Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 19

  • 20 987
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 535
+1 за чая на Билек Simple Smile
И аз ям всичко и вече съм дебела, ужас, никога не съм била 😁

# 706
  • София
  • Мнения: 1 268
Аз също си хапвам ягодки, вече няколко кутийки обръщам, даже не остават за ММ. Единствено преди да ги ям ги кисна малко във вода. Ама това за пестицидите, а  за алергиите се наблюдава за реакция след това.

Хапвам всичко. Напоследък много набивам авокадо и доматки със сирене. Нямам търпение да почнат хубавите плодове и зеленчуци, че с това кърмене голям глад и голямо дупе ще нося накрая 🤣

# 707
  • Мнения: 693
Момичета, да ви питам нещо друго, технологично Simple Smile аз като кърмя и леко придържам гърдата от долу или пък накрая компресия. За придържането ме беше посъветвал консултант още за каката, защото бюстът ми е по тежък. Вие придържате ли? Прави ми впечатление, че като не придържам усещам леко дразнене. От друга страна е малко досадно, защото едната ми ръка е заета.... Според вас дали ще премине тази нужда или с тежък бюст си се придържа?

# 708
  • Мнения: 6 622
И аз това се чудя. И моя бюст е тежък и ако пусна гърдата я изпуска и не може да засуче отново. Незнам дали проблема е бюста или бебето. Каката я кърмих много малко, но пък никога не съм и държала гърдата.

# 709
  • Мнения: 22 786
Държала съм гърдите и аз.С големият бях по-млада и със стегнат бюст,оправяше се сам в един момент,но с малкия гътдите вече бяха променили формата и големината си и трябваше да ги придържам.
С голям и тежък бюст съм също.

# 710
  • Мнения: 4 366
И аз го правя това с придържането, а гърдите ми не са големи (преди да започна да кърмя нямаше почти никакви), но при второ кърмено дете са променили формата си. Ако не придържам и аз усещам дразнене или пък изпуска зърното. Аз кърмя като детето ми седи на коленете и леко се привеждам, така ми е удобно, но може да се опитат и други варианти с възглавница на краката, например.

# 711
  • Мнения: 88
Може ли да се пие колаген като хранителна добавка по време на кърмене?

# 712
  • Мнения: 693
Ха, мислех, че само мен ме вълнува... И аз пиех един колаген, но понеже беше телешки го спрях, не съм забелязала реакция обаче докато го пиех специално от колагена, но от телешко варено на обяд и вечерта имаше и затова предпазно го спрях Simple Smile)))) Сега мисля да опитам пак, само да стане на 3 месеца малкото. Ще е интересно ако и друг сподели. Защото колагенът, според мен, е важен за кърмещите мами. Аз опитах да си направя пилешки костен бульон за тази цел, но не ми се желира, защото на моя котлон явно не може да къкри, или ври на 3 или на 2 нищо...

# 713
  • Мнения: 4 366
Свински бульон от крака и уши...не всеки го обича, но се желира със сигурност! А защо смятате, че е толкова важен колагена? Аз не мисля, че кърмещите имат свръх нужда от него, но не съм се и замисляла много по въпроса.

# 714
  • Мнения: 693
За възстановяване след раждането, при мен най вече за стави, но цялостно и за кожа, кости помага. Бях чела още преди да родя някъде, но не помня къде. Е със сигурност може и без, но на мен ми се отразява добре. Дори бях забелязала преди в по натоварени периоди в работата като го вземай и като че ли спях по добре:)

# 715
  • Мнения: 633
Здравейте момичета, все по-често ми се налага да кърмя малкия навън, особено когато сме почти цял ден навън. Да, обаче той се научи да яде в легнало положение вкъщи и като трябва да го кърмя в поза люлка навън, а и като цяло навън, настава дърпане, плач, не иска да суче или пък суква два-три пъти и почва да се върти или да плаче, а е гладен. Това за пореден път го прави... покривам ми главата с шал уж да не се разсейва, но не става - все същото. Резултата е гладно мрънкащо дете, което хем иска да суче през 15 минути, хем се дърпа и не суче 🤔
Имате ли идея как мога да подобря положението? Някак не ми се струва нормално да се прибирам вкъщи за хранене и после пак да излизаме

# 716
  • София
  • Мнения: 1 033
Флъфи, аз имам същия проблем, с единствената разлика, че синът ми е голяма клюкарка напоследък 😀. Вариант ми е да търся възможно най-забутаната пейка, покрай която не минава никой, или да се прибирам. За съжаление май само това са вариантите...

# 717
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 407
Ако сте в парка, може и върху шалте на полянка да прилегнете Wink

# 718
  • Мнения: 633
Значи няма някаква панацея 😝
Една приятелка ми каза да излизам сутрин и да се прибирам вечер няколко дни и един вид да свикне да яде навън защото няма друг избор 🤔 но аз самата няма да мога да издържа толкова време на крак и ще трябва да ме носят после 🤣

# 719
  • Мнения: 1 212
Fluffy Fluff при нас кърменето е някакво приключение всеки път, много се разсейва, трябва да сме на тихо само двамата, и пак не минава без дърпане и мрънкане, не знам защо....  За това се прибирам за кърменето. Но днес времето беше толкова хубаво и бяхме с баткото, а на него хич не е му се прибираше, за да цуцка бебето Grinning Та го накърмих навън на една пейка, покрих се с пелена, пак имаше малко мрънкане и като цяло сука по-малко от обикновено, но успях да закрепя положението, за да се порадваме на прекрасния ден.
Не знам, може би опитайте вкъщи да се кърмите, както бихте навън...защото и аз не бих издържала цял ден навън, за да свикне, че няма друг избор Confused

Общи условия

Активация на акаунт