Частни училища - информативна тема 26

  • 61 979
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
О Боже, колко претенции без покритие! Предпочитам по-непретенциозни училища. И сега БШ се набутаха в таз претенциозност.

И тези 150 лв. са двойно над таксата на други училища. Питам се за какво чак пък толкова?

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 16:34 от Анонимен

# 61
  • София
  • Мнения: 11 998

Само по изразните средства, речника и културата му може съвсем ясно да се разбере какво семейство са отхвърлили от Прогресивното училище, и ако са отхвърлили такова семейство, то какви тогава семейства търсят?

По-малко питащи? Thinking

Основната причина за разочарованието на г-н Линков според мен е, че не е направил синтезиран анализ на посланията на сайта, а именно: "Изграждаме свободни и самостоятелно мислещи личности, НО в рамките на споделяните от нас ценности." Wink

# 62
  • Мнения: X
Оф, ще съм зла. Предупреждавам. Да ви кажа обиколила съм всички ЧУ, които съм сметнала за подходящи. Вкл. и първите две. Няма случай да са се държали по този начин, дори и в Питагор, чиято безумна презентация пред набутани едни 100 родителя в тясна стая оплюх тук подробно.
Навсякъде имаха благоприличието да отговорят на всички въпроси. А Ковачева от СС и зам. директорката на ЕСПА(името ми убягва) са ми номер едно в класацията. Успяха да ме издържат, а аз бях много подробна в питанията си и си давам ясна сметка, че ако всички ги подлагаха на такъв разпит, щяха да луднат.

# 63
  • София
  • Мнения: 17 281
На мен най ми е тъпо, че нищо от това не ме изненада, ама изобщо. Много интересно написан пост, с удоволствие го прочетох, но след последните месеци четене за приемни процедури, не бях изненадана.
Все пак, ей така, отвътре ми напиня да кажа едно: Тъпанари!
И да си го изкарам от системата.

# 64
  • София
  • Мнения: 5 255
хахаха мен ме анатемосаха на презентацията на Джонев в БШ, като попитах кои ще са учителите, които ще водят ПУК. Отговориха, че ще са обучавани 6 месеца и ще са готови за Прогресивното обучение. Пак попитах- с имена, ако може. Признаха си, че не са ги наели (а аз смятам.. Март- Септември... ми 7 месеца има до 1ви Септември).. щели сега да търсят. Пак им казах- Как смятате да наемет добри учители за 1 месец? Обявиха ме за силно непрогресивна, защото не им се доверявам. Ми няма как да се доверя на това. Няколко доволни родителя скочиха, че там така се правило.
П.С. Не знаех, че се плаща за приемна процедура (освен в ЕСПА, но там е 3 дни, където гледат детето,  хранят го и всичко). Светлина, Дрита, КО, БШ нямат такса.  В Дрита взеха детето за цял ден, че я водиха и на допълнитено заплащаните спортове + храна - 0 лв. В КО я взеха към 11, защото сутрешните часове били сериозни и да не я отчайват, че не знае, но имаше обяд (да види дали й харесва кухнята) и пак не ми поискаха пари. Сами си направете изводите...

П.П.С. Дойде отговорът от БШ, някакси се надявах леко на отрицателен, че да не го мисля... сега обаче все още остава дилемата БШ или Дрита... пфуууууу Simple Smile
Интересно на тези с отрицателен отговор дали са дали информация защо...

# 65
  • София
  • Мнения: 6 182
Е, нищо ново под слънцето. Цялата ни иновативност и прогресивност е бла-бла-бла. Кухи фрази без покритие. Има търсене за по-разчупено и различно обучение. И не става въпрос да се стига до финландските модели, за които спорехте, а за малко, но истински по-грабващо обучение, което обаче да дава качествени знания. Но по-далеч от правене на 3Д проекти или малко сугестопедия, никой нищо не може да скалъпи и затова си оставаме на бла-бла-бла.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 635
Учудва ме как са ги отхвърлили обаче - едва ли са имали по-подходящи кандидати във връзка с ценностите, които са писали, че изповядват. Ето още едно доказателство, че в действителност те не ги изповядват - вероятно изпитващата комисия, а и самата директорка, не са чели собствения си сайт. Което в нашата действителност не е учудващо.

Не се чуди - "прекалено" много са питали.

Мен Питагор така ме отблъснаха още в разговор по телефона. Все едно говореха с ученичка от втори клас през 90-те години.

# 67
  • София
  • Мнения: 5 946
И моят опит с отворените врати е подобен. Как мога да питам кои ще са учителките на децата.... ами не могат да ги покажат.... една стара и две нови ... добри били... какво толкова питаме.  Само ни казаха, 4-5 думи най - общ профил, на който отговаят сигурно огромно количество хора, но нищо специално не казаха...
Та отворени врати, но не прекалено "отворени".... леко само дръпнаха завесата, сякаш се подразбира колко са уникални и у-ще и учителки и изобщо  Thinking Изпяха си песента на отворените врати и толкоз... хем лично директорката беше като презентатор ....

# 68
  • София
  • Мнения: 7 277
Ей че готин бизнес модел - Прогресивното може да се издържа само от таксите за приемната процедура. 150 лв.?????Flushed

# 69
  • София
  • Мнения: 17 281
Обявиха ме за силно непрогресивна, защото не им се доверявам.

хахаха, извинявай, знам, че не е смешно като цяло, но много се разсмях на това Joy

# 70
  • Мнения: 502
Azalea, повторям си въпросите. Може би не си ги видяла.
Освен програмата по МОН има ли някакво надграждане? Как е организиран учебният ден?

Една-две спирки след Младост какво означава? Някъде в Дружба ли отиват? Или е в посока центъра?


Да, пропуснах, извинявам се! До обяд са стандартните часове, следобед имат време за игра, самоподготовка и допълнителните дейности. Учат и втори език. В самите часове представят нещата не по текстовете от учебника, а учителите имат пълна свобода да разказват и онагледяват уроците с по-интересни методи и иформация, така че пак да вземат същия материал, но по-разбираемо и интригуващо за децата. Друго не се сещам конкретно.
А, сетих се за лятната им занималня, ние рядко сме я ползвали, но знам, че по някаква обменна програма идват учители от други страни и се занимават с тях, запознавайки ги със своята култура и традиции. Имаше учители корейци, индийци, от египет май. Правиха суши, писаха йероглифи и т.н...
Посоката на местене е към Дружба, но не знам точното място все още, не искам да подвеждам.

# 71
  • Мнения: 5 425
Който ме познава малко знае, че аз подхождам доста систематично и информирано към изборите които правя.

Едно наблюдение, ако позволиш: Оптимизация по твърде много параметри дава обикновено неустойчиви резултати. Back to basics?

# 72
  • Мнения: 6 301
Хмм, няма как да не се съглася с това. И мен ме впечатли, че са проучили всички ЧУ. Това е ужасно обемен труд, ако е истина, и няма как да се осъществи в детайли за период от месец - два. И след такова обстойно проучване да избереш точно Прогресивното, на мен ми е странно, но хората са различни и всъщност това е логичен избор за човек, който се занимава с история на изкуствата и живописта. Не е логично обаче какво му се е случило, т.е. нямаше да е логично, ако живеехме в нормална действителност.

# 73
  • София
  • Мнения: 5 255
Бърди, ами и аз се чудех да се смея или да плача. Покрай мен доста други родители се разсмяха..Да подчертая, че коментарът дойде от родители, чието дете е в Прогресивното, а директорката на прогресивното и Джонев се смяха отпред, все едно е нещо супер нормално и няма никакво значение кой е преподавателя на детето ти.... Познай после дали изобщо си помислих за Прогресивните паралелки в БШ Simple Smile А, ако случайно не сте забелязали, аз ужасно мразя да питам и хич никога не го правя (понеже интернетът не подсказва, това е сарказъм Stuck Out Tongue )

# 74
  • София
  • Мнения: 11 998
Мецане, според мен Ежко имаше предвид модела на Прогресивното, а не подхода на родителите. Поне аз така го разбрах, защото "оптимизация по твърде много параметри" е неотносимо към "систематично и информирано правене на избор".

Общи условия

Активация на акаунт