Нашите орхидеи – тема 25

  • 34 668
  • 739
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 2 025
А има ли субстрат само от кори? Колкото и да търся винаги са смесени с почва и нещо като кокосови влакна, а ми се иска да са само в кори, както е при закупуването им.

# 601
  • Пловдив
  • Мнения: 1 024
Чисто нов цвят от днес 😉

# 602
  • Мнения: 13 783
Аз си купувах цветарници от Алати , с 16 гнезда беше малко под 30 лева, пък и висок бял. Купих един, година по-късно още един. От немския магазин пък си купих за 40 лв. Сглобяемо дървено стилажче, промазано, уж за баня. Честно казано  120 лева цветарник, ми се струва скъпо. Верно че се прави според желанието на клиента, ама все пак.

Аз ползвам кашпи. Те се водят кашпи за фи 9, кашпи за фи12, за фи 15. Стандартни са.

# 603
  • Мнения: 14
Вчера си взех тази орхидея от офиса и много се ентусоазирах да я гледам. Пресадих я, обаче си нямам и на представа как се полива. Някой ще помогне ли?

# 604
  • София
  • Мнения: 12 224
Вчера минах през един магазин за орхидеи в Мл1 и накупих 15 кашпи, за съжаление нямаше само оранжеви, каквито бяхме решили с колежките. Отделно взех и саксии за пресаждане, пръст-кори, както и тор.
Харесах си разбира се и 2-3 орхидеи, но предвид сметката, която натрупах за кашпи пропуснах поне този път Simple Smile
В понеделник ще ги местя в кашпита и ще пресадя няколко в офиса Simple Smile

# 605
  • Мнения: 3 354
Вчера си взех тази орхидея от офиса и много се ентусоазирах да я гледам. Пресадих я, обаче си нямам и на представа как се полива. Някой ще помогне ли?
Честито,  нека те радва ! Heart
Водичка долу в чинията . Често я поливай за повече цветонос или пък  когато се сетиш Simple Smile) Аз и двете неща ги правя ..

# 606
  • Мнения: 14
Вчера си взех тази орхидея от офиса и много се ентусоазирах да я гледам. Пресадих я, обаче си нямам и на представа как се полива. Някой ще помогне ли?
Честито,  нека те радва ! Heart
Водичка долу в чинията . Често я поливай за повече цветонос или пък  когато се сетиш Simple Smile) Аз и двете неща ги правя ..

Благодаря много:kissing_heart: тоест поливането става с чинийка с вода. А колко време орхидеята трябва да седи в нея? Докато попие водичката ли?

# 607
  • Мнения: 3 354
Вчера си взех тази орхидея от офиса и много се ентусоазирах да я гледам. Пресадих я, обаче си нямам и на представа как се полива. Някой ще помогне ли?
Честито,  нека те радва ! Heart
Водичка долу в чинията . Често я поливай за повече цветонос или пък  когато се сетиш Simple Smile) Аз и двете неща ги правя ..

Благодаря много:kissing_heart: тоест поливането става с чинийка с вода. А колко време орхидеята трябва да седи в нея? Докато попие водичката ли?


Да , аз така правя. Като видя , че е изпила водата , изчаквам да си почине известно време , примерно 2-3 дни , че иначе много ще се наводни. (Лятото изчаквам 2-3 дни , защото слънцето е силно и топлината  е в повече ) зимата е поне 10-15 дена изчакване или когато се сетиш, не е фатално. Ама да не е често, защото е по-студено и водата се задържа много. Другия вариант е на следващия ден да махнеш останалата вода от чинията през зимата.
 
ПС: някои жени много ги е страх , че ще изгният орхидеите им и затова взимат всичките орхидеи и ги оставят в леген пълен с вода , за да си попие орхидеята , колкото й трябва (обикновено 24 часа ) и после отцеждат водата  и я връщат на мястото й -чинийка , кашпа..  , защото пак ще изтича вода...
Аз съм го пробвала това , но няма смисъл при мен. След като те се чувстват добре с поливането и им и е достатъчно ..
Евентуално ако съм с кашпа ,  а не в прозрачна саксия , тогава вече ще правя това с легена:) надявам се , че съм била максимално подробна и съм помогнала Simple Smile

# 608
  • Мнения: 14
Много благодаря Butterfly:3 😘

# 609
  • Мнения: 14 770
Аз сипвам мнооого бавно и внимателно вода в самата саксия,като изтече долу в чинийката я изсипвам и я оставям. Това по веднъж в седмицата. Или слагам в мивката под чешмата и пускам леко водата за 2-3 мин. Не я кисна,разправия ми е. Но ме е страх да я оставя с вода в чинийка. Тя не е като другите цветя в пръст,че да поеме. Ще поемат най-долните кори,но горе си мисля,че ще остане суха. 😃 Но това са мои мисли де.

# 610
  • Мнения: 14
Според вас това коренче ли е или цветонос?

# 611
  • Мнения: 3 354
Anyone , отгоре е много вредно и неправилно до колкото знам да се полива орхидеята ?
Макар ,  че тя като вирее в такива почви , се чувства добре и едва ли умира от това.

Само в края на саксията пръста ли пориваш ,  като внимаваш да не наводниш самата сърцевина на орхидеята,  не знам как точно се нарича .. Simple Smile)

ПС - и мен ме интересува къде може да се купят само кори , вместо пръст и кори... Wink

# 612
  • Русе
  • Мнения: 520
Първата ми орхидея, която ме накара да се влюбя в тези цветя и тази година ме зарадва с обилен цъфтеж 💕

# 613
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
ДобрЮтро и от нас
Скрит текст:

Скрит текст:

# 614
  • Русе
  • Мнения: 4 774
Деми, голяма сладурка Simple Smile
Парашутани, чудна е - моята същата досега 3 години подред беше с по два цветоноса, тази година - с едн с две цветчета Sad

Общи условия

Активация на акаунт