Нашите орхидеи – тема 25

  • 34 720
  • 739
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 657
BlushЕто я и една от моите прелести, в началото на март е правена снимката. На около две години и половина е, не съм торила с нищо до сега. В момента има още цветове.Flowers Hibiscus

Последна редакция: ср, 27 мар 2019, 10:49 от butterfly_s

# 181
  • Видин
  • Мнения: 288
Още едно мъниче се събуди

# 182
  • Мнения: 8 070
Напръсках всички орхи и цветя днес. Ще повторя след 4-5 дни. Дано успея да ги уморя гадовете.
demmy., изтреби ли гадините вече?
Аз да похваля моите мъници от забавачката Simple Smile В понеделник с влизането в офиса чистачката ме пита "С какво си ги киснала и садила, в петък сутрин ги видях, днес са едни такива наперени и пораснали!" Sunglasses всяко си има ново листенце и или нови коренчета Wink
Скрит текст:
Саксийките са Ø5,5, затова изглеждат толкова огромни растенията Satisfied да не решите, че чак толкова са пораснали...

# 183
  • Мнения: 47 981
Скрит текст:
мини орхидеята в офиса ми цъфна
Но новата ми орхидея у дома повехна,. Листа, цвят, всичко омекна, корените загниват
Притеснена съм какво да правя

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 12:09 от ♥ HAPPY ♥

# 184
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Понякога орхидеите не понасят преместването - за броени дни след покупка цветовете окапват. Така че ако е нова, възможно е да е резултат от стреса, особено ако условията в магазина и в дома са различни.
Но пък корените не гният толкова бързо и от раз....
Снимки покажете като начало.

# 185
  • Мнения: 13 804
Гният гният. Един фузариум може да ти скапе цветето за броени дни.

# 186
  • Мнения: 47 981
Ще щракна довечера
Ами за 10на дни се случва случката
Тази в офиса ми е от доста време, дори не бях забелязала че е изкарала цветонос, а вчера ми цъфна и ме зарадва Simple Smile  Като се замисля, и тя беше пооклюмала в началото, но явн с времето свикна

# 187
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Гният гният. Един фузариум може да ти скапе цветето за броени дни.

Възможно е... но пък много рядко засяга корените. Основните му прояви са върху външните части на растението.

# 188
  • Мнения: 13 804
Гният гният. Един фузариум може да ти скапе цветето за броени дни.

Възможно е... но пък много рядко засяга корените. Основните му прояви са върху външните части на растението.



Не ми е възможно да се съглася с това. Това в гъбично заболяване което поразява всички части на растението. Друг е въпросът едно неопитно око какво вижда  особено като не знае къде да гледа.
На снимката класически случай на фузариум който ако беше при начинаещ - орхидеята вече щеше да е в орхидеения рай. При мен даяни вече месец има развитие по спящите пъпки на цветоносите ( дала съм възможност за Кейки понеже орхидеята нямам очакване да оцелее) , като фактът че е болна беше видим по растението  още като ми я подаряваха и абсолютно невидим ако й гледаш цветовете.








# 189
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Не смятам да влизам в безкраен спор, нямам нужда да се доказвам като специалист по отглеждане на орхидеи Simple Smile А в мрежата има достатъчно написано по въпроса за видовете гниене, начините на разпространение и борбата с тях Simple Smile

# 190
  • Мнения: 293
Скрит текст:
мини орхидеята в офиса ми цъфна
Но новата ми орхидея у дома повехна,. Листа, цвят, всичко омекна, корените загниват
Притеснена съм какво да правя

И моето мъниче в офиса ме зарадва наскоро с цвят, а даже го бях забравила между другите саксии и не съм забелязала, че е пуснало цветонос  Embarassed[/img]

# 191
  • Мнения: 6 387
Нека се виждат всичките снимки на тази прелест Heart :
Скрит текст:




# 192
  • Мнения: 293
Нека се виждат всичките снимки на тази прелест Heart :
Скрит текст:





Много благодаря  bouquet нещо не се справих както бих искала, но Вие го сторихте!!!

# 193
  • Мнения: 6 387
Аз благодаря - това разкошотийче отговаря на 100% на орхидеената ми естетика. Комплименти!

# 194
  • Мнения: 293
Имам и още една любимка, новичка ми е....дано успея да я покажа и нея....като съм тръгнала да се хваля:)))

Общи условия

Активация на акаунт