Нашите орхидеи – тема 25

  • 34 781
  • 739
  •   1
Отговори
# 525
  • Варна
  • Мнения: 1 951
emichka84  досега с памуклийка не съм имала проблем (чукам на дърво, скачам три пъти на ляв крак, плюя през рамо и завършвам с един сложен шамански ритуал за предпазване от тези гадини Grinning
Ta за жалост не мога да помогна, но съм сигурна, че някой от специалистите можа да се намеси. Честито да ти е минито - цъфтеливо и държеливо да е Simple Smile


МамаНаПринцеса тези бели капчици съм чела, че се получават, когато растението се чувства добре, "благодарствени сълзи". Но пък, тъй като са сладки, привличат гадини, та е добре да се наблюдават за всеки случай.

# 526
  • Мнения: 14 966
Момичета, моля за съвет.
Първа орха ми е, прецъфтя, оглеждам я според всички инструкции. Още не съм я вадила, корените бяха добре.
Днес я баньосах за първи път. Страхотна магия е това цвете, как му позеленяха корените Heart Eyes

Обаче- май няма да я бъде. Последното листо има тъмно петно в основата. Снимам да покажа. Направо се отчаях, честно. Нищо не съм и правила.
Скрит текст:


# 527
  • Мнения: 8 082
Вида на корените ме смущава повече... това сгърчено е изгнило и изсъхнало след това... Вади и оглеждай корените!

# 528
  • София
  • Мнения: 3 913
tays,
Новото листо си е наред - това тъмното оцветяване е нормално. Сигурно цветът е лилав. Аз имам една с изцяло лилав лист отвън.
Освен корените, както е казала peneva_a, мен ме притеснява тъмното петно на първата снимка, в основата на най-долното дясно листо.
Освен това ми се струва, че над второто листо пак в дясно избива цветонос или коренче (може и да няма нищо, а да е сянка на снимката, но вие си погледнете).

# 529
  • Мнения: 14 966
Благодаря ви много ! С вашата опитност дано да се справя, защото много се запалих по тази красота. Изчетох доста теми, нагледах се на снимки и наистина това действа доста зарибяващо. На теория направо мога да раздавам акъл Blush вече. Вчера Пенев-а така ме успокои за листата, където се бях фиксирала, че сега вече обърнах внимание и на корените. Снимах актуално от днес, вчера беше напоена. Не зная защо ми се струваше, че всичко е наред с тях, може би защото така ми беше подарена, с всичките спаружени корени и реших, че  е нормално. Извинявайте, че ви занимавам, но няма кого.
Взела съм си субстрат ли е , не зная как се казва, за орхидеи от Лидл, а торта е на Лактофлор. Ако трябва да правя ампутации, да започвам. Confused
Скрит текст:




# 530
  • Пловдив
  • Мнения: 153
Здравейте! Нова съм в отглеждането на орхидеи. Тази ми е първа, цъфти прекрасно, даже н втората клонка има пъпки, но много ме притесняват листата й. Качвам снимки, за да ми дадете мнение.
Скрит текст:


# 531
  • Мнения: 13 817
Персефона97
Листата ви са изгорени от слънцето.

# 532
  • Мнения: 642
Зимата слънцето е по-ниско и успях да си изгоря няколко орхидеи. Лятото нямах проблем на същия южен прозорец. Мисля, че  _re_ge е права и при теб е същия проблем. Cold Sweat

# 533
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Преди известно време намазах пъпката и сега даде резултат. Не беше цъфтяла  от 2г. / от както си я купих/ .Много ме зарадва.😊

# 534
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Преди известно време намазах пъпката и сега даде резултат. Не беше цъфтяла  от 2г. / от както си я купих/ .Много ме зарадва.😊
С какво я намаза?

# 535
  • Мнения: 633
Най-вероятно с цитокининова паста, но с нея резултатите са непредвидими и понякога уродливи.

# 536
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Тука ми я препоръчаха- Цитокининова паста.☺

# 537
  • София
  • Мнения: 704
Новите красоти Simple Smile

# 538
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Клюмнаха листата на тази с розовите крайчета. Идея защо?
Скрит текст:

# 539
  • София
  • Мнения: 771
demmy., сигурна ли си, че е гние?

Общи условия

Активация на акаунт