатъчно. Спокойно. Това е естествен процес. Може по цял ден да ти "виси" на гърдата, но какво по-приятно нещо от това Simple Smile Ако не ти се стои постоянно в леглото, пробвай да я носиш в "кърпа за бебе" - предполагам се сещаш за какво говоря (между другото това е нещо, което аз съм решила непременно да правя следващия път). Бу  ти е дала хубав съвет - изцеждай и давай с чашка след хранене, ако смяташ, че бебето е твърде слабо, за да се насуче добре.

Ако пък твърде много се притесняваш, не е фатално да й даваш добавката докато тръгне да наддава стабилно, а после постепенно да я махнеш - и това е вариант, макар и по-труден. Но аз бих те насърчила да се побориш още малко, опирайки се на собствения си опит! На крачка от успеха си!:)

Вярвам, че нещата ще се нормализират и ти желая успех!:)

Общи условия

Активация на акаунт