"Майка" (Anne) - всеки делничен ден от 20:00ч. по BTV

  • 11 712
  • 186
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 992
Привет!
..... Беренка е незаменима, а и всички други актьори са на много високо ниво и  за това много от изцепките на сценаристите  прощавах. Интересен е сериала и не е за зачеркване. Flowers Four Leaf CloverFlowers HibiscusFlowers TulipFlowers Cherry BlossomFlowers Four Leaf Clover



Да! С това съм съгласна. Но, на моменти наистина ми идваха повече "истериите"около Мелек, от страна на Зейнеб, семейство и приятели. Но, това е мое мнение. За сериала "Майка"-веднъж ми е достатъчно да го гледам. По принцип, не гледам сериали онлайн. А, мога да повторя сериал, само ако е с Къванч Татлату.

 Nina NN Hug

Скрит текст:
наистина има много прекалени моменти. Написах по- горе за истериите на Зейнеб около  Мелек. Не можах да си обясня, защо това младо и умно момиче Зейнеб, разкара Синан, не създаде с него истинско семейство, с деца, къща, куче и др., а на всяка цена реши да вземе и двете деца на Шуле. Няма лошо, че искаше да спаси Мелек, но да пожертваш всичко за да отгледаш две чужди деца, а да нямаш свои.... не го разбирам. Можеше да има друо продължение, за по висок рейтинг.

# 46
  • Мнения: 662
Може във филма да е отегчително и да си мислите, че не е реално, но аз съм на обратното мнение.
Такива хора има и съществуват и като Шуле, и като Дженгиз.
За мен е разточително само в една от предстоящите серии/цяла турска/ когато Дженгиз се гаври със Синан и Зейнеб.

    И аз мисля, че и в живота има такива хора. За съжаление...

# 47
  • Мнения: 1 056
Разбира се, че има хора като Дженгиз и Шуле. Все пак Шуле мога да я разбера. До тук най-фрапантните й простъпки са действително заминаването на почивка и оставянето на малката Мелек сама в къщи няколко дни, а също и изхвърлянето й на боклука. Мисля, че изхвърлянето на боклука е свързано с това, че тя видя Мелек с червило преди това. Прекалена реакция, която можеше и да доведе до фатален край за детето,не споря.
Предишния ми пост е свързан с това, че изгледах финала, макар и на турски. Впрочем вече го загатнаха в разговор между Дженгиз и Шуле.
Скрит текст:
Не ми харесва самата идея на сериала, че една жена трябва да стигне до убийство, за да защити себе си и децата си от домашното насилие. И затова пиша, че Шуле все пак е майка. Да бяха прочели и приложили по-добре Истанбулската конвенция.Angry

# 48
  • София
  • Мнения: 3 379
Привет!
Vali_N, наистина убийството е най-тежкото престъпление. И в християнската и мохамеданската религия се отрича и наказва жестоко от кармата. Никой не е по голям от Всевишния и няма право да отнема живот. Така е, но не случайно сценаристите прекарват през целия сериал  нишката на жестокост, доближаваща се до престъплението - отнемане на живот, за да оправдаят края на сериала. Да ни покажат, че всеки получава това, което заслужава. Изверга е наказан още на земята, като загубва живота си, а на този който е отнел живот му, се отнема свободата.  Но не всеки път става така. Много невинни хора лежът в затворите / в турските сериали е задължително/, а други са убити невинни. Не всеки път убийците са разкрити и получили присъда, но все пак един ден получават възмездие.  Сериалът е много поучителен, въпреки "потурчен" все пак е японски римейк и много човешки ценности са показани.  Изградени са много истински, човешки образи, характерни с положителни черти, а и с доста грешки в живота си -  баба Зейнеп, Джахиде - и двете и рождени дъщери, Гьонюл със своята доброта и житейска мъка и разбира се Зейнеп, която лично аз не мога да упрекна. Действията й, както някой казват са нелогични, но да не забравяме нейното детство, колкото и спокойно и охолно да е било, мисълта, че е изоставено от майка си дете е оставило траен отпечатък в съзнанието й. Някой го наричат психологичен проблем. Точно поради това тя решава да помага на друго нещастно детенце, което има крещяща нужда от помощ и най-вече от майка.  Много нещастия и се струпват от желанието за помощ, но така е в живота. Хубава вечер, момичета и майки.Flowers Four Leaf CloverFlowers TulipFlowers Four Leaf Clover
 

# 49
  • София
  • Мнения: 2 992
Разбира се, че има хора като Дженгиз и Шуле. Все пак Шуле мога да я разбера. До тук най-фрапантните й простъпки са действително заминаването на почивка и оставянето на малката Мелек сама в къщи няколко дни...

Това беше един от многото силни моменти в филма. Малката направо беше за "Оскар".Как хубаво говореше  на Шуле на "маминко", и преглъщаше сълзите си....

Та,  пак да питам за Гъмзе и и Дуру, дали бяха осиновени като Зейнеб, или са родни дъщери на адвокатката?  newsm78  Това не си го спомням.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 379
Разбира се, че има хора като Дженгиз и Шуле. Все пак Шуле мога да я разбера. До тук най-фрапантните й простъпки са действително заминаването на почивка и оставянето на малката Мелек сама в къщи няколко дни...

Това беше един от многото силни моменти в филма. Малката направо беше за "Оскар".Как хубаво говореше  на Шуле на "маминко", и преглъщаше сълзите си....

Та,  пак да питам за Гъмзе и и Дуру, дали бяха осиновени като Зейнеб, или са родни дъщери на адвокатката?  newsm78  Това не си го спомням.
Камелия , в предишния си пост съм писала, че двете дъщери на Джахиде са нейни рождени.

# 51
  • Мнения: 4 303
На мен ми се губи момента или не е показано как Джахиде взема/осиновява Зейнеб и защо? Гюнюл я изоставя на поляната и какво става после? Как попада в дома?
Тя  ли е била адвокат на Гюнюл? Тогава ли сключват сделката за отношението и парите, които тя ѝ дава всеки месец?

# 52
  • Мнения: 1 056
Привет!
Vali_N, наистина убийството е най-тежкото престъпление. И в християнската и мохамеданската религия се отрича и наказва жестоко от кармата. Никой не е по голям от Всевишния и няма право да отнема живот. Така е, но не случайно сценаристите прекарват през целия сериал  нишката на жестокост, доближаваща се до престъплението - отнемане на живот, за да оправдаят края на сериала. Да ни покажат, че всеки получава това, което заслужава. Изверга е наказан още на земята, като загубва живота си, а на този който е отнел живот му, се отнема свободата.  Но не всеки път става така. Много невинни хора лежът в затворите / в турските сериали е задължително/, а други са убити невинни. Не всеки път убийците са разкрити и получили присъда, но все пак един ден получават възмездие.  Сериалът е много поучителен, въпреки "потурчен" все пак е японски римейк и много човешки ценности са показани.  Изградени са много истински, човешки образи, характерни с положителни черти, а и с доста грешки в живота си -  баба Зейнеп, Джахиде - и двете и рождени дъщери, Гьонюл със своята доброта и житейска мъка и разбира се Зейнеп, която лично аз не мога да упрекна. Действията й, както някой казват са нелогични, но да не забравяме нейното детство, колкото и спокойно и охолно да е било, мисълта, че е изоставено от майка си дете е оставило траен отпечатък в съзнанието й. Някой го наричат психологичен проблем. Точно поради това тя решава да помага на друго нещастно детенце, което има крещяща нужда от помощ и най-вече от майка.  Много нещастия и се струпват от желанието за помощ, но така е в живота. Хубава вечер, момичета и майки.Flowers Four Leaf CloverFlowers TulipFlowers Four Leaf Clover
 
Аз все пак мисля, че проблемът с домашното насилие не трябва да се решава с убийство. Шуле последва съдбата на Гьонюл. Единственото, което постигат създатвлите на сериала е събирането на Зейнеп с Мелек-Турна. Но на каква цена? По този начин елиминират Шуле.

# 53
  • Мнения: 71
На мен ми се губи момента или не е показано как Джахиде взема/осиновява Зейнеб и защо? Гюнюл я изоставя на поляната и какво става после? Как попада в дома?
Тя  ли е била адвокат на Гюнюл? Тогава ли сключват сделката за отношението и парите, които тя ѝ дава всеки месец?
И аз това се чудя?

# 54
  • София
  • Мнения: 3 379
Vali_N
Аз пък все си мисля, че никъде не съм казала, че домашното насилие се решава с убийство. Сценарият така е построен, че всеки да размисля и да си прави заключение. Препоръка да се убива няма. В крайна сметка всеки сам  е длъжен да си прави извод след като проследи съдбите на действащите лица, както и тяхното поведение в живота. Въобще не може да се прави сравнение между Шуле и Гьонюл. Разликата между двете е от "небето до земята" . Двете са коренно различни във всяко едно отношение - поведение, възпитание, отношение и обич към близките хора. Съдбата на двете също е различна. Шуле отива в затвора заслужено, докато Гьонюл лежи там 23 години без да има никаква вина. Единствената разумна постъпка на Шуле е  подписването на документа с който дава съгласие Зейнеп да осинови децата.

# 55
  • Мнения: 71
Турна въпреки всичко помогна на Дженгиз, мислеше за него, а той избяга. Поне не я завлачи отново с него.

Направи ми впечатление, че пред полицая се представи с името Турна.

Оттук нататък, става интересно. Щом се разбра, че Шуле е бременна. За първи път го казват, нали? Да не съм го изпуснала преди. Представям си какво й мина през ума на Турна, като Шуле й съобщи. Дали се била радвала? Моля? Струва ми се, че тя е единствената зряла(между Шуле и Дженгъз) и осъзнава реалността и какво го очаква това дете. А Шулето търгнала да обяснява, че Дженгъз бил добър човек...е, не! Вярва ли си?

# 56
  • Мнения: 4 303
Ellie_57, ти нали за пръв път гледаш филма? Искаш или не да знаеш напред какво става?
Май спомена, че си чела  предната тема.
Аз съм от малко странните по отношение на това и с книгите и с филмите.
ЗА филма да речем гледам един два епизода и ако намеря гледам финала. После следя за да разбера как и защо се стига до това, което става в последната серия или глава на книгата.
Интересно ми е и може би ме кара повече да се замислям и оценявам постъпките на героите.
На някои обаче това не се харесва и в някои теми се пишеше в скрит текст.
Сподели, ако искаш от кои си.

# 57
  • Мнения: 71
Ellie_57, ти нали за пръв път гледаш филма? Искаш или не да знаеш напред какво става?
Май спомена, че си чела  предната тема.
Аз съм от малко странните по отношение на това и с книгите и с филмите.
ЗА филма да речем гледам един два епизода и ако намеря гледам финала. После следя за да разбера как и защо се стига до това, което става в последната серия или глава на книгата.
Интересно ми е и може би ме кара повече да се замислям и оценявам постъпките на героите.
На някои обаче това не се харесва и в някои теми се пишеше в скрит текст.
Сподели, ако искаш от кои си.
Аз съм от любопитните 😄. Стига и аз да намеря финала ще го изгледам. Това, че знам какво ще се случи не ми пречи, така че пишете на воля. Останалите сте го гледали, нали?

# 58
  • Мнения: 1 056
Според показаното досега в сериала Гьонюл е убила мъжа си, но е била малтретирана системно от него и това я оправдава. Аз поне това разбрах дотук.

# 59
  • Мнения: 71
Според показаното досега в сериала Гьонюл е убила мъжа си, но е била малтретирана системно от него и това я оправдава. Аз поне това разбрах дотук.
Да, дори я защитавам донякъде

Общи условия

Активация на акаунт