Лятна ваканция 2023 г.

  • 34 689
  • 260
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 357
Влизам в темата, защото детето ми иска да го запиша на нещо с рисуване за лятото. Супер доволна съм, че сте коментирали точно по тази тема. Хареса ми каквото прочетох за Рояна! Да питам, в Художествената академия какво ги правят, ако не ги учат как се рисува? Все си мислех, че това е част от идеята, макар и не да ги готвят за кандидатстване.

Лятна академия за деца и ученици към НХА за съжаление е само през август. Вижте информацията за м.г. Можете да се свържете на посочените контакти, за да получите отговор на всички конкретни въпроси.
https://nha.bg/bg/novina/lytna-akademiy-za-deca-i-uchenici-sofiy

Нашите лични впечатления са повече от положителни. С децата работят студенти, много отзивчиви и добрички какички Simple Smile  Имат различни работилници и могат да избират къде да участват. Организират посещения в галерии, понякога и екскурзии. Канят интересни личности, имат лекции, презентации. Забавно им е всеки ден - рисуват, изработват нещо самостоятелно или заедно. Правят изложби, накрая е голямата изложба с празник. Наистина жалко, че е само през август Simple Smile

# 196
  • Мнения: 29 847
Записах дребния на Зооучилище за една седмица в Софийския зоопарк. Някой с отзиви от минали години?

# 197
  • Мнения: 752
За рисуване- Арт клуб Рояна.Имат лятна занималня, но може мисля да се ходи и само за конкретно занимание.

# 198
  • София
  • Мнения: 5 203
Искам летен лагер без:
басейн, софт скилс и всички видове изкуства за 5 дни,  луксозна база...
Искам да има:
кутия за телефоните, да има истинска храна и чиста база.

Има ли други с такива мечти? Пък някой може да прочете и да направи Simple Smile

# 199
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
ЗаСлон, и аз мисля като теб! А всякаква роботика само като чуя и вече ми се обръща нещо. Скаути или програмисти - аман!

# 200
  • Мнения: 8 304
Искам летен лагер без:
басейн, софт скилс и всички видове изкуства за 5 дни,  луксозна база...
Искам да има:
кутия за телефоните, да има истинска храна и чиста база.

Има ли други с такива мечти? Пък някой може да прочете и да направи Simple Smile

Стакевци - няма обхват на телефоните. Само някаква връзка има с Виваком. Дават ги вечерно време за да се чуят децата с родители. Садят домати, къпят се в реката, плевят бостана (така ли се пише Simple Smile?) и кравата била огромна. Вечерно време играят игри около лагерният огън. Основните продукти са от тяхната градина.

Нейтъв Кънекшън - лагер с английски. Телефони няма, миналата година май ми се обажда 2-3 пъти за 10 дни.
Преподавателите са америкаци. Учат английски, готвтя си сами и с чистят сами. Миналата година изчистиха и изсекоха пътека в горта. Направиха обозначителни табелки. Къщата е селска в района на Севлиево/Троян - има басейн, щото през деня става страшна жега и децата трявбва някъде да се разхладят.

# 201
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Може ли да споделите своя опит в адаптацията на детето в лагера в Стакевци?
Тийн лагерът ме интересуеа. Дали децата там си отиват на групички или с приятелчета? Има ли самостоятелно отишли или от други градове?

# 202
  • Мнения: 8 304
Може ли да споделите своя опит в адаптацията на детето в лагера в Стакевци?
Тийн лагерът ме интересуеа. Дали децата там си отиват на групички или с приятелчета? Има ли самостоятелно отишли или от други градове?

Моето дете беше с приятел. Но още във влака се бяха запознали с децата и сприятелили. Но моето дете ходи по различни лагери в София от първи клас. Като повечето пъти е бил сам.
От трети клас ходи на лагери в страната и там няма проблем ако е сам.

# 203
  • Мнения: 29 847
Запознават се, няма грижи. Моят ще ходи за трети път и не е с приятели.
Миналата година се запознаха още на гарата с едно момченце и са си допаднали после.

# 204
  • Мнения: 6 319
За рисуване- Арт клуб Рояна.Имат лятна занималня, но може мисля да се ходи и само за конкретно занимание.

Явно всички са чели само последните две страници от темата.

А в НХА не е лошо, но не е и кой знае какво. Не бих казал, че обръщат кой знае колко внимание на децата или че ги научават на нещо.

# 205
  • София
  • Мнения: 5 203
...
А в НХА не е лошо, но не е и кой знае какво. Не бих казал, че обръщат кой знае колко внимание на децата или че ги научават на нещо.
Това не е курс по математика, че да те "научат" на нещо... Нито е урок по рисуване, за да получиш персонално внимание. Детската художествената академия не е за родители с такива очаквания. За децата , понеже са без нашите очаквания, е творческа свобода.

# 206
  • Мнения: 6 625
...
А в НХА не е лошо, но не е и кой знае какво. Не бих казал, че обръщат кой знае колко внимание на децата или че ги научават на нещо.
Това не е курс по математика, че да те "научат" на нещо... Нито е урок по рисуване, за да получиш персонално внимание. Детската художествената академия не е за родители с такива очаквания. За децата , понеже са без нашите очаквания, е творческа свобода.
Никаква свобода не е. Има тема за деня и това е. Помня, че детето донесе една отегчена рисунка на Ал. Невски. Следващите дни беше отказало да рисува по темата и го бяха оставили да си рисува каквото ще. Беше поискало насоки за рисуване на ръце, още имаше какво да изпипва там, но му бяха казали, че нямало време.

# 207
  • София
  • Мнения: 495
Дъщеря ми не беше впечатлена и не би повторила в НХА също. Имаше неразбории сутрин с чакане за купони за храна; нямаше възможност да посети всички ателиета, за които имаше желание и други подобни дреболии. Места има, но децата са много и дори не им запомнят имената. Знам, че има много почитатели и ние я чакахме с нетърпение. Децата, които ходят редовно всяка година вероятно се познават и създават приятелски колектив. Моето дете не успя да се впише, а много обича да рисува.

# 208
  • Мнения: 26
Здравейте група Simple Smile Много полезна информация получих. Искам да споделя, че моето дете посещава занималнята с руски език в Руския кутурен център.Много е доволна и щастлива с радост ходи. А аз чувам все повече думички на руски Simple Smile

# 209
  • Мнения: 6 319
Дъщеря ми не беше впечатлена и не би повторила в НХА също. Имаше неразбории сутрин с чакане за купони за храна; нямаше възможност да посети всички ателиета, за които имаше желание и други подобни дреболии. Места има, но децата са много и дори не им запомнят имената. Знам, че има много почитатели и ние я чакахме с нетърпение. Децата, които ходят редовно всяка година вероятно се познават и създават приятелски колектив. Моето дете не успя да се впише, а много обича да рисува.

Точно, на 100% съвпада и с нашия опит.

Общи условия

Активация на акаунт