Лятна ваканция 2023 г.

  • 34 688
  • 260
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 950
Комбинирана занималня. И да учи, и спорт.. Попаднах на някакви с излети на Витоша, например. Други - забити в жегите в сгради по цял ден. Затова питам за отзиви. Simple Smile

# 181
  • Мнения: 8 304
Комбинирана занималня. И да учи, и спорт.. Попаднах на някакви с излети на Витоша, например. Други - забити в жегите в сгради по цял ден. Затова питам за отзиви. Simple Smile
Ами ние такива балансирани не сме ползвали. Ползвало сме Мачирски, Атмосфера, Спортната академия, Фъндей /балансирано но с английски/, доволни сме от басейна на камбаните (не му помня името), от Рабитилница за знание и в худежествената академия имаше едно, но там детето трябва да има желание да рисува.

# 182
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Бях набелязала за децата лагер на "Спейс академи" в Узана. Сега разбирам, че няма осигурен транспорт и отпада. И започвам ново търсене. Не искам да е някой "природен" лагер, тип палатка или обикаляне на планини. И да не е много скъп. Децата са на 8 и 13 години и искам да са заедно, че малкият е много неоправен и не смея сам да го пусна. Много разчитах на този космически лагер и сега се ядосах чак. А и цената им беше добра...
Този лагер е най-лошото нещо, което ни се е случвало. Двете ми момчета бяха преди две години , писала съм в темата - не искам да си спомням.

# 183
  • Мнения: 29 847
Лелеее!?!?!? Пропуснала съм коментара ти, даже тази година се огледах в този лагер, но съвпада с почивката ни на море..... Разкажи пак, ако не те затруднява.....
Иначе на реклама са го докарали.

# 184
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
https://bg-mam.ma/t/1241592
Лелеее!?!?!? Пропуснала съм коментара ти, даже тази година се огледах в този лагер, но съвпада с почивката ни на море..... Разкажи пак, ако не те затруднява.....
Иначе на реклама са го докарали.

# 185
  • Мнения: 29 847
Ееее, ужас!

Добре, че сподели. Иначе, както казах, на реклама са го докарали.

Моят ходи преди 2 години на лагерите в с.Мийковци на Университет за деца. Хареса му, обаче пак е без транспорт, което за мен е голям минус, понеже трябва в рамките на една седмица два пъти да минеш разстоянието до там. Звъняха ми за отзиви и им го казах, но така или иначе все още няма решение за това. Иначе къщата, където ги настаняват е прилична, тройни стаи, всяка с баня и тераса, голям двор. Храната била хубава, имали са интересни занимания.

# 186
  • Sofia
  • Мнения: 4 514
Аз не се отказвам още от Спейс академи, въпреки горното мнение. За мен, специално, само неизвеждането навън ме тревожи. Другите неща - този път лагерът не е в Трявна и базата ще е друга. Не очаквам кой знае какво, защото мисля, че цената е доста ниска. Общо взето, каквото съм гледала досега, на другите места цените са космически и категорично не мога да си ги позволя. Там със сигурност и базата ще е добра и храната-. разнообразна. Досегът с природата не ми е много важен, защото децата си имат баби и все висят в провинцията около животни и гори по цяло лято, точно това искам да избегна , че им омръзна. Моите не лягат рано, дори и през зимата, така че часове в 22,30 ч. само ще ги зарадват. Имат подчертан интерес към науките, особено към космоса. В сайта , ако сте погледнали, има мнооого изисквания- децата да правят есе, да имат препоръки от учител, да имат засилен интерес. Вероятно е написано точно по повод подобни оплаквания на родители.
Съвсем не искам да кажа, че janin4eto_87, няма повод за недоволство, не ме разбирай погрешно. Просто нещата, които си посочила за мен не са ужасни. Но виж да хранят кози и да се валят в сено, каквито снимки имаше в някои от препоръчаните лагери в темата, за мен наистина е кошмар:)

# 187
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз казвам как беше при нас. Сигурна съм, че е имало деца, на които им е харесало 😁

# 188
  • Мнения: 29 847
Просто нещата, които си посочила за мен не са ужасни. Но виж да хранят кози и да се валят в сено, каквито снимки имаше в някои от препоръчаните лагери в темата, за мен наистина е кошмар:)

Явно хората сме различни, което не е лошо, де.
Аз предпочитам да храни кози, да язди магарета и да тича цял ден по поляните, вместо да седи да слуша лекция цял ден, пък дори и да е за космоса.

На Стакевци е точно така - даже първата година моят има снимки - ухилен до уши, целия окалян, но пък води магаре, храни коза и гони кокошки.
Разбира се, който има баби на село и за него това е ежедневие, може и да му е скучно.

# 189
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
За мен най-възмутителното е, че ми изтриха отзива.

# 190
  • Мнения: 8 304
Просто нещата, които си посочила за мен не са ужасни. Но виж да хранят кози и да се валят в сено, каквито снимки имаше в някои от препоръчаните лагери в темата, за мен наистина е кошмар:)

Явно хората сме различни, което не е лошо, де.
Аз предпочитам да храни кози, да язди магарета и да тича цял ден по поляните, вместо да седи да слуша лекция цял ден, пък дори и да е за космоса.

На Стакевци е точно така - даже първата година моят има снимки - ухилен до уши, целия окалян, но пък води магаре, храни коза и гони кокошки.
Разбира се, който има баби на село и за него това е ежедневие, може и да му е скучно.
Ние също нямаме село и крава не е виждал на живо.
Но и Стакевци както и Фабриката за храна и танци на мен лично ми е много прехвалено.
Моето дете ходи на лагер с американци в едно забутано село Столът до Севлиево. И дърва беше сякъл и пчели бяха гледали. И тази година пак ще ходи - предпочете го пред Стакевци.

Въпреки, че в Стакевци завърза приятели от цяла България. Сприятели се с деца от Русе и Враца.

По скоро зависи от детето и годините му. Може би Стакевци за по-малки деца. Въпреки, че имат и групи за тинейджъри вече.

# 191
  • София
  • Мнения: 495
Моето дете ходи на лагер с американци в едно забутано село Столът до Севлиево. И дърва беше сякъл и пчели бяха гледали. И тази година пак ще ходи - предпочете го пред Стакевци.
Може ли да споделите кой е лагерът, тъй като не успях да открия информация?
По темата- моето дете е посещавало различни занимални, предимно спортни. Доволни сме от Атмосфера, лагерите на младежки клуб на скаутите, Рояна (за рисуване), конна база Войнеговци. Веднъж ходи и на рафтинг с Адвенчър нет. Не хареса лятната програма на Художествената академия, защото са прекалено много деца и няма никакво лично отношение.

# 192
  • Мнения: 8 304
Моето дете ходи на лагер с американци в едно забутано село Столът до Севлиево. И дърва беше сякъл и пчели бяха гледали. И тази година пак ще ходи - предпочете го пред Стакевци.
Може ли да споделите кой е лагерът, тъй като не успях да открия информация?
По темата- моето дете е посещавало различни занимални, предимно спортни. Доволни сме от Атмосфера, лагерите на младежки клуб на скаутите, Рояна (за рисуване), конна база Войнеговци. Веднъж ходи и на рафтинг с Адвенчър нет. Не хареса лятната програма на Художествената академия, защото са прекалено много деца и няма никакво лично отношение.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=455268093064903&set=a.190155496242832

И моя младеж беше много доволен от Атмосфера, ходи 3-4 години. Особено водните ски на Казичене са му супер любими.

# 193
  • София
  • Мнения: 5 203
Детската художествена академия в НХА е/беше през август и е прекрасно място за нас, с минималната намеса на преподавателите в творчески план. Никой не обучава детето как се рисува. Обратното - радват се и ценят всяка рисунка на дете.
Индивидуално обгрижване не знам дали има, но мисля, че детето трябва да има някаква самостоятелност и доза концентрираност. Според мен е за над 8 г.
А най-хубавото е, че не предплащаш, записваш, ...пълна импровизация в семейните планове. Места има! Може 1 ден, 1 седмица,  всякак...
Препоръчвам 100% Simple Smile

# 194
  • Мнения: 2 276
Влизам в темата, защото детето ми иска да го запиша на нещо с рисуване за лятото. Супер доволна съм, че сте коментирали точно по тази тема. Хареса ми каквото прочетох за Рояна! Да питам, в Художествената академия какво ги правят, ако не ги учат как се рисува? Все си мислех, че това е част от идеята, макар и не да ги готвят за кандидатстване.

Общи условия

Активация на акаунт