Нашите орхидеи – тема 25

  • 34 725
  • 739
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 47 981
И са живички и растат? Браво, това му се казва green thumb Simple Smile

# 331
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Ехааа 200 орхидеи, супер красота. Re_ge, ако има възможност качи снимки да се порадваме. Браво, че успяваш с толкова много 👏

# 332
  • Мнения: 633
Re_ge, винаги има място за още Hug
Я като нацъфтят какво ти е хубаво, а и предимството на голямата колекция е цъфтежа 😉

# 333
  • София
  • Мнения: 771
re_ge, ти си щастливка. Сигурно е много хубаво мъжът ти да споделя цветарското ти хоби! искрено завиждам!
Не че се оплаквам от мълчаливото примирение, но съм сигурна, че е огромно удоволствие да има с кого да го споделяш в къщи, не само с момичетата от форума и тук-там някоя колежка.
Любопитно ми е, при тази внушаваща колекция, със сигурност имаш повтарящи се разцветки, нали?
Предполагам, че основната ти група са фаленопсиси, няма да начин да нямаш поне две еднакви?

# 334
  • Мнения: 2 024

Здравейте!
Осмомартенската ми орхидея.Тръпки ме побиха като ми я подариха, защото преди време уморих също 2 минита.Орязвах загнили корени, пресадих и ги загубих геройски.
Тази нито съм я пресаждала, нито нищо, но мисля, че върви добре.Я ми кажете от 2 стъбла има по 2 подобни на пъпки-това цветове ли са?

# 335
  • Мнения: 633
Бъдещ цвят, да.

# 336
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Лиодорото ми днес 11ти цвят отвори.... още два чакам... как да не го похваля ☺



Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 17:32 от AnMary

# 337
  • Мнения: 8 073
Лиодорото ми днес 11ти цвят отвори.... още два чакам... как да не го похваля ☺


Давай снимка! Че тая не се чете... Завидях, моята имаше 7 цвята на 3 цветоноса, не отваря нови цветове, иначе пъпките са свежи... и пусна нов цветонос, четвърти!

re_ge_ Де го намери тоя мъж поддръжник на лудостта Thinking Моя е с учтиво безразличие в момента... В събота му споделих, че съм си купила шило от кварталната железарийка, че да нагрявам да си дупча саксиите... Учтиво ми обясни къде е прибрал дрелката, кои бургийки/дрелки са подходящи за пластмаса (имам едни по-дебели саксии, само с нагрято шило - трудна работа), как да си направя точица с горещото, после с тънка, после с дебела... и накрая "Ако прецениш, че няма да се справиш, аз като си дойда след седмица ще ти ги надупча!" Да бе, ще си кажа сама, че не мога, друг път Smiling Imp Първата саксия надупчих без орхидея в нея... прехвърлих едната, втората пак без орхидея, прехвърляни... третата с цветето вътре, нищо не повредих... и после по-малките по-тънки саксии само с шилото, нагрято на свещ Satisfied Час се въртях - дупча, слагам да кисне, през това време дупча следващата... децата питат "Няма ли да готвиш?" ами няма, по-важна работа имах Sweat Smile

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 10:19 от peneva_a

# 338
  • Варна
  • Мнения: 1 951


Не мога да хвана в една снимка всичките цветоноси-тазгодишния е около 60см, а реших че няма да го качвам на колче, да изглежда по-естествен Simple Smile Иначе моите са 4 цветоноса, двата пуснаха разклонения от спящи пъпки и стана една карасота.... пък за аромата да не говорим - знаеш как е Heart Eyes

peneva_a Сега ли пуска нов цветонос? Ехееее ще бъде една целогодишна феерия Heart Eyes

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 16:39 от BЕЩИЦА

# 339
  • Мнения: 2

Момичета моля за помощ
Подариха ми тази орхидея, вчера реших да извадя от кашпата и леко разместих и вижте на какви корени се натъкнах, не знам какво е това синьо оцветяване, но не ми харесва.

# 340
  • Мнения: 8 073
Това синкаво оцветяване (според мен) е от оцветените пръчки за придържане на цветоцосите... Но ей това гъбестото в средата го махай и виж вътре в него дали няма нещо гнило...
Така както си я снимала - във вода ли плува? Разчисти изцяло корените и ако искаш снимай пак, ще получиш съвети дали още нещо трябва да се маха  Simple Smile

# 341
  • Мнения: 2
Права сте, пръчката седи точно там. Не плува във вода. Исках да извадя от кашпата и излезе цялото растение от саксийката.
Ето как е положението

# 342
  • Мнения: 8 073
Изрязване на всички гнили корени (това черното долу май е такова), тези сгърчените като солети са били гнили, сега са изсъхнали (режеш), накисване в топсин или друг системен препарат против гниене и после засаждане.
Назад момичетата бяха давали указания Hands V

# 343
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Здравейте, от къде мога да купя Лиодоро, няколко пъти проверявам в Хоуммакс, но няма. Мисля, че там бях виждала преди години.
Днес при мен цъфна ето тази, само няколко пъпки има на стар цветотос

# 344
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Миналата година точно в Хоуммакс ги имаше и то добри растения... Предполагам, че може би пак ще заредят.
Иначе разни борси за орхидеи вижте в нета - може по поръчка да Ви доставят.

Общи условия

Активация на акаунт