Нашите орхидеи – тема 25

  • 34 752
  • 739
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 633
Това са млади растения, оранжериен брак. Можете да случите здрави или спяща бомба. Ако си вземете задължително третиране и карантина.

# 106
  • Мнения: 29
Цъфна и вторият боядисан цвят, съвсем различен от другия - по-малко цвят и само по крайчето на венчелистчетата. Третия сигурно ще е съвсем блед или чисто бял 😁
Да ви питам според вас какво са тези малки точици, има ги на още 2 3 листа, пък орхата така добре се развива вади корени листо и една пъпчица, която надявам се да е цветоноса!

# 107
  • Мнения: 6 388
Експериментът с млади растения си заслужава единствено заради цената и тръпката да отгледаш нещо, което ти да разцъфтиш за пръв път. Не е ясно какво ще се падне обаче. Което пак не е зле, напротив - интересно е.
Лично аз не бих се пробвала. От една страна, мястото и времето ми са на привършване, а от друга - имам достатъчно видови бебета за дундуркане 6-24 месеца. Най-малко! Joy Joy

# 108
  • Мнения: 8 076
Ако видя, че хич не ми стига мястото, ще ги пратя на курорт при сестра ми... запалих я, а тя има повече пространство (разбирай светли, но сенчести широки первази, засега е заела 1/2 от 3)... Така де, да има какво да бутат, разсипват и трошат нейните деца-бебета Smiling Imp моите са големи, не е забавно Wink

# 109
  • Мнения: 633


Не сте права, Пенева, вчера синковеца скорострелно ми ги разтреби.😁

# 110
  • Мнения: 8 076
Синковците (и щерката) да си разтребват в стаята Smiling Imp А са ми разтребили кътчето, а съм им разтребила бюрото с хапаратурата Smiling Imp ни геймърска мишка шъ си намери, ни слушалки, за кабела за нета да не говорим! (на малкия де!)
Твоята снимка ме подсети къде имам още подходящо пространство (100х30см Smirk)

Оп, сега виждам, че твоите са малки, ей за такова щурмовашко разтребване говорех! Wink

# 111
  • Мнения: 6 388
Joy Joy
Да са живи и здрави децата, цветя се подреждат/засаждат обратно/купуват нови.
Моето досега не правило големи цветарски бели. Или е смотано (като майката си Joy ) или съм го наплашила достатъчно. Иначе ги разглежда, гали ги, пита...

# 112
  • Мнения: 991
Като сме на тема деца и орхидеи да разкажа и аз за моето диване (4г.).Днес извадих новичката да махна кошничката и той надяна ръкавиците и ме пита дали ще реже с ножицата.😂Голям ми е помощник.

# 113
  • Мнения: 633
Джуниър не ми е правила цветни поразии, но Щурмовакът е нахъсан и не се отказва Joy

# 114
  • Мнения: 275
Цял ден се занимавам с тая орхидея 😔 Послушах съветите ви и търсих чаено масло, ама града ни е малък и не намерих. Преварих корите само с вода и разстелих да съхнат. Ходих да търся и фунгицид, в едната агроаптека ме гледаха като застреляни и казаха, че такова никога не са имали 😀 Както и да е, намерих в друга, казаха ми как да го разтворя, обаче не знам как точно да го приложа ? Четох цял ден и се обърках вече. Слагам кашпата в леген примерно, пълен с разтвора ? До къде трябва да стига водата обаче и колко трябва да стои цветето ? Бррр иде ми да се откажа чак 🤣 това е въпросната орха, която ме ядосва

# 115
  • Мнения: 633
Цял ден се занимавам с тая орхидея 😔 Послушах съветите ви и търсих чаено масло, ама града ни е малък и не намерих. Преварих корите само с вода и разстелих да съхнат. Ходих да търся и фунгицид, в едната агроаптека ме гледаха като застреляни и казаха, че такова никога не са имали 😀 Както и да е, намерих в друга, казаха ми как да го разтворя, обаче не знам как точно да го приложа ? Четох цял ден и се обърках вече. Слагам кашпата в леген примерно, пълен с разтвора ? До къде трябва да стига водата обаче и колко трябва да стои цветето ? Бррр иде ми да се откажа чак 🤣 това е въпросната орха, която ме ядосва
Така както е по голо дупе, може да се изкисне с фунгицида и в кофичка от кисело мляко за 20 минути.

# 116
  • Мнения: 13 806
Експериментът с млади растения си заслужава единствено заради цената и тръпката да отгледаш нещо, което ти да разцъфтиш за пръв път. Не е ясно какво ще се падне обаче. Което пак не е зле, напротив - интересно е.
Лично аз не бих се пробвала. От една страна, мястото и времето ми са на привършване, а от друга - имам достатъчно видови бебета за дундуркане 6-24 месеца. Най-малко! Joy Joy
Това са млади растения, оранжериен брак. Можете да случите здрави или спяща бомба. Ако си вземете задължително третиране и карантина.

Трябва да ви поправя но мисия спаси орхидея се състои в  пласиране на  непожелани от никого орхидеи които са прецъфтели, били са подмятквани в оранжерията наляво надясно от последното голямо зареждане ( най-вероятно 8 март) , прихванали где що има вредител или болест, често ги продават и без саксии. Това е като руска рулетка, може да е здраво растение , което да цъфне в последствие с прекрасен цвят а може да си съсипе цялата колекция като ти докара някои фузариум , трипс или  вирус.

# 117
  • Мнения: 275
Зюмбюла, мерси ! Така ще го направя 😉

# 118
  • Мнения: 633
Експериментът с млади растения си заслужава единствено заради цената и тръпката да отгледаш нещо, което ти да разцъфтиш за пръв път. Не е ясно какво ще се падне обаче. Което пак не е зле, напротив - интересно е.
Лично аз не бих се пробвала. От една страна, мястото и времето ми са на привършване, а от друга - имам достатъчно видови бебета за дундуркане 6-24 месеца. Най-малко! Joy Joy
Това са млади растения, оранжериен брак. Можете да случите здрави или спяща бомба. Ако си вземете задължително третиране и карантина.

Трябва да ви поправя но мисия спаси орхидея се състои в  пласиране на  непожелани от никого орхидеи които са прецъфтели, били са подмятквани в оранжерията наляво надясно от последното голямо зареждане ( най-вероятно 8 март) , прихванали где що има вредител или болест, често ги продават и без саксии. Това е като руска рулетка, може да е здраво растение , което да цъфне в последствие с прекрасен цвят а може да си съсипе цялата колекция като ти докара някои фузариум , трипс или  вирус.
Ренко, преди около две години с колежките от отдела си взехме, бях ги побъркала на тема орхидеи (разбираемо) та ги привлече цената, получихме ги, растения (в кошничката) в сбития субстрат, в който растат първоначално, с по 2-3 листа и 3-4 коренчета и определено нецъфтели. По епизодична информация от други пристрастени, растенията в обявените мисии са такива, както ти ги описах.

# 119
  • Мнения: 6 388
Точно такава е и моята информация.

Последна редакция: сб, 16 мар 2019, 09:50 от Impala

Общи условия

Активация на акаунт