Нашите орхидеи – тема 25

  • 34 752
  • 739
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 024

Днес се прибрах с това красиво мини.Усещам, ме започвам да залитам по орхидеите и трябва да се контролирам.

# 346
  • Мнения: 6 388
Ммм, Лиодоро! Една от любимите ми ароматки.
И елегантното Легато Heart

децата питат "Няма ли да готвиш?" ами няма, по-важна работа имах Sweat Smile
Joy Joy Joy
Ми така де, човек трябва да има приоритети. А и готвенето е всеки ден, дупченето на саксиите на принцесите не.

# 347
  • Пловдив
  • Мнения: 1 033
Благодаря ВЕЩИЦА! И са ароматни, нали, какъв е аромата?
Ето една класическа, бяла

# 348
  • Мнения: 991
peneva_a,ще ме умориш!😂
МамаНаПринцеса,за да успееш трябва първо да напуснеш темата.Тя е толкова обсебваща,че човек влезне ли в нея започва да мечтае за още и още,няма начин да остане с тези които има.Права ли съм,Пенева?🤗Иначе започваш да влизаш по няколко пъти на ден,да провериш новите попълнения и цъфтежи на съфорумките.Чакаш с нетърпение Impala да си полее орхидеите,че после следват едни красоти, не е за разправяне.Междудругото няма ли да поливаш скоро,Impala?😊 Ако не ми вярваш питай regeto,и тя е започнала с една две,вече им е изгубила бройката.А бе мисия невъзможна е това,тука сме се събрали едни луди с картечници,нямаме спирачки.Успех все пак!😊

Последна редакция: пн, 15 апр 2019, 20:01 от Sunshine29

# 349
  • Мнения: 8 076
И с дрелки Sunglasses за саксиите де, картини няма да окачам засега Wink

Лиодорото си го купих от orhidei.bg Първо нямаха това, което си поръчах, получиха доставка... и на място вместо две си взех 3 Relaxed едното Лиодоро.

# 350
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Момичета, дайте ако имате, снимка на гъбата, която трябва да се отстрани при закупуване на нова орхидея. Не мога да намеря в нета, а искам да покажа на една приятелка.

# 351
  • Мнения: 991
Сещам се за едни снимки споделени преди време от _re_ge във фейсбук групата.Надявам се да няма нищо против,че ги споделям и да помогнат в случая.
Скрит текст:

# 352
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Много ти благодаря!! Hug

# 353
  • Мнения: 13 806
Любопитно ми е, при тази внушаваща колекция, със сигурност имаш повтарящи се разцветки, нали?
Предполагам, че основната ти група са фаленопсиси, няма да начин да нямаш поне две еднакви?

Сега ще те учудя. Имам да кажем около 120 фаленопсис и от тях се повтаря само един, и то не е грешка, а мужът ми специално купи втори защото е приказна разцветка. Сега са в една саксия и са страхотен дует.

Освен тях от повтарящите се имам - две бели ванди, които цяла година и половина мислех че са различни, и по две три вида беалари (дублажа се получи заради това че са купувани преоценени и без цвят). Мъжът ми помни като слон и трудно допуска ддублаж.
Ето част от повтарящите се
На втората снимка става въпрос за жълтата в ляво.



# 354
  • Мнения: 8 076
Наистина е приказна разцветката Heart Eyes

# 355
  • Варна
  • Мнения: 1 951
re_ge Страхотни са! Обожавам бели цветове, а вандите са ти разкошни! Браво! Прехласвам се така и защото имам една инатлива фръцла, лилава, дето от 3години й се кланям, само дето на челна Стойка не й седя, а тя не ще да пусне цвят RageRage За мен засега най-голямото предизвикателство е тя....

jujasol ароматът на Лиодоро е толкова силен, че понякога ароматизира цялата стая. Не се хващам да го определям, той си е.... лиодоров Grinning
Най-важното е, че е уникално хубав, защото има орхидеи с аромат дето....е по-скоро миризма (да не кажа смрад)и е по-добре да не се мирише Joy Joy

# 356
  • Мнения: 5 129
Моите орхидеени саксии си ги дупча със запалката. Бързо и лесно става и само с един инструмент.
Възхищавам се на красавиците ви. Моите не мога да ги снимам на хубава дневна светлина, но ще издебна момент докато не са започнали да прецъфтяват.

# 357
  • Мнения: 6 388
И при мен има едва няколко повторения, получени като подарък или купени като резерва на някое съмнително растение.
При хилядите хибриди на пазара, колекция от 100-150-200 различни не е нищо Joy Joy Всичко се свежда до това какво ни харесва като гама, форма, детайли и т.н.
Имам и няколко серии, т.е. стандартния хибрид и пелоричестата разновидност:
Скрит текст:



(тук не съм сигурна, че са "семейство", но много си приличат в моите очи Simple Smile )

# 358
  • Мнения: 2 024


Взех ги днес от Т-маркет.Мисля да приключвам, докато не ми попадне жълта или синя на изгодна цена.

# 359
  • Пловдив
  • Мнения: 1 033
Здравейте, ама това наистина е болест 😉 Всичките ми харесват и искам да ги имам. Днес бях до Хоуммакс да купя за подарък, Лиодоро нямаше. Взех тази хубавица

И едно мини, но пак не е за мен. Издържах да не си взема този  път. Ето мъника

Impala, Re_ge, страхотни красавици показвате 👌

Последна редакция: вт, 16 апр 2019, 19:11 от jujasol

Общи условия

Активация на акаунт