Всичко за всички марки гел лакове - 24

  • 34 662
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Paris, France
  • Мнения: 14 338
над, къде е блика? Блик не е просто бомбе, а бомбе върху цвета, така че светлината от кръгла лампа да се отразява елипсовидна, с отражението на крушката в средата и това на абажура, така да се каже (металното около крушката) около пламъка на крушката.

https://pilkishop.ru/info/articles/2017/idealnye_bliki_gel_lakom/

Тези 3Д ваденки не ви ли закачат дрехите и косата или се вграждат в гел или под топ?

Ох, и Алесандро ли спират? Омръзна ми всеки път, когато си намеря някой супер продукт да изчезва от рафтовете след отрицателно време. Егати и каръка съм. Забелязах, че тенденцията в белещите се лакове е вече 3в1. Може би са решили, че с белещите се бази губят, защото ги ползуваме с цветни лакове на други марки. С 3в1 се купува само цвят и понеже никой не носи един и същи цвят непрекъснато може да се излъжем да купим няколко. 3в1 са без лепкав слой и на тях трудно се задържа гел, акригел или отгоре трябва да се маже с друга база или ултрабонд, а този трик малко обикновени хора го знаят.

Не е болка за умиралка. Мои съгорумки, които преди ползуваха белещата се база на European nous сега са си купили 2-3 техни 3в1, белещи се цвята и ги ползуват за основа. Телесният става за френски, белият за под неон и прозиращи, а черния за пудри и брокати. Пак не е зле.

Подозирам, че Алесандро готвят същото, защото и NDED изкараха отдавна такива цветове, но само цветове, без отделна база.

Толкова съм разочарована всеки път, като чуя, че белеща се база е спряна от производство, че ми идва да си направя моя марка, която да продава само 2 УВ белещи се бази. Едната да е 2в1, без лепкав слой и да става и за топ, а другата да е с лепкав слой и гъста, грапава след махане на лепкавия. Ще ги пусна в продажба във фейсбук групичката на принцесата първо. Казах си мъката.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 7 733
 Е сега я втасахме  newsm78. Моята Алесандро и тя е до средата и ще взема да поръчам от ибей една да си имам.
 Последните два маникюра обаче ги правих без Алесандро с каре от белещата Коди под оня гъсталак линт базата им. Казвам с каре защото не я нанасям по свободния край. Какво да кажа-получава се и държи колкото с Алесандро. Линт базата е корава гад,но си е една стъпка в повече и едно печене горница. И с каучукова база ще държи предполагам добре. Сваля се нормално без поражения по ноктите хем е твърдо покритие.

# 62
  • София
  • Мнения: 10 344
над, къде е блика? Блик не е просто бомбе, а бомбе върху цвета, така че светлината от кръгла лампа да се отразява елипсовидна, с отражението на крушката в средата и това на абажура, така да се каже (металното около крушката) около пламъка на крушката.

https://pilkishop.ru/info/articles/2017/idealnye_bliki_gel_lakom/

Тези 3Д ваденки не ви ли закачат дрехите и косата или се вграждат в гел или под топ?

Ох, и Алесандро ли спират? Омръзна ми всеки път, когато си намеря някой супер продукт да изчезва от рафтовете след отрицателно време. Егати и каръка съм. Забелязах, че тенденцията в белещите се лакове е вече 3в1. Може би са решили, че с белещите се бази губят, защото ги ползуваме с цветни лакове на други марки. С 3в1 се купува само цвят и понеже никой не носи един и същи цвят непрекъснато може да се излъжем да купим няколко. 3в1 са без лепкав слой и на тях трудно се задържа гел, акригел или отгоре трябва да се маже с друга база или ултрабонд, а този трик малко обикновени хора го знаят.

Не е болка за умиралка. Мои съгорумки, които преди ползуваха белещата се база на European nous сега са си купили 2-3 техни 3в1, белещи се цвята и ги ползуват за основа. Телесният става за френски, белият за под неон и прозиращи, а черния за пудри и брокати. Пак не е зле.

Подозирам, че Алесандро готвят същото, защото и NDED изкараха отдавна такива цветове, но само цветове, без отделна база.

Толкова съм разочарована всеки път, като чуя, че белеща се база е спряна от производство, че ми идва да си направя моя марка, която да продава само 2 УВ белещи се бази. Едната да е 2в1, без лепкав слой и да става и за топ, а другата да е с лепкав слой и гъста, грапава след махане на лепкавия. Ще ги пусна в продажба във фейсбук групичката на принцесата първо. Казах си мъката.

Принцеске, аз ли да не знам какво е блик  Joy Joy Joy Joy

Показала съм маникюра, както винаги го правя, кръгла лампа нямам, остава да дебна и светлини и да ви снимам блик  Mr. Green

# 63
  • Варна
  • Мнения: 7 733
 Laughing Laughing Laughing Наааад невинна съм  Hug не бях аз  Joy. Аз такива стъклени нокти не харесвам  Embarassed,а твоите са ми любими  Laughing.

# 64
  • София
  • Мнения: 10 344
Laughing Laughing Laughing Наааад невинна съм  Hug не бях аз  Joy. Аз такива стъклени нокти не харесвам  Embarassed,а твоите са ми любими  Laughing.

Който чете през пръсти  Mr. Green

Аз харесвам стъклени нокти, но никак не ми се получават  ooooh!

Значи към Нев е репликата за блика   Joy Joy Joy Joy


Е сега я втасахме  newsm78. Моята Алесандро и тя е до средата и ще взема да поръчам от ибей една да си имам.
 Последните два маникюра обаче ги правих без Алесандро с каре от белещата Коди под оня гъсталак линт базата им. Казвам с каре защото не я нанасям по свободния край. Какво да кажа-получава се и държи колкото с Алесандро. Линт базата е корава гад,но си е една стъпка в повече и едно печене горница. И с каучукова база ще държи предполагам добре. Сваля се нормално без поражения по ноктите хем е твърдо покритие.

Почвам и аз с експериментите, че не се знае до кога ще ми стигне Алесандрото.

# 65
  • Paris, France
  • Мнения: 14 338
над, и аз нямам такава лампа. Понеже писа за блик очаквах блик с лампа. Те твоите нокти всякакви са хубави. На мене цветът много ми харесва и бих го носила и месец. Как не ти се получават? Може да пробваш бомбето с реинфорс или твърд гел 3в1. Така става по-дебело. Отгоре само слагаш слой топ накрая. Кое не ти се получава? Ако се разтича в гънките може да го пилнеш с дремела преди топа. Ако става неравен го направи с по-гъст гел! Редкият реинфорс става на вълни понякога.

Аз много харесвам дебели, стъклени нокти с блик, може би защото съм свикнала да ги гледам. В тях има нещо изкуствено, луксозно, кукленско, което излиза от обичайното. Това са нокти, които крещят "Аз съм Барби. Класна путана съм и не мия чинии." Съвкуплени с дълги, изкуствени мигли и дълга коса са направо рай за очите ми. Признавам, че до скоро не ги харесвах, така както не харесвах орязани кутикули и руски маникюр с лак, който все едно расте от кокала, но напоследък даже ги нося.

# 66
  • Мнения: 426
Момичета, защо решихте че спират Алесандро?
В Мюлер в моя град (250 000жители) , всеки път след пост на Над, търся Алесандро. Да ама вече повече от 2 години никога не съм намирала стриплак. Има само обикновените лакове и кремчета, масла и т.н.
Мюлер разпродава всякакви марки гел лакове, от поне година. Може да спират продажбата на гел лак.
Така или иначе, който има възможност, нека да си купува стриплак от амазон, там е по 12€,което е доста по-евтино. Даже тези дни ми дойде бърза доставка от амазон на база и матов топ. Те не са за мен (аз все още си изграждам маникюра и така се губи смисъла от белеща база), не мога да дам лични отзиви за продуктите, но наличност в интернет има достатъчно! Спокойно!

# 67
  • Мнения: 71
Най-накрая намерих време да ви попитам няколко неща😀

1. Прилагам снимки на базата и топа, които използвам, препоръчани са ми от маникюристка. Според нейните думи са добри за цената си и ще ми вършат перфектна работа. Ако някой ги е използвал да даде мнение. В момента съм с тях, гел лака ми е към 15ден и на места леко се е отлепил, което не ме радва много.




И друго, поръчах й да ми вземе топ с лепкав слой. А на този, който имам пише, че е без лепкав слой и най-страното е, че след като го изпекох лепеше?! А сега де? Къде е проблема?

2. Гледам, че масово се използват лакове от алито. А въпросната маникюристка ми забрани да използвам такива. Ако съм разбрала правилно ми каза, че в алито се  продават лакове, в чието съдържание има алергени и разни други неща😆, които са забранени да се използват в лаковете за нокти. Наплаши ме доста и като ми каза, че след една алергия от моя страна благодарение на тези лакове е възможно да не мога да сложа повече лак на ноките си!

3. Преди време след поредното мъчително слаляне на гел лака, което ми отнема минимум 1ч се замислих за ел. пила. Попитах отново нея...хаха, и ми каза, че ще си разваля ноктите без курс?! Пилите били много мощни и е напълно възможно да си препиля нокътя, като добавя и това, че съм с меки нокти....? Четох, че вие използвате без курс? Мнение?

Да кажа още няколко неща само😁. Минавало ми е през ума дали не усеща някаква конкуренция от моя страна и нарочно ме пуска по течението, хем да не я занимавам с въпроси, хем да не се усъвършенствам?

# 68
  • София
  • Мнения: 10 344
Момичета, защо решихте че спират Алесандро?
В Мюлер в моя град (250 000жители) , всеки път след пост на Над, търся Алесандро. Да ама вече повече от 2 години никога не съм намирала стриплак. Има само обикновените лакове и кремчета, масла и т.н.
Мюлер разпродава всякакви марки гел лакове, от поне година. Може да спират продажбата на гел лак.
Така или иначе, който има възможност, нека да си купува стриплак от амазон, там е по 12€,което е доста по-евтино. Даже тези дни ми дойде бърза доставка от амазон на база и матов топ. Те не са за мен (аз все още си изграждам маникюра и така се губи смисъла от белеща база), не мога да дам лични отзиви за продуктите, но наличност в интернет има достатъчно! Спокойно!

По-лесно ми беше от Мюлер, от Амазон ти трябва адрес(не ми се щеше да занимавам и други хора), но след като ги няма вече в Мюлер, поръчах от Амазон до приятелка, 2бр. за всеки случай Simple Smile

От 2г. тази база е най-доброто за моите нокти, благодаря Нев!!!

# 69
  • Paris, France
  • Мнения: 14 338
Потребителка1, къде се губиш? Липсваш. Днес ходих до Сефора и Стриплак е в наличност. Около 18€ струва във Френската Сефора. А дано!

Ели 57,
1) не познавам конкретната марка, но едва ли е от високите марки или много трайна. Не помня някой да я е коментирал тук. Марките бази и топове, от които сме доволни тук, в темата, са Alessandro Striplac i Born pretty Peel off - лесно се свалят, без ацетон, за под 5-10 минути, дори с твърд гел отгоре и с малко повече стъпки могат да се направят толкова трайни, колкото небелещите се бази. Предимството е, че след сваляне ноктите са гладки, лъскави и здрави, защото се поставят на полиран нокът. От разтворимите любимците са CND Shellac, не не седи дълго на всички нокти, Gelish, Kodi Rubber и Kodi Lint, Michey Rubber от Алиекспрес. Поставени с лаково каре се свалят за 10-15 минути киснене. Без каре, с кисел праймър и твърд гел отгоре се свалят само с пилене.

Топовете без лепкав лепят когато не са добре опечени, не са добре разбити или са развалени. Не са добре опечени когато лампата е слаба или са печени прекалено кратко.

Може гел-лакът ти да се бели поради лоша техника. Поставен в салон пак ли се бели? Белене на 15 ден е напълно нормално. Проблем е, когато се бели преди 7-10 дена. След това зависи от нокти, занимания. За меки нокти 15 дена е много добре. Ултрабонд слагаш ли?

2) на първа страница имаме една статия за алергиите. В първия пост е. Непременно я прочети. Да, рискът е висок. Доста момичета си направихме алергии. Алергията не е за цял живот. Моята я излекувах случайно, след диета заради мазен черен дроб, но има начини и са успешни. Затова вече не ми пука. Маникюристката ти е права за едно - ако направиш алергия ще ходиш без гел поне 3-4 месеца, даже година. Година е нужна за да се изчисти паметта на тялото за алергени, но някои дами успяха да си се лакират и по-рано без реакция. Аз бих си чакала годината.

3) Повечето от нас не сме карали курсове. Някои изкараха след като си купиха Ел. пили. И немощна пила може да окепази ноктите. Не е голяма философия ако искаш да запилиш топа с по-фини приставки, но са възможни травми, особено на силната ръка. Маникюристката ти не ти е забранила да си купиш пила, а просто те е предупредила, за да не се чувства виновна ако се нараниш. Слабите пили вибрират, бият по нокът и са по-неприятни като усещане. Понеже са и некачествени и бързо сдават багажа, като не е възможно да се поправят не ги препоръчваме. Също скапват накрайниците, защото в повечето няма механизъм за фиксиране.

Не мисля, че маникюристката ти усеща конкуренция. Тя предлага услуга, в която техниката и е перфектна, а това става с редовно упражняване, което повечето от нас не можем да постигнем ако не ни е професия. Информация има много в интернет, особено в нашата тема 😎, но дори да си накупиш всичко необходимо от висока марка няма да може да постигаш трайността от поставен професионално продукт поради липса на техника. Някои дейности, като поставяне на рядък топ трябва да се правят бързо. На много маникюристки им писва да ги питат едно и също по 4-5 пъти на ден, а и не познават 105 марки и как ще се държат на твоите нокти.

В тази тема пишем доста женуря с калпави, меки нокти и може да сме ти от полза.

# 70
  • Мнения: 2 185
Обичах, не съм засичала подобни. Ако видя ще дам линк. Как е курса?
Курса мина и замина..не знам дали научих нещо ново.
Освен, че се накефих максимално на лесното и бързо сваляне на CND Shellac и гел лак.

# 71
  • Мнения: 71
Потребителка1, къде се губиш? Липсваш. Днес ходих до Сефора и Стриплак е в наличност. Около 18€ струва във Френската Сефора. А дано!

Ели 57,
1) не познавам конкретната марка, но едва ли е от високите марки или много трайна. Не помня някой да я е коментирал тук. Марките бази и топове, от които сме доволни тук, в темата, са Alessandro Striplac i Born pretty Peel off - лесно се свалят, без ацетон, за под 5-10 минути, дори с твърд гел отгоре и с малко повече стъпки могат да се направят толкова трайни, колкото небелещите се бази. Предимството е, че след сваляне ноктите са гладки, лъскави и здрави, защото се поставят на полиран нокът. От разтворимите любимците са CND Shellac, не не седи дълго на всички нокти, Gelish, Kodi Rubber и Kodi Lint, Michey Rubber от Алиекспрес. Поставени с лаково каре се свалят за 10-15 минути киснене. Без каре, с кисел праймър и твърд гел отгоре се свалят само с пилене.

Топовете без лепкав лепят когато не са добре опечени, не са добре разбити или са развалени. Не са добре опечени когато лампата е слаба или са печени прекалено кратко.

Може гел-лакът ти да се бели поради лоша техника. Поставен в салон пак ли се бели? Белене на 15 ден е напълно нормално. Проблем е, когато се бели преди 7-10 дена. След това зависи от нокти, занимания. За меки нокти 15 дена е много добре. Ултрабонд слагаш ли?

2) на първа страница имаме една статия за алергиите. В първия пост е. Непременно я прочети. Да, рискът е висок. Доста момичета си направихме алергии. Алергията не е за цял живот. Моята я излекувах случайно, след диета заради мазен черен дроб, но има начини и са успешни. Затова вече не ми пука. Маникюристката ти е права за едно - ако направиш алергия ще ходиш без гел поне 3-4 месеца, даже година. Година е нужна за да се изчисти паметта на тялото за алергени, но някои дами успяха да си се лакират и по-рано без реакция. Аз бих си чакала годината.

3) Повечето от нас не сме карали курсове. Някои изкараха след като си купиха Ел. пили. И немощна пила може да окепази ноктите. Не е голяма философия ако искаш да запилиш топа с по-фини приставки, но са възможни травми, особено на силната ръка. Маникюристката ти не ти е забранила да си купиш пила, а просто те е предупредила, за да не се чувства виновна ако се нараниш. Слабите пили вибрират, бият по нокът и са по-неприятни като усещане. Понеже са и некачествени и бързо сдават багажа, като не е възможно да се поправят не ги препоръчваме. Също скапват накрайниците, защото в повечето няма механизъм за фиксиране.

Не мисля, че маникюристката ти усеща конкуренция. Тя предлага услуга, в която техниката и е перфектна, а това става с редовно упражняване, което повечето от нас не можем да постигнем ако не ни е професия. Информация има много в интернет, особено в нашата тема 😎, но дори да си накупиш всичко необходимо от висока марка няма да може да постигаш трайността от поставен професионално продукт поради липса на техника. Някои дейности, като поставяне на рядък топ трябва да се правят бързо. На много маникюристки им писва да ги питат едно и също по 4-5 пъти на ден, а и не познават 105 марки и как ще се държат на твоите нокти.

В тази тема пишем доста женуря с калпави, меки нокти и може да сме ти от полза.
Благодаря за изчерпателния отговор🤗
Предполагам знаеш Secretly? Ами те внасят и Alexandra, от скоро са на пазара и съм чела добри отзиви за тях. Аз, защото преди работих с друга марка и съм свикнала лака да не мърда, докато не го сваля аз. Явно в мен е проблема. Иначе използвам ултрабонд.

За топа ще го пека повече пък да видим. Аз още карам с ув печка, защото си ми работи супер. Ама пък нещо ме ровичка да си взема лед, че ми писва по 2мин да чакам. Дайте някви предложения с приемливи цени.

За ел. пилите ще пробвам, не може така🤣
Значи имам от тези розовките от алито, казвам и без туй са евтини ще взема една, ако някой път събера смелост. Ама май няма да ми свърши работа? Дайте и за пила някво предложение. Слагам снимка на накрайници, които имам.
Уж керамични ги водят?! Ама смятам да си взема по-хубави, тези не ми вдъхват доверие.

# 72
  • Paris, France
  • Мнения: 14 338
Обичах, честито! Със здраве да си работиш и много парички да изкарваш. Ако имаш време можеш да ни разкажеш нещата, които са те впечатлили.

Ели 57, има е в темата професионални маникюристки, които работят със Сикретли и са доволни. Аз не го познавам и не мога да се изкажа. Съфорумката The Passion ми разказа за него, но нищо повече не зная.

Пишеш, че си работила с друга марка. Професионално ли се занимаваш с маникюр? Коя е другата марка и защо я смени, ако не е тайна? Ако работиш, иди на изложения, купи няколко бази и топа и тествай! Това, че дистрибуторът на Сикретли предлага и Александра не означава, че са с еднакви качества. Ако бяха еднакви нямаше да ги предлага и двете. Ако става дума само за твоите нокти и старата марка ти е държала добре, моят съвет е да се върнеш към нея. Кажи коя е и съм сигурна, че някоя съфорумка ще ти предложи марка с подобни качества ако твоята вече не се предлага.

Лампата - да не би крушките да са за смяна? Повече УВ лампа няма да си причиня. От три години съм със Sunone и тя ми реши 70-80% от проблемите с беленето. Ако работиш е добре да работиш с две, защото новите УВ ЛЕД се скапват бързо ако работят непрестанно повече от 5-6 минути. Ако е само за тебе става с една. Изчети първия пост! Има голяма статия за лампи. В момента има Сън1 за по 25 лева в Али, около 28-30 ако искаш екран. Има и по-мощна и големи, но заемат повечко място на масата. Това ако работиш и ти трябват две.

Накрайниците, които си показала са за полиране на стъпала и леко скъсяване на естествени нокти, за махане на мъртва кожа около пръсти. Някои са с много голям диаметър и могат да се ползуват само на мощна пила. Повечето са с доста лошо качество, разцентровани и могат да скапят микромотора. 7, 8, 9 и 10 отляво надясно могат да ти послужат евентуално за кутикули и кожи, ама само ако са добре центровани. Не си ориентирана все още за пилата. Реши какво ще правиш с нея, дали ще правиш апаратен педикюр и за лична или за професионална употреба я търсиш. Иди в магазин за зъботехника и разгледай. Там имат хубави Ел. Пили и с гаранция.

От лампа недей да пестиш, а от ел. пила още по-малко!

# 73
  • Мнения: 2 185
Впечатли ме Cuticle away - римувърът им за кутикули
Много бързо "разгражда" кутикула и се почиства лесно ..взех си клещи на Staleks с малко рамо и се оказаха песен! Много лесно се работи с тях! Не ползват обезмаслители, бондове и т.н всичко се случва с Scrub fresh, което дехидратира нокътната плочка.
Shellac-а се сваля песен ..според това какъв топ си ползвал отнема между 5 и 15 минути и пада на люспа.
Хубави са им нещата, но са скъпи за домашна употреба..

# 74
  • София
  • Мнения: 10 344
Впечатли ме Cuticle away - римувърът им за кутикули
Много бързо "разгражда" кутикула и се почиства лесно ..взех си клещи на Staleks с малко рамо и се оказаха песен! Много лесно се работи с тях! Не ползват обезмаслители, бондове и т.н всичко се случва с Scrub fresh, което дехидратира нокътната плочка.
Shellac-а се сваля песен ..според това какъв топ си ползвал отнема между 5 и 15 минути и пада на люспа.
Хубави са им нещата, но са скъпи за домашна употреба..

Мисля да мина през тях, тази седмица ще взема Scrub fresh, Cuticle away беше само в огромна опаковка, нали?

Имат ли интересни промоции?

Общи условия

Активация на акаунт