Нашите орхидеи – тема 25

  • 34 675
  • 739
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 5 115
Не, не го знам. Опитвала съм се да го намеря, но без успех. И листата му са гладки и лъскави, различни от на другите фалчета. Много искам да му разбера името. Помагайте Hug

# 376
# 377
  • Мнения: 6 386
Ох, страхотна е! Толкова наситен цвят.

# 378
  • Мнения: 351
Здравейте момичета. На моя позната са и подарили уникална орхидея, но не знае от къде е купена. Аз лично не съм виждала такава по цветарските магазини. Подобна намирам само по руски сайтове. Може ли някой да пимогне?
Благодаря предварително. Simple Smile
  
http://prikachi.com/images.php?images/409/9549409C.jpg

# 379
  • Мнения: 8 029
Това ми изглежда боядисано, просто няма как толкова точно шарката от едното листче да премине вържу другото... Другия въпрос е, че и с толкова едри единични цветове не се намират... Видях една в орхидеи.бг преди много време с един огромен цвят и една пъпка...

# 380
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Като казахте огромен цвят, зимата си купих един бял фаленопсис с 2 цветоноса и огромни цветове. Сега е напъпила и чакам да видя дали пак ще са такива.

# 381
  • Пловдив
  • Мнения: 1 024
Здравейте, Impala и аз харесвам наситено тъмни орхидеи, много е красива тази моята, но цветовете и са по-скоро дребни. Преди имах една доста тъмна, чак чернееше, но за съжаление я удавих.

Ronnie72,  никога не съм виждала такъв цвят, но и на мен ми изглежда като боядисана, предполагам че е бяла.

# 382
  • София
  • Мнения: 771
Ronnie72, хората си имат сайт. Името им е написано върху етикета на снимката.
Две изречения от сайта им:

We exclusively grow the Singolo, the only single-flowered Phalaenopsis. Meanwhile, our Singolo collection is very versatile; Singolo, Singolo & Co, Singolo Hello, Singolo Aquarello, Singolo New Harvest and Singolo Arto. Which do you like best?
....
Our Singolo Collection has been established with an exclusive breeding by Opti-flor. As the first single-flowered orchid, the Singolo is a strikingly striking appearance. A sturdy, compact plant with one beautiful, large flower. The Singolo has received more and more brothers and sisters over the years. Every kind with its own, unique element.
и т.н. и т.н.
Освен тези с марбъл картинка, имат и розови, и сини.

# 383
  • Мнения: 351
Сайта съм го прегледала, доколкото разбирам е холандски. Въпросът ми беше, ако сте виждали такава ''мраморна'' орхидея по нашите цветарски магазини да споделите информацията тук.

# 384
  • Мнения: 8 029
"Мраморното" е оцветяване, Синголо гледам в архива на орхидеи.бг са имали розова, аз бях виждала бяла ...

# 385
  • Мнения: 13 786
Здравейте момичета. На моя позната са и подарили уникална орхидея, но не знае от къде е купена. Аз лично не съм виждала такава по цветарските магазини. Подобна намирам само по руски сайтове. Може ли някой да пимогне?
Благодаря предварително. Simple Smile
  
http://prikachi.com/images.php?images/409/9549409C.jpg

Оцветен фаленопсис Синголо НА ФИРМА ОПТИФЛОР. Специална декорация за бюро, малко компактни цвете -това е целта на оптифлор. Освен това за западняците това са цветя еднодневки. Прецъфтява -  хвърляш. В случая за постигане на това което  виждате се реже цветоноса след първа пъпка и се тори със селекцияи торове даващи възможност цвета да нарастне. След това се оцветява със  инжектиране на сладкарска или друга боя. Принципно самата орхидея също е с едър цвят. Корените заради торенето  стават къси и много дебели. Много хора в нета се оплакват че след прецъфтяване Синголотата им умират.  В групата на ФБ имаме дама , с лилаво едноцветно неоцветено Синголо ,, която тя си отгледа година и след това й цъфна  в същия цвят лилав цвят. Цветовете й са също  едри , но не баш като на онзи първия. Ако обаче говорим за този конкретно - Вторият път ще ви цъфти БЯЛ ! При нас примерно във Варна беше предлагам в ЕЛЕГАНС , една верига за цветя със склад до цех-магазина на Лагард срещу затвора.

Последна редакция: сб, 20 апр 2019, 20:10 от _re_ge

# 386
  • Видин
  • Мнения: 288
beauty_magnolia, всички са прекрасни! Но този пелорик е невероятно бижу.  Heart Eyes

jujasol, умирам си за червено... Прелестна е!

Аз пак съгреших. Simple Smile А дадох обещание повече да не правя така, ама ето на...

# 387
  • Мнения: 5 115
Къдрокоска, благодаря❣     
  Честито "съгрешение", което е много, много красиво❣

# 388
  • Мнения: 13 786
re_ge Страхотни са! Обожавам бели цветове, а вандите са ти разкошни! Браво! Прехласвам се така и защото имам една инатлива фръцла, лилава, дето от 3години й се кланям, само дето на челна Стойка не й седя, а тя не ще да пусне цвят RageRage За мен засега най-голямото предизвикателство е тя....



Аз една я чаках от 2014 до 2018. Предизвикателство е.

# 389
  • Мнения: 8 029
Леле колко сте търпеливи... Аз всеки ден ги оглеждам, ако някоя няма никакво движение, я листо, я коренче... я оглеждам още по-внимателно. Явно съм нетърпелива... Flushed

Общи условия

Активация на акаунт