Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 19

  • 20 996
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 693
Ая и аз като се пробвах да махна блистери, ми протече кръв... Не мога да се оправя с тоя блистери, а вече ме наболява гърдата по сериозно и има едно място, на което усещам че има бучка... Търсих клип как се маха, но не намерих. Може би трябва по дълго да кисна зърното в солена вода, по колко време според вас?

# 691
  • Мнения: 4 375
Може да опитате след душ да обтриете повече зърното с кърпата, за да се обели кожичката като се е поразмекнала от водата.
Мамите на диета, вижте каква рецепта видях за кашкавал, който става за пица: https://vegesyznanie.wordpress.com/2017/05/16/%D0%BA%D0%B0%D1%80 … 0%B2%D0%B0%D0%BB/
Толкова ми се яде пица, че мисля да пробвам Simple Smile

Последна редакция: пн, 22 апр 2019, 10:30 от Ваня А.

# 692
  • Мнения: 693
Махнах блистера най накрая, но по много странен начин, изтисках го като черна точка (извинявам се за сравнението). Само гъсто обаче излезе, нищо не изтече.... Дали не е останало още?

Иначе на мен като много ми залипсват млечни, купувам заместители от тези https://lifestore.bg/violife-greece

# 693
  • Мнения: 6 622
Момичета, а ягоди хапвате ли си? 

# 694
  • Мнения: 3 439
Момичета, а ягоди хапвате ли си? 
Мен вчера педиатърката ми каза да ги избягам, но аз на нея не ѝ вярвам. Та не знам, но не съм яла все още. Ще наваксам с малини ако нещо Joy

# 695
  • Мнения: 22 832
Аз съм яла всичко.

# 696
  • Мнения: 7 776
Е пробвайте, то само с пробване става. Аз ям, но то и детето вече ги яде 😂 по принцип ако няма алергии в семейството, няма нужда от изключване на всеки алерген.

# 697
  • Мнения: 6 622
Веднага Grinning Сега каката хрупа в кухнята и ми потекоха лигите.

# 698
  • Г. О.
  • Мнения: 1 719
Момичета, всичко ли си хапвате или се ограничавате от някои храни? Моето бебе има много силни колики и мисля да спра приема на бобови, шоколад, прясно мляко. Според вас яйца и извара мога ли да хапвам? Още един въпрос - какъв чай да си купя за засилване на лактацията (без гранулите на ХИП)?

# 699
  • Мнения: 2 988
На мен в аптека 36,6ми направиха смес от различни билки за засилване на лактацията. Също съм чувала, че чай от жаблек помага. Имаше го и в смесения  чай от аптеката

# 700
  • Мнения: 425
Аз ядох ягоди - нямаше реакция. Все пак зависи и от количеството. Аз си хапвам от всичко по малко, не се лишавам (за алергените се отнася).
Иначе избягвам бобови храни - от тях бебчо имаше много газове и не можеше да спи. Прясното мляко поне при мен не пречи, но си позволявавам по малко, с 1,5% масленост. Яйцата също не му влияят, но аз и не ям често в чист вид.

# 701
  • Мнения: 693
На мен този на билек, българският, супер ми се отразява:)

Ягоди хапвам, но малко. В нас каката постоянно яде и е трудно да се удържа. Реакция няма, а е с чувствително коремче все още.

Последна редакция: ср, 24 апр 2019, 14:52 от teg

# 702
  • Мнения: 4 375
Ягоди си яжте ако няма реакция при бебето.
За лактация има какви ли не чайчета, но четете какво съдържат, защото на един видях мента, а ментата намалява количеството мляко.
Ако ще се спират млечни се спира всичко иначе е ненужно усилие. Пробвайте за две седмици без никакви млечни, дори в шоколадите и луканките (има млечен протеин), без телешко и без агнешко....че са такива празниците и ще разберете какво става.

# 703
  • Мнения: 6 622
Ядох ягоди и сега чакам реакция Grinning
Снощи и леща ядох, но за сега всичко е наред.

# 704
  • Мнения: 4 375
Всички плодове съм си яла, само от череши беше якото акане....

Общи условия

Активация на акаунт