Нашите орхидеи – тема 25

  • 34 699
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 771
Ама това не е ли болно от същата болест?

# 691
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Ами не знам, това е първата от този вид, която имам. Малко растение е, въпреки че цъфтя, но все още листенцата му са като на малко мини, а със сигурност е голямо растение. Май листата му по принцип не са гладко зелени, а моята е на много светло и предполагам, че може оттам да е цветния ефект . Досега не съм се сблъсквала с гниене и не знам как изглежда засегнати растение. Thinking

# 692
  • Мнения: 8 057
Ами то не е гниене точно... то е гъбично нещо... а фунгицид обработих папагала и корените вече не са оранжевеещи, светло зелено жълтеещо са тези в корите...

# 693
  • Мнения: 1
Здравейте дами,
Може ли да ми кажете какво се случва с тази орхидейка ? Благодаря предварително Simple Smile

# 694
  • Мнения: 241
От слънчевата светлина така се получава обикновенно

# 695
  • Мнения: 642
Изгоряло листо от пряко слънце

# 696
  • Мнения: 4 076
Здравейте дами,
Може ли да ми кажете какво се случва с тази орхидейка ? Благодаря предварително Simple Smile

И при мен се получи така от една лампа на масичката до нея.

# 697
  • Мнения: 8 057
Да докладвам Simple Smile
Днес ходих до оранжерията на plants.bg да взема орхидеи за спасяване Smiling Imp Не за мен, за сестра ми и две приятелки...
Имаше същия брой, но в много по-добро състояние - по-големи и не толкова очукани Simple Smile Избрах пак с различни листа... като две от тях съм почти сигурна, че са лиодоро (листата са си същите като на моето)... две-три са с по-едри петънца и няколко са с червеникава жилка, ще видим какво ще излезе от тях.
Явно съвсем наскоро бяха получили доставка, опаковаха активно орхидеи за изпращане с куриер... Нацъфтели, красиви и свежи... различни видове, не само феланопсис Simple Smile Цени, аналогични на магазините по центъра, малко над на orhidei.bg. Но много и много красиви Heart Eyes
Попитах за видовите - ами изглеждаха си точно като тези за спасяване.

Скрит текст:

Ето само за сравнение тези колко са по-големки... (посадените са от два месеца при мен, отпред е една от новичките)
Скрит текст:
Тази с първия цветонос май ще се окаже мини Smirk
Скрит текст:
Ръката ми е таз за мащаб... че на снимка без нея изглежда с едни огромни пъпки Satisfied

Последна редакция: вт, 28 май 2019, 16:04 от peneva_a

# 698
  • Мнения: 241
Изкушаваш ме Пенева 😂
Искам и аз да ида да си избера ,а не съм от София.
Поръчах си, но са доста в по-лошо вид  от тези които си снимала.

Последна редакция: вт, 28 май 2019, 15:51 от Azy

# 699
  • Мнения: 854
Скрит текст:
Да докладвам Simple Smile
Днес ходих до оранжерията на plants.bg да взема орхидеи за спасяване Smiling Imp Не за мен, за сестра ми и две приятелки...
Имаше същия брой, но в много по-добро състояние - по-големи и не толкова очукани Simple Smile Избрах пак с различни листа... като две от тях съм почти сигурна, че са лиодоро (листата са си същите като на моето)... две-три са с по-едри петънца и няколко са с червеникава жилка, ще видим какво ще излезе от тях.
Явно съвсем наскоро бяха получили доставка, опаковаха активно орхидеи за изпращане с куриер... Нацъфтели, красиви и свежи... различни видове, не само феланопсис Simple Smile Цени, аналогични на магазините по центъра, малко над на orhidei.bg. Но много и много красиви Heart Eyes
Попитах за видовите - ами изглеждаха си точно като тези за спасяване.

Скрит текст:

Ето само за сравнение тези колко са по-големки... (посадените са от два месеца при мен, отпред е една от новичките)
Скрит текст:
Тази с първия цветонос май ще се окаже мини Smirk
Скрит текст:
Ръката ми е таз за мащаб... че на снимка без нея изглежда с едни огромни пъпки Satisfied

Колко бройки и на каква цена излизат? Иска ми се и аз да си взема да си ги занеса на работа.

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 13:25 от AnMary

# 700
  • Мнения: 4 076
Аз съм с четири вече спасени от работа.Страхотни са,избухнаха с голяма красота!
Да питам...трябват ми няколко пръчки,по-високи така,с щипчици.Да търся по цветарниците или направо да поръчвам?

# 701
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Привет,момичета!Отскоро започнах да отглеждам и аз орхидеи,имам засега две минита и едно обикновено фалче.Надявам се да се справя.Много ми харесва Милтонията и искам да попитам тези от вас,които отглеждат този вид,дали е капризна и при какви условия се гледа?

# 702
  • Мнения: 8 057
Скрит текст:
Да докладвам Simple Smile
Днес ходих до оранжерията на plants.bg да взема орхидеи за спасяване Smiling Imp Не за мен, за сестра ми и две приятелки...
Имаше същия брой, но в много по-добро състояние - по-големи и не толкова очукани Simple Smile Избрах пак с различни листа... като две от тях съм почти сигурна, че са лиодоро (листата са си същите като на моето)... две-три са с по-едри петънца и няколко са с червеникава жилка, ще видим какво ще излезе от тях.
Явно съвсем наскоро бяха получили доставка, опаковаха активно орхидеи за изпращане с куриер... Нацъфтели, красиви и свежи... различни видове, не само феланопсис Simple Smile Цени, аналогични на магазините по центъра, малко над на orhidei.bg. Но много и много красиви Heart Eyes
Попитах за видовите - ами изглеждаха си точно като тези за спасяване.

Скрит текст:

Ето само за сравнение тези колко са по-големки... (посадените са от два месеца при мен, отпред е една от новичките)
Скрит текст:
Тази с първия цветонос май ще се окаже мини Smirk
Скрит текст:
Ръката ми е таз за мащаб... че на снимка без нея изглежда с едни огромни пъпки Satisfied

Колко бройки и на каква цена излизат? Иска ми се и аз да си взема да си ги занеса на работа.
25,90лв
1. 10 броя Орхидеи
2. 10 Саксии
3. Кори за Орхидеи
4. Тор за растеж

Миналия път не си взех комплект, само 10 орхидеи, бяха 18-20лв, не си спомням... Тора не съм го ползвала Simple Smile
https://www.plants.bg/Mso-Phalaenopsis-10?search=%D1%81%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%B8

...Да питам...трябват ми няколко пръчки,по-високи така,с щипчици. Да търся по цветарниците или направо да поръчвам?
Във всички градински центрове има, както и в Бриколаж, Практикер и т.н. Където ти е най-удобно Hands V
Аз от прецъфтели имам един наръч пръчки вече... имах една с 3 цветоноса, с 3 пръчки... аз си ги щипнах един за друг, крепят се взаимно и цвета пада каскадно... често само по една пръчка ползвам или две които кръстосвам на Х... но много внимавам да не счупя цветонос, че сърцето ме боли...

# 703
  • Мнения: 3 376
Пенева , страшно изгодна цена !
Само ми кажи какви цветове се очакват да излязат или е каквото изненада покаже..?!
От плант поръчват ли се такива комплекти с пръчки , направо да си комбинирам поръчката и да поръчвам ?
Усещам как с тези 10 , хич няма да ми стигне мястото за цветарника , освен да пиша да ми правят по голям хаххаа

# 704
  • Мнения: 8 057
Никой не знае какви цветове и размери се очакват и никой не знае кои и колко ще оцелеят до цъфтеж  Smiling Imp аз знам че моите ще цъфнат, де Smirk нали затова им се старая толкова... подкована теоретично и практически със сума ти уморени вкъщи... Та реших да се уча на тези, по-евтинко да ми излезе, а те така хубаво растат, че ме радват ли радват... и им чакам цъфтежа с някаква тръпка Sunglasses

ПП: Тези 10 докато станат като за цветарник, бая време ще мине Joy саксийка ф5,5 си е направо напръстниче Laughing А докато напълнят ф8 с корени, сигурно 2 години ще минат...
Търси "Опорни пръчки за орхидеи" или "опора за цветоноси"

Общи условия

Активация на акаунт