Евтините козметични продукти, от които сме доволни - 54

  • 71 506
  • 760
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 302
Аз съм от феновете на Палмърс, търсещи упорито заместител от много време. Показаното олио на Дъглас е чудесно, но ми дразнеше страхотно очите и ми замъгляваше зрението за дълго, а рядко имам подобен проблем. Не се и справяваше кой знае колко със спиралата ми. Добър продукт и количество за дами, които няма да го ползват за очи.
Харесах много повече другото им олио, с розовите листчета. Премахва много по-деликатно и без дразнене очен грим. Предупреждавам, много по-различно и неикономично е обаче от това на Палмърс. Не се усеща като олио, по - течно е, емулсия не прави.
Друга алтернатива е олиото на Боди Шоп. Имат го и под формата на балсам в кутийка. Реално, продуктът е един и същ, в различна форма. Балсамът е по-удобен за път, олиото е по-икономично.

Предполагам бих взела пак това на БШ, ако не намеря заместител. Търсенето продължава.

ПП: Допълвам поста си, защото виждам, че по-напред е кометирано и лидълското бебешко олио с фламинго. Аз също не одобрих особено аромата му, но не е непоносимо смущаващ. Справя се сравнително прилично, но ме затруднява премахването му, а оставя ли го на лицето си, чувствам кожата си непочистена и недишаща. Кътам го за резерва, в случаите, когато не съм успяла да си купя навреме друго олио.

Последна редакция: сб, 16 мар 2019, 11:48 от молец

# 76
  • Deutschland
  • Мнения: 5 406
Кристалин, кое точно е това арганово олио? Аз си взех някакво на John Frieda, че беше намалено на 3€, но косата си ми стои суха и това е. Може би от хормоните ( чакаме трето момиченце Wink ), но това й състояние ме влудява.

# 77
  • Мнения: 306
Момичета, може да погледнете темата за азиатската козметика, там има доста аналози и отзиви за почистващи олиа/балмове, както и информация кой откъде поръчва. Аз също използвах Палмърс, но от някои азиатски съм значително по-доволна, като дори и с доставката са ми излезли по-бюджетно.

# 78
  • Мнения: 302
Момичета, може да погледнете темата за азиатската козметика, там има доста аналози и отзиви за почистващи олиа/балмове, както и информация кой откъде поръчва. Аз също използвах Палмърс, но от някои азиатски съм значително по-доволна, като дори и с доставката са ми излезли по-бюджетно.
Азиатските са в пъти по-добри, заслужават си всяка стотинка (не всички, де) и изборът там е голям, но аз лично се уморих от поръчване и разправии с пощи.
Искам и да мога да разполагам с продукта веднага, когато ми потрябва, а не да пресмятам количества и времена за доставка. Някои олиа се предлагат вече и в родни магазини за корейска козметика, с много завишени цени, разбира се.
Съветът е добър за всички, които не са безкрайно досадени като мен и нямат проблем с чакането.

# 79
  • Мнения: 1 306
По темата за аналог на почистващото олио на Palmer's  - ползвам основно почистващото олио на DHC - разкошно, но не е за тази тема.
Понеже имам колежка, която се занимава с Avon и мъкне постоянно каталози в кантората, от любопитство поръчах за някаква смешна сума олио за лице Avon True Nutra Effects.
Кожата ми е суха, чувствителна и реагира идиотски на какво ли не. През деня ползвам спирала за очи, серум, BB/CС крем с минимум SPF 30 или тонирана слънцезащита и малко пудра.
Ами, олиото на Avon се оказа доста добре справящ се с почистването на лицето продукт. След него ползвам съвсем малко количество мек, измиващ гел. Предполагам, че мога да мина и без него, но психологически не мога да "остана" само с почистено с олиото лице. Кожата се усеща чиста и няма чувство за опъване и сухота. Тампонът с флорална вода, с който минавам след това лицето - остава бял.
Накратко -  Аvon-ското олио e много прилична алтернатива на подобни по-скъпи и по-трудно откриващи се продукти.
BTW: И не е нужно да се търсят представители "наоколо", защото е досадно и защото трябва да се чака. И в OLX и в BAZAR има десетки предложения на всякакви продукти на марката, и то на много сносни цени.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 060
По мое мнение и за моята кожа от небюджетните варианти ето това е най-доброто. Но трябва да се поръча от чуждестранни сайтове и на моменти нямам търпение да го чакам. Междувременно купувам нещо друго и все издирвам тукашни опции. С корейските и на мен не ми се занимава. Преди години поръчвах редовно, но нямам нито време нито възможност да ходя по пощи и митници. И така. Търсенето продължава.

# 81
  • Мнения: 302
По темата за аналог на почистващото олио на Palmer's  - ползвам основно почистващото олио на DHC - разкошно, но не е за тази тема.
Понеже имам колежка, която се занимава с Avon и мъкне постоянно каталози в кантората, от любопитство поръчах за някаква смешна сума олио за лице Avon True Nutra Effects.
Кожата ми е суха, чувствителна и реагира идиотски на какво ли не. През деня ползвам спирала за очи, серум, BB/CС крем с минимум SPF 30 или тонирана слънцезащита и малко пудра.
Ами, олиото на Avon се оказа доста добре справящ се с почистването на лицето продукт. След него ползвам съвсем малко количество мек, измиващ гел. Предполагам, че мога да мина и без него, но психологически не мога да "остана" само с почистено с олиото лице. Кожата се усеща чиста и няма чувство за опъване и сухота. Тампонът с флорална вода, с който минавам след това лицето - остава бял.
Накратко -  Аvon-ското олио e много прилична алтернатива на подобни по-скъпи и по-трудно откриващи се продукти.
BTW: И не е нужно да се търсят представители "наоколо", защото е досадно и защото трябва да се чака. И в OLX и в BAZAR има десетки предложения на всякакви продукти на марката, и то на много сносни цени.
~Di~, благодаря! Като почитател на DHC, не можах да подмина и направо забърсах едно. Цената е наистина смехотворна, заслужава тест.

# 82
  • Мнения: 1 306
Скрит текст:
По темата за аналог на почистващото олио на Palmer's  - ползвам основно почистващото олио на DHC - разкошно, но не е за тази тема.
Понеже имам колежка, която се занимава с Avon и мъкне постоянно каталози в кантората, от любопитство поръчах за някаква смешна сума олио за лице Avon True Nutra Effects.
Кожата ми е суха, чувствителна и реагира идиотски на какво ли не. През деня ползвам спирала за очи, серум, BB/CС крем с минимум SPF 30 или тонирана слънцезащита и малко пудра.
Ами, олиото на Avon се оказа доста добре справящ се с почистването на лицето продукт. След него ползвам съвсем малко количество мек, измиващ гел. Предполагам, че мога да мина и без него, но психологически не мога да "остана" само с почистено с олиото лице. Кожата се усеща чиста и няма чувство за опъване и сухота. Тампонът с флорална вода, с който минавам след това лицето - остава бял.
Накратко -  Аvon-ското олио e много прилична алтернатива на подобни по-скъпи и по-трудно откриващи се продукти.
BTW: И не е нужно да се търсят представители "наоколо", защото е досадно и защото трябва да се чака. И в OLX и в BAZAR има десетки предложения на всякакви продукти на марката, и то на много сносни цени.
~Di~, благодаря! Като почитател на DHC, не можах да подмина и направо забърсах едно. Цената е наистина смехотворна, заслужава тест.
Искрено се надявам да ти хареса Hug
Със сигурност не е "DHC", но е много приличен продукт.

# 83
  • Мнения: 892
Dona-flor, това олио на Елемис го има в arlen.bg.
Аз ползвам корейско, а понякога и смес от рициново и друго базово. След това почиствам с гел.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 060
Не знаех, благодаря, Lima! bouquet

# 85
  • Мнения: 2 689
Ползвам почистващото олио на Avon и съм много доволна. Разтваря спирала, сенки, фдт. Не ми дразни кожата, отмива се лесно. Не съм ползвала на Palmers и не мога да направя сравнение.

# 86
  • Мнения: 2 584
Ето снимка на почистващото олио за лице на Дъглас:

Как го използвате? Директно върху грим или първо мицеларна вода и после олиото?

# 87
  • София
  • Мнения: 2 060
Директно върху грим се масажира, докато го разтвори, след което се разтърква с мокри ръце и се образува лека пяна, която отмива грима.

# 88
  • Мнения: 684
Може ли да ми препоръчате нещо против стрии (без Икаров, защото ми мирише ужасно ), както и  нещо за чуплива коса което да и придаде форма и да не я омазнява. На втория ден къдриците губят форма  изглежда бухнала и рошава. Аз съм доволна от пяната  на Balea и балсам Pantene.

# 89
  • София
  • Мнения: 385
Благодаря на всички момичета, които споделиха инфо за олио за лице!

Общи условия

Активация на акаунт