"Майка" (Anne) - всеки делничен ден от 20:00ч. по BTV

  • 12 059
  • 186
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 419
https://www.tubebg.com/109753-dushterq-mi-ep-1-ruski-sub
До кой епизод ги има преведени?
 Nina NN, линкът който си дала показва, че 1-15 серия (русская озвучка); 16-22 серия (суб).
Преведените серии са до 22. В момента се излъчва 23-та. Когато се отвори линка в страни са дадени сериите и ще видиш, че всичките до 22-ра са преведени с руски субтитри, въпреки, че пише до 15-та с озвучка.

# 31
  • Мнения: 4 303
Сега видях, че ги има в двата варианта с дублаж и субтитри.
Всички ли филми са така?

# 32
  • Мнения: 71
Гледате ли филма? Защо не пишете?🤔

# 33
  • Мнения: 1 056
Привет! И аз гледам сериала и честно казано, разбирам Шуле. Иска и дъщеря си, и мъж до себе си. Не иска цял живот да е самотна. Проблемът е, че не е случила на мъж и от това страда не само тя, но и Мелек. Въпреки, че го вижда какъв е, продължава да живее с него. Не знам дали от безизходица или любов, желание за семейство. Доста дълго ще се заблуждава явно, че с Дженгиз могат да бъдат нормално семейство. И все пак Шуле е майка. Дори стана любовница на мъж, който я отвращава, за да осигури подслон за дъщеря си. Доколкото може защитава Мелек от агресията на Дженгиз. От другата страна е Зейнеп, която не знам как би се справила без помощта на двете си майки.

# 34
  • Мнения: 71
Дженгъз се държи с Шуле и Турна като с животни. Това не е нормално! Не е последният мъж! Нито пари й дава, нито стабилен дом, ами само скандали и заплахи. Каква е тази любов от нейна страна? Но аз разсъждавам така, а тя не. Забелязала съм, че повечето жени под домашно насилие не напускат мъжа си, въпреки всичко, което им причинява. Не съм го изпитала слава богу и не знам какво толкова ги задържа. Жал ми е за Турна 🙁. Толкова малко дете, а разсъждава като възрастен. През много неща е минала горката.
За Зейнеб си права. Но не бих определила постъпката на осиновителката й(забравих й името) като помощ. По скоро Гюнюл й помага. Много гадно, че Зейнеб и се обиди без дори да изслуша нейната гледна точка. Изглежда много добра жена, представям си какво е правил мъжа й, че да му посегне.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 419
Привет, мили дами!
Тежка ще бъде и тази серия. Няма отдих! Този гад - Дженгиз ще продължава да издевателства над всички, та даже и над родната си майка. Турските сценаристи са прекалили с жестокостите му и нечовешките му действия. Така бях намразила и Дженгиз и артиста даже. Прекалили са с издевателствата му и поради това не мога с нищо да оправдая Шуле. Никоя майка не би жертвала детето си, подложено на такива мъчения от този изверг, само и само тя да има мъж до себе си. Спасение  за нея и детето имаше, но тя не оцени подадената й ръка от Зейнеп, Гьонюл и Джахиде.
За мен Шуле не е МАЙКА.   Всяка истинска майка ще предпочете детето си пред любовника си, даже и най-добрият да е. А този е гад! За мен тя няма майчини чувства, а само завист и злоба към Зейнеп.  Изхвърли детето на боклука, а започна да го търси тогава, когато видя, че някой го обича / Зейнеп/ и иска да му бъде майка. Как веднъж не се противопостави на Дженгиз. Той яде и пие в къщи, а детето гладува. Няма закуска, няма обяд, само мизерия. Каква майка е - легна да спи с любовника си, а не отиде да види детето къде спи - на гардероба. Какво "майчино чувство" е това. Та майките стават по няколко пъти на нощ само за да завият децата си. Коя майка ходи на почивка за седмици и оставя  малкото си дете на 6-7 годинки само на произвола на съдбата? И още и още!  Не ми се изреждат всичките  "майчини постъпки" на Шуле в следващите серии - ще ги видите. Това да родиш дете не значи, че си майка. Важно е да го отгледаш с обич и всеотдайност.  Важно е да се отречеш от всичко в живота, от любовта , от свободата си даже, да лежиш в затвора дълги години, но детето да расте щастливо.  Хубава вечер.Flowers Four Leaf CloverFlowers HibiscusFlowers TulipFlowers Cherry BlossomFlowers Four Leaf Clover

Беренка прегръща "сериалната" си майка Джансу, която й връчва наградата "Златна пеперуда" за ролята на Мелек/Турна в "Майка"

# 36
  • Мнения: 71
Нина, с две ръце подкрепям написаното от теб!

# 37
  • Мнения: 1 056
Според мен е прекалено да се жертва една жена, само заради хипотезата, че някъде другаде, без нея, детето й би било по-щастливо. Въобще историята в сериала е прекалена - прекалили са не само с гадостите на Дженгиз, но и с образите на жени, готови да убиват, защото са били малтретирани. Трябва да има друг начин за разрешаване на проблемите.

Последна редакция: ср, 20 мар 2019, 21:56 от Vali_N

# 38
  • Мнения: 4 303
На никого не му е приятно, собственото му дете да обича и нарича "майка" друга жена. Шуле май го прави и от ревност.
Мелек/Турна е като малко роботче. Кой каквото ѝ каже и тя изпълнява. Отделно, че е много прозорлива и знае къде как да говори.
Разбира се, че не споделям мнението, че на насилието трябва да се отвръща с насилие. Ама това да поемеш чужд грях за свой, това какво е?

# 39
  • Мнения: 71
Според мен е прекалено да се жертва една жена, само заради хипотезата, че някъде другаде, без нея, детето й би било по-щастливо. Въобще историята в сериала е прекалена - прекалили са не само с гадостите на Дженгиз, но и с образите на жени, готови да убиват, защото са били малтретирани. Трябва да има друг начин за разрешаване на проблемите.
Във всички сериали е преувеличено. Гледам много да не го мисля, че има нелогични неща😃

# 40
  • София
  • Мнения: 3 419
Flowers Four Leaf Clover
Според мен е прекалено да се жертва една жена, само заради хипотезата, че някъде другаде, без нея, детето й би било по-щастливо. Въобще историята в сериала е прекалена - прекалили са не само с гадостите на Дженгиз, но и с образите на жени, готови да убиват, защото са били малтретирани. Трябва да има друг начин за разрешаване на проблемите.
Аз мисля, а и живота  доказва, че най-великата съдба на жената е да бъде майка, която се жертва за децата си. Майката застава пред детето си и поема с тялото си куршумите за да го спаси. Така постъпват и животните. Аз разбирам, че в процеса на гледане на отделните епизоди и то още по средата не може да се направи цялостна характеристика на образите и да се даде заключение, че малтретираните жени следва да убиват. Няма такова нещо! Даже при по задълбочено гледане се разбира, че няма жени убийци / по късно едно напълно заслужено/ Аз не искам да разкривам случващите се по късно събития, защото някой гледат сериала за първи път. Ще кажа само, че играта на Вахиде Перчин -Гьонюл е много истинска, тя сякаш изживява съдбата на героинята си и поради това събужда различни възприятия.
Ели, сега видях, че и ти си писала. Да съгласна съм с теб, че се преувеличава и допълвам - преиграва, но основните човешки ценности се чувстват и разбират от зрителите. Хубава вечер и до скоро. Flowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover

# 41
  • Мнения: 71
Flowers Four Leaf Clover
Според мен е прекалено да се жертва една жена, само заради хипотезата, че някъде другаде, без нея, детето й би било по-щастливо. Въобще историята в сериала е прекалена - прекалили са не само с гадостите на Дженгиз, но и с образите на жени, готови да убиват, защото са били малтретирани. Трябва да има друг начин за разрешаване на проблемите.
Аз мисля, а и живота  доказва, че най-великата съдба на жената е да бъде майка, която се жертва за децата си. Майката застава пред детето си и поема с тялото си куршумите за да го спаси. Така постъпват и животните. Аз разбирам, че в процеса на гледане на отделните епизоди и то още по средата не може да се направи цялостна характеристика на образите и да се даде заключение, че малтретираните жени следва да убиват. Няма такова нещо! Даже при по задълбочено гледане се разбира, че няма жени убийци / по късно едно напълно заслужено/ Аз не искам да разкривам случващите се по късно събития, защото някой гледат сериала за първи път. Ще кажа само, че играта на Вахиде Перчин -Гьонюл е много истинска, тя сякаш изживява съдбата на героинята си и поради това събужда различни възприятия.
Ели, сега видях, че и ти си писала. Да съгласна съм с теб, че се преувеличава и допълвам - преиграва, но основните човешки ценности се чувстват и разбират от зрителите. Хубава вечер и до скоро. Flowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover
Аз може за първи път да го гледам, ама изчетох първата тема, не се сдържах 😄.
Уж пуснах фрагмана за тази серия, ама те нашите така са ги скъсили, че ще го влачат още дълго.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 992
Според мен е прекалено да се жертва една жена, само заради хипотезата, че някъде другаде, без нея, детето й би било по-щастливо. Въобще историята в сериала е прекалена - прекалили са не само с гадостите на Дженгиз, но и с образите на жени, готови да убиват, защото са били малтретирани. Трябва да има друг начин за разрешаване на проблемите.
\

+1. newsm10. И, за мен всичко е прекалено:
-жестокостта на Дженгиз,
-маниакалната "любов" на Зейнеб към Мелек,
-глупоста на великата адвокатка, която така и не намери законен начин да спре Ченгиз,
-това, че непрекъснато му задоволяваше финансовите и други претенции, без да  гъкне,

За мен, най умерената роля е на Гюнюл и на Гъмзе. Всичко останало ми е в повече.Гледах го при първото излъчване. Сега не. Снощи превключих за малко и попаднах на скандала на Гъмзе с майка и, за поредната "вноска" към Дженгиз. Ами право е момичето, заради него продадоха и вилата от баща им. Той, така и не спря да иска. Но, друго ми е питането- и Гъмзе и Дуру ли бяха осиновени като Зейнеб, или са родни дъщери на адвокатката?
-

# 43
  • София
  • Мнения: 3 419
Привет!
 Камелия пишеш " И, за мен всичко е прекалено" .-
Аз не смятам, че всичко е прекалено. Наистина има доста залитане има ситуации нереални и образи с изкривени възприятия, но ако не е така няма да е турски сериал. Въпреки, че "Майка" е римейк на японски сериал, турците са се "увлекли" и доста преиграват. Поради висок рейтинг от 13 оригинарни епиода, турците направиха 33 и два сезона. Това е техния мавниер за да печелят повече пари. Много по голяма е "трагедията", когато от прекрасни първонанални няколко серии  в последсвие натворяват по няколко сезона " простотии" и съсипват замисъла. Още по лошо е когато първите серии са затрогващи и дават основание за хубава развръзка, но поради нисък рейтинг те вземат, че го прекратят до 5-ти епизод.  Турците са непредсказуеми и за това аз гледам не повече от два /в момента "Жена" и "Дъщеря ми" - също японски и корейски римейк/, но ако и при тях прекалят с разтакаването и пълнежа стане прекален моментално ги изоставам.
"Майка" започнах да гледам най-вече заради малката прекрасна Беренка и не ми даваше сърце да изоставя сериала, въпреки прекомерните мъки на Турна/Мелек. Беренка е незаменима, а и всички други актьори са на много високо ниво и  за това много от изцепките на сценаристите  прощавах. Интересен е сериала и не е за зачеркване. Flowers Four Leaf CloverFlowers HibiscusFlowers TulipFlowers Cherry BlossomFlowers Four Leaf Clover

# 44
  • Мнения: 4 303
Може във филма да е отегчително и да си мислите, че не е реално, но аз съм на обратното мнение.
Такива хора има и съществуват и като Шуле, и като Дженгиз.
За мен е разточително само в една от предстоящите серии/цяла турска/ когато Дженгиз се гаври със Синан и Зейнеб.

Общи условия

Активация на акаунт